reklama

Má byť inovatívny, realistický a bez populizmu. Peter Bročka predstavil svoj volebný program

Neskrývať sa za strany, ale robiť maximum pre pozdvihnutie spoločnosti. Nebyť figúrkou, ale lídrom. Vedieť inšpirovať a ísť príkladom. To sú ciele a predstavzatia, s ktorými predstupuje pred Trnavčanov nezávislý kandidát na primátora mesta 32-ročný právnik Peter Bročka.

Kompletný volebný program predstavil na vlastnej stránke www.peterbrocka.sk.

„V mojom programe prevažujú systémové riešenia, ktoré boli a sú úspešné nielen v iných mestách na Slovensku, ale aj v zahraničí. V rámci Trnavy je náš program určite inovatívny, ale pritom realistický, bez megalománie a populizmu,“ skonštatoval.

Bročka sa spolu so svojím tímom snažil zamerať na to, aké konkrétne zmeny, opatrenia a celkové rozhodnutia vyžaduje od samosprávy dnešná spoločnosť.

peter-brocka
Peter Bročka

„Náš program je obrazom toho, ako by mal zástupca občanov nielen konať, ale aj myslieť. Nevidieť v projektoch problémy, ale výzvy. Nečakať na zázraky, ale byť aktívny a hľadať riešenia. Neskrývať sa za strany, ale robiť maximum pre pozdvihnutie spoločnosti. Nebyť figúrkou, ale lídrom. Vedieť inšpirovať a ísť príkladom,“ predstavil svoju predstavu o pôsobení primátora.

Peter Bročka pôsobí v Trnave aktívne niekoľko rokov. Je známy ako organizátor množstva verejnoprospešných akcií, počas ktorých verejnosť dobrovoľníckym spôsobom odstraňuje nedostatky a zlepšuje verejné priestranstvá. V minulosti poukázal aj na netransparentnosť niektorých dlhodobých zmlúv mesta Trnava so súkromnými firmami či podľa jeho názoru na nie celkom zákonný spôsob fungovania správcovskej spoločnosti TT-Komfort.

Občianske združenie Lepšia Trnava, ktoré založil, si na základe zmluvy s mestom adoptovalo parčík na Kalvárii, o ktorý sa stará.

„Transparentnosť, práca v teréne a jasná vízia toho, ako má mesto vyzerať, majú totiž nielen zmysel, ale hlavne prinášajú výsledky. Chcem, aby sa z Trnavy stalo miesto, na ktoré budeme nielen hrdí, ale ktoré bude príkladom pre ostatných,“ hovorí o svojej vízii.

Volebný program

Peter Bročka predstupuje pred voličov spolu s 15 nezávislými kandidátmi, ktorých spájajú aktivity v občianskych združeniach Lepšia Trnava a Trnavská alternatíva, kde pôsobí aj súčasný nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva Matej Lančarič.

Jednotlivé body pomerne rozsiahleho programu, v ktorom ponúka voličom rad riešení a návrhov, zastrešil Bročka do kategórií Otvorené mesto, Podpora generácií, Podpora komunitného života a sídlisk, Bezpečnosť a čistota, Doprava, Kultúra, pamiatky a turizmus, Zeleň, Zdravie, šport a telovýchova a Podpora podnikateľského prostredia.

Z pozície primátora mesta chce Peter Bročka dosiahnuť maximálnu otvorenosť a ústretovosť pri komunikácii s verejnosťou a organizovať pravidelné stretnutia primátora a poslancov s občanmi. Pracovný kalendár primátora má byť podľa jeho názoru verejný, vytvoriť chce aj poradné orgány primátora so zapojením seniorov, mladými ľuďmi, podnikateľmi a občianskymi združeniami.

Bročka prijal deväť opatrení v záujme maximálnej transparentosti fungovania mesta, plánuje realizovať komplexný audit v spoločnostiach ako sú TT-Komfort, .A.S.A. či TT-IT, ako aj na mestskom úrade. Zaviesť plánuje nové štandardy zverejňovania zmluvných vzťahov mesta, zrozumiteľne prezentovať rozpočet a uviesť do života tzv. participatívny rozpočet, kde majú obyvatelia mesta možnosť vo vyššej miere spolurozhodovať o využívaní finančných prostriedkov mesta na konkrétne projekty.

„V odborných komisiách mestského zastupiteľstva musia mať hlavné slovo odborníci v danej oblasti, nie poslanci, ktorí problematike často detailne nerozumejú,“ myslí si a zdôrazňuje, že zasadnutia všetkých komisií musia byť verejné. Zverejňovať plánuje aj zvukové alebo videozáznamy z rokovaní komisií.

Ako primátor spolu s nezávislými kandidátmi chce presadiť bezplatnú právnu pomoc seniorom, finančné a sociálne poradenstvo starším občanom, do života chce uviesť aj Radu starších a Radu mladších ako poradný orgán primátora.

Systémové zmeny chce zaviesť aj v otázkach pôsobenia Výborov mestských častí s cieľom lepšej informovanosti verejnosti, pre každú mestskú časť chce vytvoriť vlastnú interetovú stránku alebo inštitút poslaneckej pohotovosti, kedy jeden deň v týždni bude obyvateľom k dispozícii jeden poslanec.

V oblasti dopravy je pre Bročku témou najmä výrazné zlepšenie a vytvorenie bezpečnejších podmienok pre cyklistov, zavedenie cyklohliadky mestskej polície, spolupráca so zamestnávateľmi v snahe motivovať ľudí, aby využívali alternatívnu dopravu, riešiť chce aj vybudovanie bezpečného prejazdu pre zamestnancov PSA cez železnicu.

Program počíta aj s optimalizáciou liniek MHD, podporou projektu osvetlenia križovatky Zavarská pri obchvate, zvážiť chce možnosti financovania a realizovateľnosti štúdie projektu ďalšieho prejazdu popod železnicu s prepojením Prednádražia a Tulipánu. Mesto by podľa Bročku malo prehodnotiť parkovací systém v celom meste s odborníkmi, posúdiť chce tiež projekt „zelenej vlny“ na svetelných križovatkách.

Mesto Trnava by malo podľa Petra Bročku aktívne spolupracovať s domácou kultúrnou scénou, obnoviť tradície sochárskych diel a inštalácií v parkoch a na verejných priestoroch a položiť základy Mestského kultúrneho centra kvalitnou rekonštrukciou existujúcich mestských priestorov.

Na lepšiu propagáciu kultúrnych podujatí by mala slúžiť aj aplikácia pre smartfóny.

Prehodnotenie aktuálneho modelu údržby zelene, vypracovanie dlhodobej koncepcie budovania a údržby či zavedenie inštitútu profesionálneho ošetrovateľa stromov, mestského záhradníka a správcu mestských parkov chce Bročka dosiahnuť novú kvalitu mestskej zelene. Založiť chce aj mestskú stromovú škôlku, ako aj hľadať možnosti pre rozširovanie parkových a lesoparkových plôch v okrajových častiach mesta.

V oblasti športu Bročka ukazuje na potrebu nového plánu rozvoja Mestského športového areálu Slávia, podporu bežeckých aktivít, postupnú modernizáciu kúpaliska v Kamennom mlyne, plánuje založiť tradíciu Trnavských športových hier či obnoviť mestskú interligu v malom futbale. Formou štipendií chce podporiť talentovaných športovcov.

