reklama

Mladí vodiči spôsobujú každú šiestu nehodu. Frajerina nie je na mieste

V minulých dňoch zapríčinili mladí vodiči na cestách v trnavskom regióne tri dopravné nehody s vážnymi následkami.

Na základe aktuálnych poznatkov a negatívneho vývoja dopravnej nehodovosti polícia vydala tlačovú správu, prostredníctvom ktorej pripomína najmä mladým ľuďom za volantom, aby „nepreceňovali svoje schopnosti, boli zvlášť opatrní a jazdili s ohľadom tak na seba, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky„.

Vodiči by si mali uvedomiť, že auto sa v sekunde môže zmeniť na nebezpečnú zbraň, preto žiadna frajerina za volantom nie je na mieste. Na jazdu sa treba sústrediť, nenechať sa rozptyľovať a plne sa venovať šoférovaniu,“ zdôrazňuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ilustračné foto: KR HaZZ Trnava

Možnosť jazdiť autom dáva mladým ľuďom pocit voľnosti a väčšej slobody.

Treba s ním však zaobchádzať rozumne, aby si mladí vodiči neprivodili traumu na celý život – z možných zdravotných následkov či už na sebe alebo na iných osobách alebo nebodaj usmrtením,“ pripomína Kredatusová.

Zo štatistík dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji za rok 2014 vyplýva, že vodiči motorových vozidiel vo veku do 24 rokov spôsobili 209 dopravných nehôd.

Z celkového počtu 1241 je to viac ako 16 percent, teda šestina nehôd. Až 31 mladých vodičov bolo pod vplyvom alkoholu.

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2014 16:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Mladí vodiči spôsobujú každú šiestu nehodu. Frajerina nie je na mieste”

  1. 1
    Red_ says:

    Takze 5/6 sposobuju dospeli skuseni vodici? No to nie je bohvie co veru

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.