reklama

Na hlinách otvárajú svoje prevádzky Tesco Expres a 101drogerie

Budova pre obchod a služby, ktorú postavili na súkromnom pozemku pri kruhovej križovatke na Špačinskej ulici, je dokončená.

Trnavská spoločnosť BBM Group zrealizovala objekt na vlastných pozemkoch pod obytnými domami Na hlinách. V tomto priestore stál dlhé roky len železobetónový skelet nedokončeného projektu garážového domu.

V jednopodlažnej budove už umiestnili svoje predajne sieť 101 Drogerie a Tesco Expres, tretí priestor by mala obsadiť predajňa mäsa.

nakupne-hliny-1
nakupne-hliny-2
Pohľad na dokončený objekt na Špačinskej ulici

Spoločnosť Tesco Stores prináša Trnavčanom obľúbený koncept predajne potravín pre každodenné nákupy a zároveň tým vytvára 16 nových pracovných miest. Prvých zákazníkov privíta v utorok 20. mája. Predajňa na Špačinskej ulici bude otvorená denne od 6.00 do 22.00 hod.,“ informoval manažér vonkajších vzťahov spoločnosti Peter Sklenář.

Dôraz v predajni budú klásť na čerstvé potraviny, ovocie a zeleninu. V zóne chleba a pečiva nájdu zákazníci aj produkty od výrobcov z trnavského regiónu.

Nová prevádzka Tesco Expres je v poradí 35. tohto formátu na Slovensku. Predajná plocha je 319 metrov štvorcových. Zákazníkov obslúžia dve pásové a dve expresné pokladne.

Pri príležitosti otvorenia predajne na Špačinskej ulici Tesco odovzdá z rúk manažérky predajne Moniky Polčákovej niekoľko darov. Finančný dar v podobe symbolického šeku dostane Občianske združenie ISKIERKA. Získané prostriedky použijú na nákup zariadenia pre vybavenie relaxačnej miestnosti a nácvičnej kuchynky pre viacnásobne postihnutých mladých ľudí.

Cieľom je zlepšenie a zdokonalenie ich zručností pri prácach v domácnosti a príprava na samostatný život,“ uviedla predsedníčka združenia Miroslava Griflíková.

Vecným darom bude obdarovaná neďaleká materská škola a jednotlivci z miestnej komunity a základnej školy na Námestí Slovenského učeného tovarišstva 15.

nakupne-hliny-3
Vstup na parkovisko

Súčasťou konceptu malého nákupuného centra je aj parkovisko pre 24 vozidiel. Parkovanie pred objektom je na 1,5 hodiny zadarmo, za každú ďalšiu začatú hodinu zaplatia vodiči 50 centov. Vstup na parkovisko obsluhuje automatický systém s rampou.

Nočný režim parkovania v čase od 22. do 6. hodiny je spoplatnený sumou 25 centov za hodinu.


Pohľad do histórie. Takto vyzeral priestor ešte na jeseň 2012

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2014 13:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

18 komentárov pre “Na hlinách otvárajú svoje prevádzky Tesco Expres a 101drogerie”

 1. 1
  duch svaty says:

  Perfektne vyuzity priestor, na parkovanie by mohli teraz zrusit to ihrisko a detske preliezky vo vnutrobloku. Dve tesca vzdusnou ciarou od seba asi 500 metrov je skutocne to co na hlinach chybalo!

  • 1.1
   jana says:

   A zasa tu budú všetci točiť o tom istom, pritom tu už pár krát bolo napísané, že pozemok je súkromný, takže aj tá investícia tomu zodpovedá. Ved kludne si mohol ten priestor kúpiť ty, a postaviť tam pre obyvateľov garáž…

   • 1.1.1
    pozorovatel says:

    Ďalší podraz na obyvateľoch sídliska Na hlinách.

    A môžeme to tu všetci točiť o tom istom, čo tu už párkrát bolo napísané a síce, že na tomto sídlisku sú povoľované stavby a aktivity, ktoré nie sú v prospech tamojších obyvateľov.

    Áno, ten pozemok je teraz súkromný, ale jeho pôvodné určenie bolo na garážový dom, ktorý tam bol dlho rozostavaný (pozri spodný obrázok – Pohľad do histórie), teda na parkovanie. Mesto nemuselo súhlasiť so zmenou účelu využitia pozemku.

    Na tom súkromnom pozemku by nikdy nemohli vzniknúť komerčné prevádzky bez vytvorenia k nim povinne vyžadovaných prislúchajúcich parkovacích miest. A plocha, na ktorej je teraz to nové spoplatnené parkovisko už súkromná vôbec nebola, jednalo sa o MESTSKÝ pozemok.

    A tento pozemok pod novým parkoviskom na úkor tej trochy zelene, čo tam bola, mesto nedávno predalo súkromnej firme a týmto vlastne UMOŽNILO vybudovanie nových obchodných prevádzok, ktorých opodstatnenosť na tomto mieste je viac ako otázna.

    Pre obyvateľov by bolo oveľa prospešnejšie, ak by mesto trvalo na pôvodnom využití pozemku.

    Taktiež mohlo mesto tento pozemok odkúpiť a zrealizovať tam parkovanie vo svojej réžii.