Komunikáciu s domácim podnikateľským prostredím plánuje zintentívniť vytvorením Trnavského podnikateľského fóra, Bročkov program počíta s podporu start-upov, zasadnutiami zastupiteľstva raz mesačne, aby mesto reagovalo flexibilnejšie.

„Zasadanie zastupiteľstva raz za mesiac výrazne zrýchli reakčný čas pri riešení problémov a podnetov občanov a podnikateľov, čím dosiahneme nepochybne rýchlejšie a efektívnejšie výsledky,“ tvrdí nezávislý kandidát na primátora Bročka.

Kompletný program nájdete na www.peterbrocka.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2014 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

251 komentárov pre “Má byť inovatívny, realistický a bez populizmu. Peter Bročka predstavil svoj volebný program”

 1. 1
  jajo says:

  LEPŠIA TRNAVA DO TEHO!!! Koniec straníkom, ktorým ide len o svoje teplé miestečká a na ľudí kašľú! Koniec riešeniam, ktoré nikomu nepomáhajú! Koniec projektom, ktoré sú len v prospech vybraných podnikateľov! Ľudia v Trnave si zaslúžia žiť lepšie!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 87 Thumb down 24

  • 1.1
   Miriam says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 15 Thumb down 42

  • 1.2
   Peter says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 12 Thumb down 35

   • 1.2.1
    andrea says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 3 Thumb down 25

    • 1.2.1.1
     Heisenberg says:

     Len tak pre zaujímavosť sa chcem spýtať (bez toho, že by som proti Vám niečo mal) – to ako funguje, že „stretko na polícii“? Podanie na neznámeho páchateľa na internetovej diskusii za nactiutŕhaní, a polícia ho bude hľadať a identifikovať a kárať za vyššie spomínané sprostosti, či ako?

     Thumb up 17 Thumb down 2

   • 1.2.2
    juraj says:

    preco tie urazky :)?? kto okolo seba steka zvycajne ma strach :) som zvedavy ci sa tvoje obvinenie potvrdia… :) na 99 percent nie a tak som zvedavy ci si potom priznas chybu ty sam:)
    pekny den zelam.

    Thumb up 11 Thumb down 0

 2. 2
  Alžbeta says:

  Pán Bročka v Trnave žijem od narodenia a nikdy som nemala pred volbami lepší pocit ako teraz. Máte moju aj mojej rodiny plnú podporu. :)
  Želám všetko dobré .

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 101 Thumb down 23

  • 2.1
   Peter says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 9 Thumb down 57

   • 2.1.1
    fifo says:

    Netreba niko urážať!!Asi to vedia len prisluhovači….Každý vie ako sa hospodári na meste,už som to menoval,pár kšeftov pre vyvolených!!!Lepšia Trnava do teho!!!!

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 38 Thumb down 11

   • 2.1.2
    Trnava mame toho dosť says:

    Peter :D ty si ma pobavil :D Noooo ano SMER zmenil Trnavu, hlavne posledné 2-3 mesiace pred voľbami. Len neviem čo vidíš na tej zmene ? Zbytočne vyčačkaný kruháč smerom na Ružindol ? Záchody čo sú otvorené len par hodin denne za 20 centov? Plánovanú prestavbu Hlavnej ? Alebo nebodaj honosnú betónovú stavbu preplnenú hlavne obchodmi s názvom City aréna! Nebuďte smiešny SMER hral a hrá Mečiarovskú ligu, len teraz to nezakríva klobásami zadarmo, ale akože rekonštrukciami ktoré nám majú dať viac :D :D :D

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 51 Thumb down 9

   • 2.1.3
    Šarvaic Marek says:

    Haló pane, že sa stal primátorom Bročka bola vôľa ľudí,
    čo chceli konečne zmenu. A svoj názor boli vyjadriť vo volebnej
    miestnosti. Tento človek ukázal, že aj lopatu vie chytiť do ruky. A hlavne
    sa pri tom stretával z ľudmi. Nie ako doterajší páni, čo verejné financie
    zneužívali na svoju propagáciu. A na pódiách tlačili ľuďom do hlavy
    kaleráby a akosi osobný kontakt nikde. Čo myslíš, kde doterajší kandidáti
    Vzali prachy na predvolebnú kampaň? Len z našich peňazí cez tendre
    A Bročka z jedním billboardom ich prešťal. Osobný kontakt z ľudmi,
    Nie gulašpárty a ožranpárty z verejných prostriedkov z neho spravili
    Primátora. Rešpektuj to a netrep blbosti. Ja mu držím palce. Je to Pán

    Thumb up 5 Thumb down 1

  • 2.2
   DPH says:

   Betka mala si najviac palcov hore, tak sa tť skúsim opýtať ,stále máš ten dobrí pocit

   Thumb up 0 Thumb down 1

 3. 3
  Michal says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 24 Thumb down 52

  • 3.1
   Pete says:

   Kvalitne navrhy moze podporit kazdy poslanec, nemusi to byt zrovna Brockovec. A ked budu furt proti dobrym veciam, obrati sa to proti im samotnym. Nie?

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 59 Thumb down 5

   • 3.1.1
    Kinder says:

    No veď práve – terajší dokázali že ďalšie volebné obdobie už v zastupiteľstve nemajú čo robiť. Treba skutočne voliť nové a politicky nikým neviazané tváre.

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 36 Thumb down 7

  • 3.2
   duch svaty says:

   ked si to clovek precita poriadne a ma aky taky prehlad o fungovani mesta a kompetenciach primatora tak vie ze to co dali do programu, z velkej casti k tomu nepotrebujes zastupitelstvo.

   Kedy sa zacnu zastupitelia pozerat na tu funkciu ako poslanie pre ludi a nie tam kupcit sak ja som kdhak, ja som henten a ty ten? Preco nemoze kdh, smer podporit dobry navrh a naopak? Uz sa prestanme konecne hrat na nejake zasrate strany a dotlacme volenych zastupcov k tomu aby robili presne to na co ich tam ludia volili!

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 53 Thumb down 14

   • 3.2.1
    Michal says:

    Nuz, ono to je dane aj spolocnostou ako takou. Ked podporis protikandidatov navrh, tak si hned oznaceny za cloveka, ktory s nim kupci a vytvara „tajne spolky“.. Neviem. Aj ked teraz mi napadlo.. Ked teda vravis,ze k tomu nepotrebujes zastupitelstvo (aj ked ja si to nemyslim, lebo primator nema zasa az take velikanske pravomoci), tak koho to je program ? Petra Brocku alebo kandidatov za Lepsiu Trnavu ? Ja som bol v tom,ze to je program celej skupiny, cakom prask, aj ked z jeho prezentacie skor vnimam,ze to je jeho program.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 24

    • 3.2.1.1
     duch svaty says:

     Je tam jasne pisane spolocny program Petra Brocku a nezavislich kandidatov Za lepsiu Trnavu. Zastupitelstvo je skutocne potrebne a zrejme sa hlasuje ovela lahsie ked idu vsetci na jeden prikaz ale tak by to byt nemalo v tom sa asi zhodneme. Primator ma dost velke pravomoci hlavne co sa tyka systemovych zmien, ci uz ide o transparentnost, podporu sportu, kultury a podobne. Nie o vsetko rozhoduje zastupitelstvo. Pri sucastnom nastaveni ked sa zastupitelstvo schadza raz za dva mesiace by sa toho asi moc nepohlo v meste :)

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 44 Thumb down 12

     • 3.2.1.1.1
      lsstt says:

      to máš tak, keď ťa niekto chytá za každé slovo a snaží sa všade nájsť chybu za každú cenu. treba pozitívny prístup Michal.

