reklama

Cestu medzi amfiteátrom a Kollárovou ulicou definitívne uzatvorili

Dopravnú spojnicu z centra mesta medzi amfiteátrom a Kollárovou ulicou v stredu 8. januára definitívne uzavreli.

Ukončenie fungovania cesty súvisí s výstavbou obchodno-športového komplexu City Arena.

V priestore od dnešného dňa už uzatvorenej komunikácie bude umiestnená komerčná časť projektu. Na nároží Halenárskej ulice a mestského amfiteátra pribudne malá kruhová križovatka.

sladovnicka-1
sladovnicka-2
Do cesty sa v stredu 8. januára zahryzli stavebné mechanizmy

Ďalšiu kruhovku postavia na križovatke ulíc Halenárska – Dolné Bašty pri Západoslovenskom múzeu.

Z ulíc Kollárova, Sladovnícka, Spartakovská či Hlboká sa dostanú vodiči na Halenársku ulicu k amfiteátru a ďalej do centra cez novú svetelnú križovatku pri čerpacej stanici OMV.

city-arena-trnava-celkovy
Celkový pohľad na projekt City Arena

FOTO: www.cityarenatrnava.sk

Ako sme informovali 30. decembra, v súvislosti s výstavbou komplexu City Arena a uzatvorením cesty medzi amfiteátrom a Kollárovou ulicou sa očakáva prenesenie dopravnej zaťaženosti v smere z centra mesta na Športovú ulicu.

Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti dôjde preto v priebehu tohto roka na križovatke ulíc Športová – Kollárova k inštalácii semaforov.

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2014 16:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “Cestu medzi amfiteátrom a Kollárovou ulicou definitívne uzatvorili”

 1. 1
  ttss says:

  ja by som dal svetelnú križovatku na každých 10 metrov. vo vianočnom období by zároveň mohli tieto svetelné križovatky slúžiť ako vianočná svetelná výzdoba :)
  škoda len, že kvôli novej shit aréne sa nepočíta aj s inštaláciou svetelných križovatiek na pešej zóne… tam nové vianočné zdobenie chýba najviac :D

  • 1.1
   klasnic says:

   To je také slovenské …

   Nie, aby bol človek rád, že v jeho meste vyrastie niečo, čo bude na Slovensku v podstate unikátom, a to čo na Slovensku chýba. Treba nájsť niečo na čo sa dá stále nadávať, to je jednoduchšie …

   • 1.1.1
    obyvateľ mesta says:

    môžeš mi napísať v čom mám ja, a mnoho daľších obyvateľov mesta vidieť nejaký prínos alebo výhodu toho „unikátu“ čo v meste vyrastie? napíš mi aspoň jednu konkrétnu
    Ja som ten ktorého takmer každý futbalový zápas a s ním súvisiace manévre (uzavreté ulice, parkovanie krížom krážom, polícia na každom rohu, správanie sa účastníkov, ničenie majetku a následné nevyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti z tohoto ….)neskutočne obťažuje!
    Pýtam sa teba keď to obhajuješ, už niekto nasimuloval ako to bude vyzerať keď sa skončí nejaký zápas a návštevníci budú hromadne odchádzať autami? (ozaj koľko Vás tam vlastne chodí? 2949 v priemere?)

    • 1.1.1.1
     danTT says:

     Kľud, mňa čo všetko rozčuluje…myslím, že aj napriek histérií pár ľudí, čo pindajú vkuse na všetko( http://www.csfd.cz/film/89052-den-cvoka/ )to bude v pohode…
     sám si v príspevku odporuješ: najprv napíšeš že sú tu manévre a „orgie“ každý zápas, čo je objektívne blbosť a hrubo zavádzaš (asi tak ako ti to vyhovuje aby to vyznelo) a potom s posmechom napíšeš že tam chodí 2949 v priemere, tak to by nemalo byť žiadny problém to zvládnuť, nie? Ak by prišlo 2000 ludí (čo je tiež nereálne veľa, dosť chodia peši, dajú pivečko) ne ten „priemerný“ zápas autom tak tých 500-600 aut sa ti v pohode rozplynie po centre, v parkovacom dome, okolí a po Trnave.
     V extra zápasoch, top akciach , ktorých može byť niekoľko za rok môžu byť tlaky,davy, neklud, aj zápchy no to tak je všade a keď bývaš v meste musíš s tým počítať. Bude to v podstate vyzerať tak ako doteraz. bodka.
     Chcel si jeden prínos, pokúsim sa:
     1.Zavedenie života do hnilého kúta mesta, kde bol bordel, tma a nič sa tam okrem toho futbalu čo neznášaš nedialo.
     2.Architektonické a vizuálne zhodnotenie celej lokality, úprava okolia
     3.Prestíž mesta (či to tak cítiš alebo nie, je to tak)
     4.Nový štadión v meste, starý by bol stále na tom horšie
     5.Rozvoj mesta, ktoré ide dopredu a nezostane prešlapovať na mieste, aj vizálne, niekde v 70 rokoch minulého storočia
     6.Viac peňazí-ludí-biznisu v meste- podobné nákupné centrá nasávajú ludí zo širšieho okolia, ktorý by možno inak neprišli, TT nemá doteraz jeden poriadny velký shoping- nie že by mi to chýbalo ale je to fakt
     7.Rast návštevnosti mesta (môžme to nazvať aj krátkodobých turistov). Napr. Na nejakom lepšom zápase trebars repre, fcst to sú tisícky ludí ktorý míňajú peniaze, jedia , pijú….prínos aj pre podniky v širšom zmysle v centre TT
     8. Vznik prac.miest (inde zas ale zaniknú treba poznamenať…)
     9.Zamestnanosť pri výstavbe
     10.Väčšia konkurencia v obchode, lepší výber, viac značiek…tlak na ceny.
     11. Špičkové zázemie klubu FCST
     .
     .

     Pekný deň, len z toho tvojho príspevku cítim takú nejakú nedefinovateľnú zlobu…peace

     • 1.1.1.1.1
      Palko says:

      K jednotlivým bodom:
      1. nemalo sa tam čo diať, nakoľko tam bol len štadión.
      2. skôr by som to nazval vizuálne znehodnotenie, nakoľko kopa betónu a skla nepatrí do historického centra mesta. Podobne to dopadlo aj s ROH – moderná budova v historickom centre.
      3. Ak by to bolo prvé centrum na SK, tak vtedy sa o prestíži dá hovoriť, ale nie v dobe, keď sú podobné stavby hocikde na Slovensku. Skrátka nie je to nič, čo by nikoho malo v dnešnej dobe ohurovať.
      4. Nový štadión v meste mohol byť aj na jeho okraji a nie v historickom centre mesta.
      5. Rozvoj mesta nezávisí od obchodného centra, ale od schopnosti/neschopnosti predstaviteľov mesta. V TT je to skôr o neschopnosti.
      6. Dopredu nevieme povedať či tam ľudia z okolia budú chodiť. Netreba zabúdať, že toto obchodné centrum položí pomerne veľa prevádzok v centre mesta. Takže to bude viac-menej vyrovnané.
      7. áno, ak bude nejaká akcia, tak ľudia prídu. Podniky v širšom centre postupne zaniknú, takže to bude prínos len pre nové obchodné centrum.
      8. to je v poriadku, tam kde zaniknú (širšie centrum) sa presunú do obchodného centra alebo mimo TT. Bude to viac-menej vyrovnané.
      9. áno, je to tak vždy ale krátkodobo
      10. ťažko povedať, keď postupne prevádzky v centre zaniknú. Prečo si to myslím? Lebo zákazníci sú pohodlní a nepôjdu peši do centra, keď sa môžu dostať do obchodu priamo z garáže výťahom. Príkladom môže byť obchodná ulica v BA, ktorá by bez zahraničných pripitých mladíkov asi bola úplne vyľudnená.
      11. Toto nie je prínos pre väčšinu obyvateľov v TT, nakoľko percentuálne je väčšina takých, ktorí sa futbalom nezaoberajú (podľa počtu obyvateľov mesta a návštevníkov štadióna).

      Príklady: http://nitra.sme.sk/c/5046839/centrum-nitry-sa-vyludnuje-majitelia-budov-uvazuju-ze-nezaplatia-dane.html
      http://www.asb.sk/architektura/urbanizmus/analyza-umieracik-pre-centra-miest-7109.html

      Takže pohľad z druhej strany – nefanúšikovskej. Aj keď predpokladám, že asi ani Vy nepochybujete, že v prvom rade ide o obchodné centrum a nie o štadión. :)

      • 1.1.1.1.1.1
       danTT says:

       V pohode,iný uhol pohladu….nechce sa my reagovať na jednotlivé body…pravda bude niekde uprostred, to že pukne x prevádzok v centre je viac ako isté (ďalšie NC pri sconte, outlety), hotové zemetrasenie, ke´d mám pravdu povedať, kopa z nich ponúka takú kvalitu a služby že my je to jedno….lepší prežijú a bude tam možno niečo iné(tiež kopu majiteĺov vôbec neivestovalo do modernizácie prevádzok na pešej a štefánikovej, mesto tak isto),treba si uvedomiť, že NC je tiež občianska vybavenosť a niekto to v meste potrebuje a je my jasné že nikto z NC nebude paf je ich už všade jak nasr…ch, no som rád že sa to tu robí+štadion.Tiež je akože kontroverzné, že je to v centre, no je to možno lepšie ako na obchvate a v centre ostanú aspoň nejaký ludia. Nesúhlasím, že je to akože v histrickom centre mesta,okolie nemá z historickým jadrom nič spoločné, okrem hradieb a muzea na jednej strane tu nie je obsolutne nič. Akože keby TT bola v UNESCU, tak by to bolo kruté ale takto? TT je na cimpr camprv vybúrané mesto a aj tých pár historických budov nám tu padá na hlavu, treba ísť ďalej….

 2. 2
  nnn says:

  Ty určite chodiš na topky preto si taký tupý…

 3. 3
  steve says:

  Jediná dobre fungujúca križovatka (podľa zaťaženia) sa zmenila na nezmyselné čakanie, stačilo zmeniť jedmosmerku na športovej opačne. Mesto ma dopravného experta, ktorý asi nemá vodičák. nie je to prvý nezmysel, pre výjazd z mesta sa športová nebude využívať, jedine ak by pribudol kruháč. Je to také Slovenské stavať megalomanské stavby v centre.

  • 3.1
   vlado says:

   Zmenit jednosmerku na Sportovej opacne? A co by si tym ako dosiahol? Ze z centra by sa dalo vychadzat len cez cestu okolo amfika, ktora ta navedie len na svetelnu pri mekaci? Myslim, ze to treba nechat naozaj na dopravnych expertov a nie na amaterov, ktori sa prevezu okolo dvakrat do tyzdna po hlavnej ceste a teraz pindaju, ze im tam niekto dal semafor. Skuste si zoparkrat vyjazd z vedlajsej cesty smerom dolava pocas dopravnej spicky, ked musite davat prednost vsetkym.

   • 3.1.1
    steve says:

    najazdím denne po Trnave viac ako 50 km, v centre som minimálne dvakrát denne, koľko výjazdov je na opačnej strane

    • 3.1.1.1
     vlado says:

     Takze vodici, ktori teraz mozu vyjst cez Sportovu, by mali prejst cez cele centrum na Rybnikovu. To je logika hodna dopravneho experta.

 4. 4
  slovak says:

  No nechcel by som byť v koži človeka, ktorému pôjde o život v čase pred a po zápase. V čase tej strašnej zápchy bude asi záchranku volať viac ako zbytočné! Komu to pôjde na triko?

 5. 5
  citatel says:

  Teraz tu vacsina nadava a ked to otvoria ti co najviacej nadavali tam budu ako ovce nastupeni medzi prvymi.
  Konecne pochopte ze TT je mesto,krajske mesto a do mesta zakonite patria aj svetelne krizovatky,jednosmerne ulice,vystavba.Prestante konecne rozmyslat dedinskym rozumom a pochopte aky rok sa pise.

  • 5.1
   slovak says:

   Myslel si krajské mesto, nie náhodou okrajové? Trnava je krajská iba zo zákona. *V skutočnosti sa stáva najväčšou noclahárňou na Slovensku. Ako jediné akože krajské mesto nemá poriadne nič, ani relax, ani oddych a zeleň si pamätajú už len starý ľudia, tak tu netrep o nejakých dedinčanoch.

  • 5.2
   citatel says:

   Trnava je dedina a nezmení to ani 10 megalomanských projektov, ak by nemala zopár rarít, dve synagógy, sokola, Thalmeiner, kostnicu ……… je to nezaujímavá lokalita
   vyjdite si niekedy v nedeľu poobede na prechádzku centrom, že aký život tam stretnete?

   • 5.2.1
    danTT says:

    Podobné je to aj v iných „okrajových mestách“…zas tu nepreháňajte zbytočne, býval som v 3 krajských mestách na SK, viem o čom hovorím…tiež žiadna sláva.

    • 5.2.1.1
     citatel says:

     danTT tiez neviem o com ti dvaja trepu.O co su na tom lepsie ine krajske mesta?TN,NR,BB.Vsetko na jedno kopyto a niekto nam tu z tych miest urobi metropoly:)

 6. 6
  pracujúci says:

  Zaujímalo by ma, či dajú semafor na stranu ako sa vchádza na sídlisko Ľ. Podjavorínskej ???????

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.