    Mohlo takto aspoň čiastočne odčiniť to, čo spôsobilo. Stupňovanie prehustenia sídliska Na hlinách postupne povoľovalo mesto a odôvodňovať to situáciou spred roka 1989 je silne alibistické.

    • 1.1.1.1
     jana says:

     Ano, v tomto s tebou súhlasím, a bolo to tu už niekoľkokrát popísané. Lenže čo tu teraz po funuse už spravíme…nič, kedže máme vedenie, čo nepozerá na potreby svojich obyvateľov, tak to aj v niektorých prípadoch takto dopadne. Asi je čas niečo zmeniť…

 2. 2
  Leonard says:

  Divím sa trochu tomuto Tescu Express. 10 minút Tesco Extra a priamo v okolí ďalšie tri potraviny, dve mäsiarne a pekáreň. Naozaj tam to nebolo treba. Ale zrejme chcú zachytiť okoloidúcich na Kopánku, či ďalej za mesto. Tým bolo ťažko zachádzať nakúpiť na sídlisko.

 3. 3
  Jozef says:

  Ja nemám problém s tým že tam niekto kto má peniaze vybudoval to čo chcel vybudovať, sú to jeho peniaze a nevidím dôvod aby budoval parkovacie miesta pre obyvateľov. Na to má myslieť mesto ktoré namiesto toho zoberie jediný možný priestor na vytvorenie parkovacích miest predá ho a peniaze použije ktovie na čo a obyvatelia bloku majú po dokončení stavby o min. 10 neoficiálnych parkovacích miest menej.
  https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/5989/rozpadajuce-sa-parkovisko?done=updated

 4. 4
  fru-fru says:

  Žiadna koncepcia – žiadna koncepcia – žiadna koncepcia
  sú to dinosauri už dávno za zenitom
  je na čase sa ich zbaviť

 5. 5
  optimista says:

  vzniklo tu 16 a viac nových pracovných miest, kto z vás frfľošov z tohoto slzavého údolia niečo také už kedysi dokázal? Aj keby tu pre každého z vás urobili jedno parkovacie miesto stále sa nájdu mnohí ignoranti, lenivci a hlupáci čo tu parkujú svojho starého havrana na chodníku, na tráve. Všetci policajti, úradníci a tajní čo tu bývajú alebo len prechádzajú tento skurvení miestny folklór ignorujú. Keď sa vám tu nepáči kúpte si aj vy konečne svoj pozemok pre ten svoj ojazdení črep. Neďakujte bude horšie.

  • 5.1
   lemra says:

   bystrik si to ty?

  • 5.2
   Flego says:

   Horšie už nebude, toho sa nebojíme, v novembri už nebudeme takí hlúpi aby sme pustili mesto SMER-ákom a ich sponzorom. Pred 4-mi rokmi ste sa zviezli na Ficovej popularite no druhýkrát sa to už nestane.

  • 5.3
   vobraze says:

   Optimista – vzniklo 16 pracovných miest vďaka investorovi a nájomcom. Prevádzka Tesco v krátkom čase zlikviduje doterajšie min. dve predajne potravín v bezprostrednej blízkosti a mäsiarstvo hneď vedľa Tesca zlikviduje mäsiarstvo z druhej strany kruhového objazdu. Potom spočítaj koľko pracovných miest vlastne vzniklo. A nevšimol som si že by niekto kritizoval investora, ten má svoje záujmy. Všetci tu kritizujú kroky mesta proti obyvateľom a to sa vyvrátiť nedá potravín sme tu mali naozaj dosť a parkovacích miest málo. Tak nám sem pustia Tesco a pre jeho zásobovanie nám uberú aj z toho mála parkovacích miest čo tu máme.

   • 5.3.1
    pozorovatel says:

    vobraze, veľmi výstižné. Plne súhlasím.

    Jednou z hlavných úloh a funkcií samosprávy-mesta má byť vytváranie čo najlepších podmienok pre obyvateľov a reagovať na ich podnety.

    Boli v obchodoch Na hlinách dlhé rady a mali obyvatelia ťažkosti s nakupovaním ?

    Sú Hliny prehustené a majú tam obyvatelia ťažkosti s parkovaním ?

    Je predmetný priestor perfektne vhodný na riešenie parkovania ?
    (Naviac by sa nevťahovala doprava do obytného súboru a ten priestor bol od návrhu sídliska určený na parkovanie).

    Predalo mesto svoj pozemok sídliskovej zelene súkromníkovi na nové parkovisko , bez ktorého by nemohol súkromník svoj obchodný zámer realizovať ?

    Uplatnilo mesto svoju regulačnú funkciu v prospech obyvateľov sídliska ?

    Prečo sa mesto sprevenerilo svojej regulačnej funkcii a kto z toho profituje, v čí je to prospech ?

    Ako sa takýmto aktivitám v neprospech obyvateľov účinne brániť ?

   • 5.3.2
    Flego says:

    Pekne si to zhrnul, takže pracovné miesta pre občanov idú v konečnom dôsledku do mínusu, parkovacie miesta na sídlisku idú do mínusu, jediný efekt z toho je, že sa niekto zase nabalil a najskôr to bude optimista alebo niekto z jeho partie……….

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.