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 25 Thumb down 5

   • 3.2.2
    Miriam says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 16 Thumb down 40

    • 3.2.2.1
     duch svaty says:

     ale ved to ste urcite mali v tych fascikloch

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 38 Thumb down 10

    • 3.2.2.2
     Trnava mame toho dosť says:

     Keď budete na káve s Vladom Porom tak sa ho spýtajte on ma prehlad :D možno ste kolegovia a ani ste o tom nevedeli :D

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 26 Thumb down 4

     • 3.2.2.2.1
      Miriam says:

      Hidden due to low comment rating. Click here to see.

      Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 11 Thumb down 31

      • 3.2.2.2.1.1
       Trnava mame toho dosť says:

       Miriam keď vám tu niečo smrdí mali by ste si sadnúť iným SMER-om, keď sa neviete povzniesť nad satirickou poznámkou. Ale tak to už býva u ludi čo sú orientovaný iným SMER-om :D

       Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 6

       • 3.2.2.2.1.1.1
        Miriam says:

        BROCKAAAAAAAAAAAAAAAAA……….cim sa zivis!!!odpovedz svojim VOLICOM. BROCKA z coho platis odvody?

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 30

        • 3.2.2.2.1.1.1.1
         mrk says:

         … pár klikov keby sa Vám chcelo…
         http://www.peterbrocka.sk/cv.pdf

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 6

        • 3.2.2.2.1.1.1.2
         Miriam says:

         Hidden due to low comment rating. Click here to see.

         Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 11 Thumb down 36

    • 3.2.2.3
     xz says:

     On sa len pohybuje po flekoch v statnej sprave za vlady Roba a hovori si „nezavisly“,inak nic :). Ale teraz bez srandy.. Mam dost kamosov,ktori su spickovi pravnici,ale NIKTO z nich nerobi v statnej sprave,ale v sukromnej.. este stale vam to nedochadza ?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 31

  • 3.3
   Tibor Pekarcik says:

   Michal, aj viacero iných kandidatov nas program alebo jeho časti podporuje. Ak máte predstavu koho voliť, tak sa Vašich kandidatov opýtajte ci by za jednotlive programe body, ktoré sa Vám páčia, zahlasovali aj oni. Z nasej strany uz máte istotu….Pekny den.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 48 Thumb down 15

   • 3.3.1
    Peter says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 13 Thumb down 40

    • 3.3.1.1
     fifo says:

     Takže Bročka je šašo?Arogancia prisluhovačov Smeru…..Urážajte!!!Ale raz sa všetko každému vráti.

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 35 Thumb down 6

    • 3.3.1.2
     jajo says:

     Tak Brocka je ako pravnik saso pocmarany? Zaujimave, ze velky sef Robo je najhorsi pravnik na Slovensku a ako premier ti nevadi.

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 31 Thumb down 6

   • 3.3.2
    DPH says:

    Tibor Pekarčík stále tá ekonomika nepustí. Novotný to nevymazal ?

    Thumb up 0 Thumb down 2

  • 3.4
   ja says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 16 Thumb down 54

   • 3.4.1
    duch svaty says:

    miriam, andrea, peter, ferinco si to ty?

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 39 Thumb down 13

    • 3.4.1.1
     ferinco says:

     ja sice nie som ja, ale plne suhlasim, a len si tu dalej drngajte…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 28

    • 3.4.1.2
     Miriam says:

     ahooooooj duchacik :)dockas sa :)

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 26

    • 3.4.1.3
     Miriam says:

     Hidden due to low comment rating. Click here to see.

     Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 13 Thumb down 39

     • 3.4.1.3.1
      Trnava mame toho dosť says:

      Miriam možno sedí vedľa v kancelárií. Možno je na nočnej v PSA, montuje sedačky. Možno roznáša noviny, možno robí kaderníka. Ale vieš čo určite nerobí, nesedí na kávičke s najväčšími podvodníkmi v Trnave a nerozhlasuje čo vďaka nemu a jeho ľuďmi Trnava dosiahla.

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 32 Thumb down 7

      • 3.4.1.3.1.1
       Miriam says:

       Hidden due to low comment rating. Click here to see.

       Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 34

       • 3.4.1.3.1.1.1
        obcan says:

        Zlatino moje. Zbytocne sa snazite. Na tuto otazku hladam odpoved uz pol roka, v diskusiach sa pytam a nic sa nikdy nedozviem. Teda az na to, ze som voci brockovi zaujata. A pritom som len zvedava a zaujima ma, ake odkial ma skusenosti. Teda okrem kosenia travy a natierania laviciek.
        A potom jeho prisluhovaci vzdy rychlo vyklikaju moj koment, aby sa nezobrazoval.
        aj ten odkazprestarostu.sk si kontroluje sam a zverejnuje len podnety, ktore mu vyhovuju. Mam s tym osobnu bohatu zkusenost.
        A jeho neznalost sucasnej platnej legislativy o fungovani mesta a jeho organov, pravomociach a kompetenciach podla zakona o obecnom zriadeni, je skutocne zarazajuca…. je to z polovice cisty populizmus ako lanarit volico . Ako kazdy kandidat vyuziva neznalost ludi v tejto oblasti.
        Je diametralne odlisne robit verejnoprospesne veci ako obcianske zdruzenie a ako samosprava. Je hold troska mimo.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 21

     • 3.4.1.3.2
      jajo says:

      Miriam, je vidno, ze vam to vo vasej komunistickej strane nejako nefunguje, urcite mate svojich lokajov aj na socialke, tak preco ste si info o Brockovi a jeho zamestnaniach neupdatovali? Ako chcete viest mesto, ked neviete nic zistit na obycajneho nezavisleho kandidata? Takto premie nebudu a vianoce budu velmi chudobne. Posnazte sa, cas sa krati.

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 28 Thumb down 5

      • 3.4.1.3.2.1
       Miriam says:

       Hidden due to low comment rating. Click here to see.

       Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 30

       • 3.4.1.3.2.1.1
        Trnava mame toho dosť says:

        Takže Miriam dal som si tu robotu a hľadal som P. Bročku http://www.statistics.sk/pls/wregis/detail?wxidorg=1149961 tu mal firmičku teda dúfam že som to dobre našiel a potom http://www.statistics.sk/pls/wregis/detail?wxidorg=1278697 tam dole mate že kategória veľkosti organizácie 0-2 čiže môže tam byť zamestnaný keďže je štatutárny zástupca org. Lepšia Trnava. Tak snaha bola ale keď vás to tak strašne zaujíma najlepšie bude spýtať sa osobne priamo P. Bročka ? Ako ja osobne som si prečítal celý jeho program a nehovorím ma tam svoje klady aj zápory ale ako občan mam už pokrk vládnucich strán. Pozrite prezidenta mame nezávislého a sme alebo radšej budem hovoriť za seba, som spokojný koho som si zvolil. Tak prečo nedať šancu mladšej zatiaľ nezávislej krvi.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 25 Thumb down 9

        • 3.4.1.3.2.1.1.1
         Miriam says:

         Hidden due to low comment rating. Click here to see.

         Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 11 Thumb down 31

        • 3.4.1.3.2.1.1.2
         Trnava mame toho dosť says:

         No písal som že viac som nenašiel možno by ti pomohlo si pozrieť zákon o nezizkovkách však aj charita TT aj zamestnanci musia niečo odvádza aj hodina deťom a jej zamestnanci a ďalšie a dalšie takéto organizácie.

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 24 Thumb down 7

        • 3.4.1.3.2.1.1.3
         Miriam says:

         Hidden due to low comment rating. Click here to see.

         Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 34

  • 3.5
   radar says:

   ale veď v Trnave sa predsa vyzliekajú politické tričká, lebo každý chce pre svoje najviacmilované mesto len a len to najlepšie.

   Thumb up 9 Thumb down 5

   • 3.5.1
    Peter says:

    no samozrejme v roku 2012 zrušené, je to obyčajný príživník z našich daní a nemôže si nájsť prácu a teraz si zmyslel že bude pracovať ako primátor ale je na omyle!!!!! už aj tak vie, že nikdy primátrom nebude tak sa dohodol s kdh že ho spravia viceprimatorom choré nieeeee???? TOTO je jeho nezávilosť???? takýto je čestný uzatvárať nepísané dohody???? halaloooooo spamatajnte sa!

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 17

 4. 4
  duch svaty says:

  Konecne mozme volit bez kompromisov a bez pocitu ze zas len mensie zlo.

  Za lepsiu Trnavu!!!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 55 Thumb down 19

 5. 5
  Flego says:

  No teda, poznám Bročku už nejaký rôčik, ale dokáže vždy prekvapiť :-) Tento program ma presvedčil, že má nielen šikovné ruky ale aj múdru hlavu, aj keď sa niektorým zdá, že k múdrosti treba šediny. Ale ja hovorím, že práve jeho mladosť a vitalita sú zárukou, že tento program po voľbách nezapadne prachom. Toto je vízia mesta v akom by som chcel žiť. U mňa ÁNO.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 61 Thumb down 21

  • 5.1
   ferinco says:

   takyto bodry svako na cele mesta by vsetkych vedel rozveselit…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 28

  • 5.2
   Peter says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 14 Thumb down 38

  • 5.3
   Miriam says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 35

   • 5.3.1
    Miriam says:

    BROCKA z akych penazi platis odvody a dane? BROCKA preco ta vyhodili zo zamestnania vzdy po roku? BROCKA preco neodpovedas svojim VOLICOM???

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 31

    • 5.3.1.1
     jajo says:

     Volis Brocku?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 5

     • 5.3.1.1.1
      Miriam says:

      ked ma presveci, ze nie je Brocka prizivnik na danovom systeme. ze vie NAOZAJ pracovat – teda pravidelne a nie len pri aktivacnych pracach. ked vysvetli ako plati dane, odvody, najomne, telefon, internet, jedlo a …………..vsetko ostatne. ked povie púreco ho vzdy po JEDNOM roku vyhodia z prace. take CV co predviedol by som neukazovala na verejnosti. za taky kratky cas TOLKOOOOO miest. ked povie preco medzi vsetkymi nezavislymi je len jedna zena.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 25

      • 5.3.1.1.1.1
       Nezavislak says:

       > ked ma presveci, ze nie je Brocka prizivnik na danovom systeme.

       Najprv nech ma ostatní kandidáti a politici presvedčia, že oni nie sú príživníci na daňovom systéme.
       T.j. vyzbierajú od nás dane a následne ich na milióny rozhádžu a rozkradnú.
       Potom nebudem voliť Bročku.

       > ze vie NAOZAJ pracovat

       Toto už dokázal svojimi činmi – v podstate ako jediný kandidát na primátora.

       > teda pravidelne a nie len pri aktivacnych pracach. ked vysvetli ako
       > plati dane, odvody, najomne, telefon, internet, jedlo a ………….

       To už nemáte fakt nič zaujímavé v tom Gorilom (SMER, KDH, … a spol.) návode na komentovanie napísané?
       Však pozisťuj si to v Sociálnej poisťovni, Zdravotnej poisťovni, … a pod . Ako príslušník tejto Gorilej skupiny, máš určite k tomu všetkému veľmi ľahký prístup… a potom nám sem všetko napíš ale nie len o Bročkovi, ale aj o ostatných kandidátoch.

       > ked povie preco medzi vsetkymi nezavislymi je len jedna zena.

       Prečo si si ty Miriam nevyzbierala smiešnych 400 podpisov? … a nešla si kandidovať – bolo by o jednu nezávislú ženu viac.

       Ľudia poďte voliť! Nech to nedopadne ako posledné krajské (župné) voľby.
       (+ dúfam, že spočítavanie hlasov bude v súlade so zákonom …)

       Thumb up 13 Thumb down 2

   • 5.3.2
    andrea says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 4 Thumb down 27

    • 5.3.2.1
     duch svaty says:

     Ja si s ludmi ako ty povedat nemam co, ale kludne ma mozes nechat predvolat urcite pridem. Na druhej strane ako budes vysvetlovat ty tvoje narazky na prizivnikov, homosexualov a neviem co vsetko pod x nickmi. pokoj tvojej zbludilej dusi

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 4

     • 5.3.2.1.1
      andrea says:

      Hidden due to low comment rating. Click here to see.

      Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 4 Thumb down 28

      • 5.3.2.1.1.1
       pallangovič says:

       andrejka, ty tu najprv vsetkym vynadas, vsetkych tu pourazas a zo vsetkych sa tu vysmievas a potom sa cudujes, ze ti to niekto oplati rovnakou mincou a chces ospravedlnenie. to znamena teda, ze za cely cas si tu neprispela ziadnym prispevkom, len si sa ticho prizerala, nepride ti to absurdne? aby sa to na tej policii neotocilo proti tebe. len nezacni nadavat aj mne ako to mas vo zvyku, toto je dobre mienena rada.

       Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 23 Thumb down 3

 6. 6
  hugo says:

  Takto postavený program ma veľmi príjemne prekvapil. Je to úplne iná dimenzia ako nudné, populistické, otrepané sľuby dlhoročných straníkov. Je to hlavne o inej filozofii a prístupe ku komunálnej politike a komunikácii s občanmi. To je posolstvo nezávislých kandidátov a budúceho primátora.

  Michal vŕtať sa v detailoch je nepodstatné ak nechápeš čo tým chceli povedať a počty poslancov máš ty v rukách tak hlasuj ako treba!
  U mňa a môjho okolia tiež určite ÁNO

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 55 Thumb down 18

  • 6.1
   Peter says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 14 Thumb down 37

   • 6.1.1
    hej hou says:

    presne tak. ten kvalitny papier na letakoch, bilboardy atd by nezaplatil z podpory. Je to babka v rukach niekoho mocneho, ci sa vam to paci alebo nie. To iste ako ostatni kandidati. Maly berlin chce mat vplyv v Trnave

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 8 Thumb down 25

    • 6.1.1.1
     juraj says:

     petrova kampan asi az tak vela nestoji… na transparentny ucet prispeli ludia, ktory maju chut na zmenu, ktorym zalezi na tomto meste a hlavne ludia KTORY NECAKAJU ZE IM TO BROCKA POTOM VRATI NIEKOLKONASOBNE Z MESTKEJ POKLADNICKY, chapes aky je v tom rozdiel…???

