reklama

Ako vlastne vznikla Stredozem a kto je jej stvoriteľom? Pozvánka pre fanúšikov J. R. R. Tolkiena do trnavskej knižnice

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozýva vo štvrtok 14. decembra 2023 všetkých priaznivcov žánrovej literatúry na rozprávanie o Johnovi R. R. Tolkienovi, otcovi modernej high fantasy.

Ako vlastne vznikla Stredozem a kto je jej stvoriteľom? Kým bol v skutočnosti muž, ktorý stál za zrodom legendy žánrovej literatúry?

Odpovede sa pokúsi dať pracovník knižnice Milan Ostrovský, ktorý má pripravené zaujímavosti zo života tohto spisovateľa a hodlá sa so záujemcami a záujemkyňami pozrieť omnoho ďalej, než len do Stredozeme.

Má namierené do Faerie a ďalších fantastických svetov Ronalda Tolkiena, no preskúma aj jeho osobný život – mladosť zasiahnutú vojnou, kariéru profesora na Oxfordskej univerzite, dlhé a plodné vzťahy s priateľmi z klubu Inklings a mnoho ďalšieho. Príďte.

Ľubica Malá

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2023 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.