reklama

Predseda petičného výboru Krajčovič je z výsledku referenda príjemne prekvapený, pre obštrukcie zo strany mesta chce podať trestné oznámenie

Predseda petičného výboru z občianskej iniciatívy Dajme STOP parkovaciemu teroru Rudolf Krajčovič je podľa vlastných slov z výsledku referenda príjemne prekvapený. Vo svojom stanovisku poďakoval všetkým obyvateľom Trnavy za účasť a vyjadrenie názoru na parkovaciu politiku presadzovanú súčasným vedením radnice.

„Napriek obštrukciám, ktoré najmä prípravu referenda sprevádzali, sme dosiahli stále výrazne vyššie číslo ako počet voličov primátora,“ hodnotil Krajčovič.

Ako poznamenal, z celkového počtu 16 194 obyvateľov, ktorí sa referenda zúčastnili, proti súčasnej parkovacej politike sa vyjadrilo 15 423 Trnavčanov.

Za obštrukcie zo strany mesta pred konaním referenda považuje neúplné oznámenia, ktoré samospráva doručovala do domácností. Podľa jeho slov v oznámení chýbali základné údaje o tom, o aké referendum ide či samotné referendové otázky.

„Bolo to nielen účelové, ale podľa mojho názoru aj v rozpore so zákonom. Nechal som si vypracovať právnu analýzu, ktorá tento názor potvrdila, a preto som podal ešte pred samotným referendom podnet na preverenie konania mesta na prokuratúru,“ priblížil.


Predseda petičného výboru Rudolf Krajčovič

FOTO: trnava-live.sk

Vyjadrenia mesta na oficiálnej stránke na facebooku niekoľko dní pred konaním referenda označil Krajčovč ako „antikampaň“ a „šírenie nepravdivých, zavádzajúcich informácií“.

„Pravdepodobným účelom tohto konania a rôznych ďalších obštrukcií – ako napríklad ťažká dohľadateľnosť informácií o referende na webe mesta – malo byť odradenie a zneistenie oprávnených voličov,“ myslí si predseda petičného výboru.

Rudolf Krajčovič po vyhlásení výsledkov referenda s účasťou 30,41 oprávnených voličov, z ktorých 15 423 hlasovalo v prvej otázke za zrušenie súčasnej parkovacej politiky skonštatoval, že napriek nesplneniu oficiálneho kvóra účasti 50% je vzhľadom na uvedené z dosiahnutého výsledku príjemne prekvapený.

„Vzhľadom na obštrukcie sme počítali s tým, že potrebné kvórum účasti takmer 27 000 voličov nebude naplnené. Už vopred sme pripravili trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu marenia prípravy a priebehu referenda, ktoré bude podané pravdepodobne v pondelok 15. januára 2024,“ informoval Krajčovič.

Reakciu primátora Petra Bročku na výsledky referenda aj podnety podané zástupcom petičného výboru sme priniesli v tomto článku:

Primátor Bročka: Výsledok referenda je pre mesto impulzom, aby sme ďalej pracovali na zjednodušovaní procesu regulácie parkovania

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2024 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.