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 4

    • 6.1.1.2
     duch svaty says:

     a pacil sa ti jeho letak aspom? na transparentnom ucte sa docitas ze ten letak stal 720€ mas to tam jasne napisane.

     Vytiahni si prosim tu zadubenu hlavu zo zadku a zacni ju pouzivat.

     http://transparentneucty.sk/#/turnovers/5060777711

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 4

     • 6.1.1.2.1
      jajo says:

      Smeraci nepochopia, ze nieco moze byt transparentne. na to, aby sme sa mohli kukat na kazdom rohu na stankov ksicht sme sa totiz poskladali vsetci, ihrisko na prengu predsa stalo 12 melonov, ale udajne 10 z toho islo na kampan bolsevickej zlodejskej luzy.

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 23 Thumb down 3

 7. 7
  Matus says:

  Hmmm. Ako si to ten Brocka dovoluje pripravit takyto program a este aj dat riesenia. Ved toto sa nerobi. Hlavne treba slubit vsetko a hlavne bezplatne! :-) Prajem priaznivcom SMERu a „Sirokej koalicie“ pekne ranne citanie. U mna ma ANO!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 55 Thumb down 14

 8. 8
  p says:

  Prosim prosim prioritne … doprava, doprava, doprava.
  Vcera bolo neskoro.

  Prejazd mestom v spicke je zly sen. Chybajuca parkovacia plocha, co by
  obsluzila naraz obe stanice, nemocnicu a cast centra.

  Viem, ze je to stara pesnicka, ale uz nech do toho niekto poriadne kopne. Uzitok pre vsetkych a na kazdy den.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 37 Thumb down 7

 9. 9
  sTToka says:

  šecko je to velice pekné a moc ludzí ho bude volit.
  ALE!!!!!
  Čo ked to dopadne tak jak s Butkom, že ANO, bude primatorom, ale iba postavicka, kera bude na slovo moset ocuvat viceprimatora najkrajskejseho žandára ze šeckých žandárov?

  babky demokratky a šecci s červenýma trenkáma budú povinne volit svojich červených kmérov. a oni šecci pójdú volit. dzešto mladý ludé, ked bude pekný čas pójdú račší na škarbák, alebo négdze do lesóv.

  uvidzíme, jak to dopadne. len by som nerád vidzel hentakého človeka v rukách sociálistov jako ich figúrku, kerá nyšt nezmóže.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 27

  • 9.1
   Matus says:

   Kazdy clovek je figurkou iba do takej miery, ktoru dovoli. Nema primator pravo vyjadrit svoj osbny nazor ak sa mu nieco nepaci aj ked je to schvalene zastupitelstvom? Priestor na to by si urcite nasiel. Preco pan Butko nikde nikdy nezverejnil a verejne nesuhlasil s tym co sa deje. Ved staci povedat kto a ako hlasoval a aky je verejny postoj primatora. Nech si ludia spravia nazor a mozno pri dalsich volbach budu volit inak. Strkat hlavu do piesku a potom povedat ja nic ja muzikant je jednoduche. A ako primator musi mat prehlad o vsetkych nevyhodnych zmluvach a spinavosti co sa deju. Skor treba polozit otazku ci a ako to nebolo respektive bolo pre neho vyhodne.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 47 Thumb down 12

   • 9.1.1
    xz says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 11 Thumb down 32

    • 9.1.1.1
     duch svaty says:

     tak mu len nepraj ale chod ho aj volit ;)

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 45 Thumb down 8

    • 9.1.1.2
     Matus says:

     Som rad ze veris tomu, ze ludia na vsetko kaslu a staci im povedat „dam Vam zubnu pohotovost“. To mozno platilo pocas ery „babiek demokratiek“ ale aj ta uz pomaly konci (este neskoncila ale aj to sa uz bizi). O to krajse bude to prekvapenie ked zistite,za aj starsi ludia uz nie su tak lahko manipulovatelni a stredna a mlada generacia sa coraz viac stara o to v akom prostredi zije.

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 37 Thumb down 10

    • 9.1.1.3
     ja says:

     Hidden due to low comment rating. Click here to see.

     Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 32

   • 9.1.2
    Kinder says:

    Pán Butko predovšetkým nikdy nemal byť primátorom. Sú to štyri stratené roky pre Trnavu.

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 38 Thumb down 10

  • 9.2
   Peter says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 35

 10. 10
  UK says:

  Som sice mimo SVK ale bookojem letenku a urcite pojdem volit ..

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 56 Thumb down 9

 11. 11
  saskia says:

  držím mu palce, aj do zastupiiteľstva by sa zišlo čo najviac nezávislých.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 41 Thumb down 10

 12. 12
  fru-fru says:

  Nezávislí kandidáti a nezávislý kandidát na primátora Za lepšiu Trnavu už teraz ukázali, že vedia ako na TO. Pripravili program najlepší za posledných 20 rokov v TT, ktorý môže slúžiť ako príklad a vzor aj iným mestám. ( ak viete o lepšom dajte link ) V kľude nechali tzv. politikov zverejniť tie svoje báchorky a min. o 2 triedy ich predbehli.
  Bývalí komunálni dinosauri z KDH a Smeru by mali vyvesiť bielu vlajku a potichu zmiznúť na smetisko dejín.
  Za program rating AAA+++

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 56 Thumb down 11

 13. 13
  Michal says:

  Preč so SMERácko KDHáckou mafiou, preč z birmovanými komunistami a náboženskými farizejmi !!!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 37 Thumb down 8

 14. 14
  Miriam says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 10 Thumb down 38

  • 14.1
   juraj says:

   Miriam, velmi rád sa s tebou stretnem pri natieraní nejakej detskej preliezačky aj mimo volebného obdobia ale maj na pamäti, že ked chceš manuálne pracovať musíš sa aj zafúlať. Podľa toho zistíš ako kto je čistý či maká alebo blafuje.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 10

   • 14.1.1
    Miriam says:

    preco mimo volebneho obdobia:( dame si spolu SELFIE. Ale stale mi neodpovedate „kamosi BROCKOVI“ na otazku „KDE A CO ROBI BROCKA, ako riadny OBCAN Trnavy“?preco to chcete UTUTLAT. Z coho zije BROCKA? Z coho zil posledny polrok? Plati si riadne dane a odvody? je pozitivnym vzorom pre mladych? ved si len stale kompka lopticku ako decko a kedy chodi do prace? teda do riadneho ZAMESTNANIA??? mate juraj, duch svaty a ini podisovatelia BROCKU g..e a vyklopit ako sa veci maju???

