reklama

Poslanci budú rozhodovať o predaji Prachárne verejnou súťažou

Formou verejnej obchodnej súťaže pripravuje mesto predaj objektu Prachárne v centre Trnavy.

Podmienky a vyhlásenie súťaže majú schvaľovať poslanci na mestskom zastupiteľstve v utorok 25. septembra.

Nehnuteľnosť má podľa aktuálneho znaleckého posudku hodnotu 594-tisíc eur. Z toho samotný objekt, ktorý je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a v minulosti slúžil aj ako sklad pušného prachu a materiálu na delové gule, ocenil znalec na 458-tisíc eur, pozemky s rozlohou 490 metrov štvorcových ohodnotil na 136-tisíc eur.

Minimálna cena, ktorú budú musieť ponúknuť prípadní záujemcovia o kúpu Prachárne, je suma totožná so znaleckým posudkom, teda 594-tisíc eur.


Budova na rohu Hlavnej a Radlinského ulici je už štyri roky prázdna

Trojpodlažný objekt so suterénom a obytným podkrovím, pôvodom z prelomu 15. a 16. storočia, je štyri roky nevyužívaný. Nehnuteľnosť je v nevyhovujúcom technickom stave a jej uvedenie do prevádzkyschopného stavu si vyžiada komplexnú a finančne nákladnú rekonštrukciu.

Doteraz posledný nájomca objektu, spoločnosť Pracháreň, s.r.o., užívala priestory v rokoch 2003 až 2008. Podľa informácií spoločnosti TT – Komfort, ktorá objekt spravuje, dlh na nájomnom dosiahol ku dňu ukončenia nájomného vzťahu 70-tisíc eur. Mesto firmu zažalovalo na súde, vymožiteľnosť priznanej pohľadávky exekučnou cestou je však prakticky nemožná. Spoločnosť už reálne nefunguje a jej konateľom bola len dosadená osoba.

Mesto Trnava ponúka dlhodobo na predaj viac ako dvadsať historických objektov v centre mesta. Sú však v zlom technickom stave, vyžadujú si rozsiahle, časovo aj technicky náročné rekonštrukcie. Navyše cena nehnuteľností stanovená znaleckými posudkami je veľmi vysoká. Aj preto sa v minulosti investori o kúpu týchto budov prakticky nezaujímali.

Výnimkou je nedávny úspešný predaj nehnuteľností na Štefánikovej ulici a Trojičnom námestí, ktoré vo verejnej súťaži na jar 2012 kúpil trnavský rodák, úspešný slovenský podnikateľ a zakladateľ softvérovej firmy Eset Miroslav Trnka.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2012 13:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Poslanci budú rozhodovať o predaji Prachárne verejnou súťažou”

 1. 1
  moonwalker says:

  sak pockajte az to kupi volado z Coburgovej. To bude potom nocny zivot v centre. Cez den tito lude spa.

 2. 2
  Jozef 2 says:

  Pan Kopúnek, neviem aký máte vztah k mestu Trnava!? Z Vášho komentu som pochopil, že buď chodíte po meste so šatkou na očiach, alebo slepo závidíte p. Trnkovy jeho poctivo vybudovaný úspech. Neviem či ste niekedy navštívili kaviareň Thalmeiner ktorá jednoznačne vypovedá o tom čo p. Trnka mestu prináša!!! jedným slovom ,,kultúru,,! Ale aby som reagoval na gro Vásho komentu. Ak by aj bol Trnka záujemcom o Pracháreň, uvedomte si, že pracháreň je ponúkaná mestom verejnou súťažou, ktorej sa môže zúčastniť každý, dokanca i Vy. Ak teda Trnka nadobudne Pracháreň, bude to len preto, že vo verejnej súťaži ponúkne najviac! Tak ako sa stalo pri predaji budov na Štefánikovej a Trojičnom námestí. Viem si predstaviť, že Vy by ste bol radšej ak by sa budúcim vlastníkom objektu stal nejaký miestny gadžo ktorý by tam urobil podpriemernú reštauráciu s ešte podpriemernejšou kaviarňou. Inak si neviem vysvetliť Váš koment a výhradu voči transparentnému predaju. Chcel som ešte zhodnotit Vašu prácu v Trnavskom hlase, ale povedal som si, že blbý nepochopí a ten kto nieje slepý vidí. Krach hovorí sám za seba! Napriek tomu Vám želám vela štastia a úspechov. Veď pády sú na to, aby sme sa opäť postavili.

  • 2.1
   jojo says:

   suhlas s prispevkom, niekdy ludia konaju nepochopitelne, na zaklade vlastnych sklamani potom hodnotia svet okolo seba. Realitu nechcu vidiet taku aka je. Myslim, ze kazdy jeden trnavcan fandi skor p. Trnkovi, ktory skulturnuje nase mesto, ako oligarchom, ktorym je nejaka kultura tohto mesta ukradnuta.

 3. 3
  Heisenberg says:

  Myslím, že posledné dva odstavce článku dokonale popisujú problém okolo Prachárne aj ostatných podobných budov v centre mesta a pravdepodobne nezostáva nič iné, len si želať pre Trnavu viac takýchto pánov Trnkov a menej ostatných “záujemcov”. Ten úvodný posmešný FB koment je celkom scestný a len podčiarkuje tragédiu tohto mesta a ťudí, čo tu ťahajú za nitky (alebo by chceli).

 4. 4
  Vlado says:

  Strasna hanba v tomto meste
  ze na radnici sa repce
  Pracharen a Trnka zasa ?
  A co bude mat trnavska mafianska chasa !
  Vyzenme ho z nasho mesta hned
  Nech tu nelize si med.
  Sice domy krasne opravi
  ale nase ksefty odstavi.
  Radsej prazdne domy na hlavne my mame
  Uz mu my nic veru nepredame.
  Nech sa nam aj rozpadnu
  pre inych my tie domy mame.
  Rozpada sa halenarska, hviezdoslavova aj pekarska
  Tu v tom mestskom krame.
  Preto svatkovi a stankovi to predajte
  za provizie vycitky vy nemajte !
  Ti pracharen isto zveladia
  Po tom co ucty vam doladia )))

 5. 5

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.