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 28

 15. 15
  Palko says:

  Pán poslanec MB by sa nemal ozývať, nakoľko v komisii dopravy, ktorej je členom toho pokazili už dosť – napr. sfušovaná optimalizácia MHD, ktorú chcú teraz opravovať. Kto zaplatí škody, ktoré nekompetentným rozhodnutím spravili?
  Stačí sa pozrieť na odkaz pre starostu ako fungujú.
  .
  A tiež by mal vysvetliť či cez Trnava tourism nie sú financované aktivity v súkromných vinárstvach z mestských zdrojov. Aký je pomer vložených členských peňazí do tej organizácie a aký je pomer ich čerpania? Kto vkladá najviac a kto najviac čerpá? Toto by zaujímalo viac ľudí.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 43 Thumb down 5

  • 15.1
   durotrulo says:

   Trnava Tourism je asi jedna z najväčších zlodejín v meste, v pomere vložených peňazí k dosiahnutému efektu. 2 akcie za rok (dúfam, že som to číslo neprepískol) v meste za vložené členské mesta niekoľko desiatok tisíc eur. A v posledných týždňoch kopa reklamy všade po internete, asi aj majú problém tie peniaze rozflákať nejak ináč.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 0

 16. 16
  fru-fru says:

  DJ peter váš veľký vzor reper je tu :
  nastúpte pred radnicu a miešaný lúpežnícky zbor KDH Smer nech zanôti
  https://www.youtube.com/watch?v=VXinPo2dyIY

  Mobilizácia
  https://www.youtube.com/watch?v=0ApIJlQaWe4
  Kocky sú hodené

  Thumb up 9 Thumb down 9

  • 16.1
   ferinco says:

   Uz sem tie dementne odkliky laskavo nedavaj; hadam neverite tomu, ze cely cas sa tu len kradlo?
   A ten degesh, co robil tu vyzvu, sa mohol naucit aspon gramatiku. Ved vy by ste sa nevedeli dohodnut ani na tom, z akeho dreva treba psovi budu urobit a nie este riadit mesto…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 17

 17. 17
  duch svaty says:

  Pan Behro sa vyjadril ze Brocka si mysli o sebe ze je boh…kde ale sedi vas pan boh mily pan Behro? Cez tyzden na stvrtom poschodi, cez vikend na Cerovej.

  Zle sa to cita pan Behro ten Brockov program co? A z ust smerackej hlasovej masinerie hovorit o nejakych kompetenciach… ze vas hanba nefackuje!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 45 Thumb down 7

  • 17.1
   Flego says:

   To si asi zle pochopil kamoš, nejedná sa o Bročku. Jasne je tam napísané „On si myslí, že je Pán Boh…. nemá ani šajnu o kompetenciách primátora“ Podľa mňa tu pán poslanec Behro popisuje svoje štvorročné skúsenosti s Bystríkom Stankom. :-)

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 37 Thumb down 8

 18. 18
  Kinder says:

  RADŠEJ BUDEM ČAKAŤ NA PREKVAPENIE OD NEZÁVISLÉHO POSLANCA AKO MAŤ ISTOTU NIČNEROBENIA PRE ĽUDÍ OD TÝCH POLITICKY ZNÁMYCH.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 42 Thumb down 11

 19. 19
  Mihoč says:

  K pánovi Behrovi – myslím že s tými kompetenciami je to práve naopak. Súčasné vedenie nemá poňatie o kompetenciách primátora, pretože ku každej výzve sa stavia štýlom „vysvetlíme vám, prečo to nejde“ namiesto „pozrieme sa ako by to šlo“. Vo viacerých prípadoch práve Peter Bročka dokázal, že to ide, keď mestský úrad ako malého chlapca za ručičku doviedol ku konkrétnym riešeniam predtým neriešiteľných problémov.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 46 Thumb down 10

 20. 20
  Fero says:

  Kto je to Behro? To je ten čo pýta 500€ do obáločky pre Gustinka?

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 47 Thumb down 4

 21. 21
  fifo says:

  Pán Behro,chcem sa vás spýtať verejne,prečo ste hlasovali za pumpu Tir Petroleum na Špačinskej,keď ľudia čo tam žijú ju nechceli?Prečo ste hlasovali za obchodný dom v nemocnici?Veď pán Lančarič navrhoval referndum spojené s voľbami….Prečo ste neriešili parkovanie pred nemocnicou za svoje volebné obdobie?Vám nevadí,že mestská polícia tam pravidlne pokutuje občanov,keď zle zaparkujú?Asi vieme prečo…..Lebo určití občania pokuty neplatia!Vám nevadí,že sa kosí na súkromných pozemkov?A verejná zeleň ostáva nepokosená!!!!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 47 Thumb down 7

  • 21.1
   Peter says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 8 Thumb down 44

   • 21.1.1
    fifo says:

    Tak pako si ty!Ja ťa neurážam,tak ani ty nikoho neurážaj.Ten mini park?Pravidelne tam slopú bezdomovci,choď sa tam pozreť ako to tam vyzerá.A v nemocnici mali najprv vytvoriť parkovacie miesta a potom vyberať parkovné a postaviť obchodný dom.Chodím často do nemocnice a vidím tam pravidelne papuče od meskáčov.Kde majú ľudia zaparkovať?A o obchodnom dome mali rozhodnúť občania v referende,mesto by to nestalo ani cent,bolo by to spojené s voľbami,ako to navrhoval pán Lančarič.

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 38 Thumb down 8

    • 21.1.1.1

     náhodou, ten park je dobrý. vždy som si chcel oddýchnuť pri benzínke a sledovať ako si občania tankujú phm.
     niekedy je to veľmi zaujímavé, ak máš správny uhol, tak z nádrže vidíš, ako unikajú pary. no lepšé jak do telky kukať.

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 43 Thumb down 8

     • 21.1.1.1.1
      beky says:

      ani nevies aky som rad, ze nie som sam co ocenujem parcik pri benzinke, je to asi najromantickejsie miesto v TT. sediet s priatelkou na lavicke pozerat tankujuce auta a sepkat jej do uska slova piesne dalibora jandu: „ty si muj benzin“

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 39 Thumb down 9

  • 21.2

   hlasoval lebo, neriešil lebo, nevadí mu lebo … pozná svoje kompetencie.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 36 Thumb down 6

  • 21.3
   hej hou says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 5 Thumb down 25

 22. 22
  Flego says:

  Keď čítam túto diskusiu, tak žasnem nad mentálnou úrovňou tých, čo vystupujú ako obhajcovia SMERu. Žiadna vecná argumentácia, žiadne porovnávanie programov, len jedovaté útoky na každého, kto má iný názor. Vládu jednej strany som už zažil a pozorujem, že sa táto doba vracia. Kto má iný názor, treba z neho spraviť neschopného idiota, ktorý môže akurát zametať ulice. Smutné, už len čakám, kedy mi na dvere začnú klopať páni v dlhých kabátoch ako kedysi…….

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 39 Thumb down 8

  • 22.1
   Ivana says:

   Flego, im to smutne pripadat ani nemoze, lebo su tu na brigade a maju 17.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 29 Thumb down 7

 23. 23
  Miriam says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 13 Thumb down 34

 24. 24
  Andy says:

  Precital som si tento program a …neuveritelne kocepcne! Klobuk dole LEPSIA TRNAVA…! Tak to tu este nebolo!
  Ked porovnam „programy“ politickych stran ktore su nekoncepcne, populizmom smrdiace, podcenujuce volica, tak toto je o 10 urovni vyssie. Chcel by som vidiet, ked tie „nase politicke spicky“ a politicki odbornici citali toto… Ja by som sa od hanby prepadol, ze partia mladych ludi vyskolila standardne strany, ktore v nasej republike uz tolko otravuju vzduch…TAK DO TEHO mate moj hlas, mojej rodiny a kamosov. Len tak dalej… Podme vsetci volit Petra Brocku. Aj ja chcem zit v LEPSEJ TRNAVE! Vdaka…

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 36 Thumb down 10

 25. 25
  Andy says:

  A hlavne si nic nerobte z vseljakych nohsledov, lokajov a narusenych blaznov tu na komentaroch. Je jedno prislovie, ze po najlepsich sa striela…

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 33 Thumb down 6

 26. 26
  ObčanTT says:

  p.Brocka chcel by som sa spýtať:

  1.S akých peňazí je financovaná Vaša predvolebná kampaň? „už keď ste taký transparentný “

  2.Ako zaručíte občanom,ktorý Vás budú voliť Váš program,keď budete mať proti sebe 20 poslancov SMERU?

  3.Nezdá sa Vám Váš program ako zlepenina p.Schmidta a p. Žitnanského?

  Ďakujem za Vašu odpoveď

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 30

  • 26.1

   mňa by tiež zaujímalo Z akých peňazí sú platené aj ostatné kampane. zaujímavé že takáto otázka nepadla pri ostatných kandidátoch na primátora.
   aké love má klokner, schmidt, žitňanský, stanko ..
   takto môžem pokračovať v bode 2 a dajme tomu že aj 3.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 29 Thumb down 5

  • 26.2
   duch svaty says:

   k bodu 3 asi takto:

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 7

  • 26.3
   Trnava mame toho dosť says:

   Občan TT
   1.S akých peňazí je financovaná kampaň SMER-u ”

   2.Ako zaručíte občanom ,ktorý budú voliť SMER-akov že nebudú odhlasovavať v prospech svojich ludí.

   3.Nezdá sa Vám že program SMER -akov je akoby vystrihnutý z príručky ako na voliča

   Ďakujem za Vašu….. :D

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 7

  • 26.4
   Peter says:

   Bročkov program je obyčajný zlepenec a nejaký mix niečoho čo určite nebude prospesné pre Trnavu! Najdôležitejšia otázka na bradáča kde pracuje a z čoho žije?! komu poskytuje pravne služby, keď tak veselo uvádza, že je právnik???? z čoho financuje kampaň bradáč keď je nezamestnaný?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 8 Thumb down 24

   • 26.4.1
    pozorovatel says:

    Áno, v týchto komunálnych voľbách v Trnave tu máme aj obyčajný zlepenec, ibaže to nie je Bročkov program.
    A keď sme už pri tom Bročkovom programe, čo z neho určite nebude prospesné pre Trnavu ?

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 6

   • 26.4.2

    pracuje na kalvárií a tak podobne s dobrovolníkmi, žije z potravy, ako každí iní organizmus planéty, právne služby poskytuje tomu, kto si o ne zažiada, kampaň financuje z peňazí.
    spokojný ?
    vobec na čo ti to je a načo je to hentej uvrieskanej hepe ? si nad tým budeš hongať bimbasa, že óó ale som tomu bročkovi dal a ešte mu aj dám, viem kde robí a z čoho žije. je mi to síce úplne k ničomu ale som v extáze že to viem.
    tupec.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 5

 27. 27
  Mihoč says:

  Mám z toho dobrý pocit. Aj keby Peter Bročka nevyhral, už len to, že sa spájajú mladí ľudia proti straníckym pešiakom je znamenie, že svitá na lepšie časy a vo vedení mesta sa začína generačná výmena, ktorá je nezvratná.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 41 Thumb down 8

  • 27.1
   Flego says:

   Tiež si to myslím, vlak sa už rozbehol a ani prípadný neúspech 15. novembra ho nemôže zastaviť. Musíme si uvedomiť, že bojujeme proti chobotnici, ktorá sa nemieni vzdať bez boja. Ale táto parta mladých chalanov ukazuje ľuďom, že ľudia si môžu spravovať svoje mesto sami a nepotrebujú k tomu strany, ktoré im hádžu len odrobinky z bohatej hostiny.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 36 Thumb down 6

 28. 28
  Kinder says:

  Ľudia pre boha, čo tu stále riešite. Jednoducho nevidíte čo tu za tie roky tí ľudia urobili, ako sa za pár drobných rozpredal Váš majetok a stále sa neviete poučiť? Vyžente konečne darmožráčov aspoň z Trnavy, keď už to nejde z parlamentu!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 34 Thumb down 6

  • 28.1
   hej hou says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 5 Thumb down 26

 29. 29
  hej hou says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 8 Thumb down 31

  • 29.1

   napíšeš nám aj o ostatných alebo to ti alebo im už nevyhovuje ?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 5

   • 29.1.1
    hej hou says:

    Brockovci mozu hovorit o ostatnych kandidatoch ako o zlodejoch a neviem co este a ja nemozem povedat co si myslim o Brockovi?

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 5 Thumb down 21

    • 29.1.1.1

     nepostrehol som, že by sa tak dialo konkrétne a menovite tak ako to tu píšeš ty, ak ano tak daj citáciu s odkazom kde si to prečítame. inak si si s prepáčením asi len nasral do gágora

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 6

     • 29.1.1.1.1
      hej hou says:

      si pologramotny alebo trpis nejakou poruchou? Vsetky debaty sa tocia okolo troch ludi a nikto si neberie servitku pred usta. Ja som vyjadril svoj nazor na Brocku. Ak sa ti to nepaci, mrzi ma to ale nic s tym neurobis.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 5 Thumb down 24

      • 29.1.1.1.1.1

       ak by som bol pologramotný, tak zrejme neviem čítať, alebo písať. vzhľadom na fakt, že som ti odpovedal písaním, teda aj prečítal príspevok na ktorý som reagovala a reagujem.
       moja otázka stále trvá, teda Kde si dokážeme prečítať konkrétne osobné útoky nezávislých kandidátov na osobu alebo osoby ostatných kandidátov.
       alebo sa tu budeme dohadovať či som pologramotný ja alebo ty si kálaš do gágora.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 5

  • 29.2
   tulak says:

   Konecne! Uz som sa bal ze s tym ani nepridete. Ved na skoleni vam to vtlkali do hlav uz dost davno :)

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 25 Thumb down 4

  • 29.3
   jajo says:

   Viackrat rozvedeny lokaj (vdakabohu bezdetny), ktory cely zivot robi len zle bud na policii alebo na meste, prisluhovac znameho tt podnikatela, bez vlastneho nazoru, ktory za cely zivot nikdy nic dobre neurobil, len chabral pre seba a posluchal na slovo. Toto je ten spravny bezkompromisny kandidat podla prispievatela hejhou, ktory sem musi pisat bludy na Brocku, lebo len ten by mohol takemuto zlu zabranit a priskrtit prijmy Smer-Poor, s. r. o.. Len tak dalej, cim viac sa budete trepat, tym skor bude po vas.

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 4

   • 29.3.1
    Peter says:

    Tebe to dobre kúruje na tú gebulu sprostú!!!! pozri sa na pešiu zónu,?? myslíš, že by sa zmenila takto ako je dnes??? to, že spolužiak z niekým Ti vadí? aj Ty máš nejakých spolužiakov a vyberal si si ich???? za každého hovoria skutky! ale aké skutky hovoria za brocku??? pozametaná kalvária? myslíš že to je všetko???

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 6 Thumb down 21

    • 29.3.1.1
     jajo says:

     Pesia zona bola planovana davno predtym ako sa smer dostal k moci. Ale…. vy v tom smere ste vsetci rovnako sprostucki… mate pocit, ze klientelizmus je fajn, dohadzovanie kseftov je fajn a este aj tu travu na kalvarii by ste zametali. Potom naozaj nerozumiem tym reciam, ze Brocka je fetak, ked zda sa, fetuje cely smer. Clovek by cakal, ze za tie nakradnute peniaze nas vsetkych si nakupite lepsi matros.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 4

    • 29.3.1.2
     Flego says:

     Presne tak Peter, za každého hovoria skutky a Bystríkove skutky sú všeobecne známe, takže už nás neoblafne takými kecami ako pred 4 rokmi :-) http://www.trnava-live.sk/2010/09/29/kandidat-na-trnavskeho-primatora-bystrik-stanko-predstavil-volebny-program/ Vraj vyvolá verejnú diskusiu o City Aréne :-)) a po voľbách im dal pozemky zadarmo. Volebný podvod jak Brno.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 5

     • 29.3.1.2.1
      Flego says:

      :-) tým, že sem dáš mínusku, nevymažeš, že sa to naozaj stalo, všetci si to dobre pamätáme. A čo povieš napríklad na tú zámenu 3 hektárov pozemkov firme z Koniarekovej za lukratívne pozemky na Kočišskom, čistý zisk asi 1,2 milióna eur. Ani to sa nestalo? A čo reklamné lavičky hodné osobitného zreteľa, tiež sa to nestalo? A čo odklepnutá výstavba na vodnom zdroji, ani to sa nestalo? Cesta cez lesopark tiež neexistuje? Podvod s nezastavateľnými pozemkami v nemocnici, to ti ni nehovorí? To sú Bystríkove skutky.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 5

      • 29.3.1.2.1.1

       ej do čerta. hentamtí terajší by si mohli aj uvedomiť, že sa už žije v inej dobe, dobe, kde má každí internet na ktorom si nie je problém dohladať informácie z minulosti. =)
       to vyzerá tak, že každé jedno ich slovo o tom ako sa dobre spravilo bude vyvrátené slovom ako sa spravilo, ale aj o tom AKO sa spravilo.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 5

     • 29.3.1.2.2

      nedal nič zadarmo, čo si. šak placili ečko do prasátka.

      Thumb up 12 Thumb down 6

    • 29.3.1.3
     duch svaty says:

     Pesiu zonu ponukol Trnka z Essetu ze zrekonstruuje a mesto moze pouzit peniaze inde ty truhlik zadubeny. Bolo mu povedane ze to nejde! Zrejme Trnka nehra na malu domov…zmena sa blizi a vas prizivnikov z toho moze aj rozdrapit od jedu :)

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 6

    • 29.3.1.4
     fifo says:

     No super,že máme novú pešiu zónu…Na sídliskách čo bývame to je hrôza.Tráva vysoká,nepokosená,veď šetríme na kosbe.Nevedia spraviť obyčajné biele čiary na parkovnie!!!Lebo,nie su peniaze.Tak mi tvrdili na meste.A o parkovaní ani nehovorím…Bročka na radnicu!!!

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 7

  • 29.4
   Trnava mame toho dosť says:

   hej hou ? to bol tvoj životopis ? hmmm zaujímavý :D

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 5

 30. 30
  ObcanTT says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 6 Thumb down 31

  • 30.1
   Andy says:

   Juuuuj, stres, nervozita prechádzajúca do paniky! Agresia je znakom STRACHU! A vy sa BOJÍTE, OSOCUJETE A HLAVNE PANIKARITE!!!
   Bystrikovi psi sa dôvodne boja o výsledky volieb. Prieskumy evidentne ukazujú, ze ta negustiozna hlava, hoci zaplavila celú Trnavu bilbordami, plagátmi, letákov, balónikmi a neviem čím este nie je na prvom mieste v prieskumoch! Takze Brocka ma reálnu šancu sa stať primátorom..A ked sme pri tej Stankovej kampani, tu by každého z nas zaujimalo, kolko stala. U Brocku to ľahko nájdeš na http://www.transparentneucty.sk. Škoda, ze ostatní kandidati take nieco nemajú, ktovie prečo.
   Po voľbách budete si musieť nájsť nového pána, za ktorého budete stekat:-). Haf, Haf, Haf…

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 32 Thumb down 4

   • 30.1.1
    Peter says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 6 Thumb down 28

    • 30.1.1.1
     jajo says:

     Na tomto ste sa dohodli na poslednom zjazde UVKSC Smer? Jedina strana, ktora sa v Trnave spaja s KDH je predsa Smer, tak ako ste to robili posledne styri roky. Rozhodnutia sa ale aj tak prijimali na stvorke. Uz by ste konecne mohli dat nieco realne, toto su vymysly o nicom, normalne nuda, o nicom, stale vam to hovorim, zapracujte, kym nie je neskoro!

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 5

    • 30.1.1.2
     juraj says:

     to fakt takemu bezvyznamnemu kandidatovi ponukaju miesto viceprimatora?? tvoje prispevky nedavaju zmysel :)

     Thumb up 9 Thumb down 0

  • 30.2
   fifo says:

   Som za,aby išiel.Ale potom nech idú všetci kandidáti na primátora na detektor lži!!!A hlavná otázka by bola:zobrali ste niekedy úplatok vo verejnej funkcii?Hlasovali ste sám za seba?Keď môžu chodiť policajti na detektor,prečo by nemohli aj politici.

   Thumb up 14 Thumb down 2

 31. 31
  juraj says:

  drzim palce, inovativne a ambiciozne myslienky, aj keby sa podarilo zrealizovat 25 percent programu bude tl o 99 percent lepsie ako MHD zadarmo :)

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 40 Thumb down 4

 32. 32
  ppl says:

  Držím mu palce, ale Bohužiaľ to nevyhrá. Pán Stanko so svojou návštevou domovov dôchodcov tesne pred voľbami s myšlienkou a pomienkou na starých ľudí v dňoch svetového dňa dôchodcov svojími balíčkami so sladkosťami a falošnými Smeráckymi sľubmi si omotal bývalých pristakávačov HZDs v staršom veku ako aj novodobých pritakávačov Smeru s dôchodcovskom veku. Zubná ambulancia v TT a zdraotné stredisko v Modranke sú silné slová vďaka ktorým má menovaný na svojej strane ďalšie hlasy. Kým generácia týchto starých ľudí nevymrie a nenastúpi mladá generácia, ktorú neopijú balíčkom,rožkom a sľubmi o 13 dôchodku, tak to tu bude stále o jednom a tom istom. O odrbávaní, o Smeráckej mafie. Smutné, že niekto si takticky pred voľbami spomenie na svetový deň starých ľudí a prechádzajúce tri roky počas svojho fungovania si na nich nespomenie, ale až tesne pred voľbami mu záleží na starých ľuďoch. To svedčí o falše a sarkazme voči starým ľuďom, ktorí túto hnusnú špinavú taktiku smeru žerú nielen s navyjakom,ale aj celou udicou ! Smutné ! Pán Bročka, možno nabudúce :-(

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 19

  • 32.1
   Flego says:

   :-) dávam ti zelenú, ale nesúhlasím, že nemá šancu aj keď stojí proti oligarchom s obrovským rozpočtom. Podľa toho aké jedovaté komentáre sem SMERáci dávajú vidím, že majú naozaj strach, inak by si ho nevšímali. A aj keby nevyhral, nič sa nedeje. Naštartoval záujem občanov o veci verejné a to sa už nedá zastaviť. Beží to po celom Slovensku a nielen v Trnave. Budú sa pripájať ďalší a ďalší a budú žiadať od politikov odpovede, prečo robia to čo robia. Jedine verejnou kontrolou politiky na všetkých úrovniach je možné odstrihnúť straníkov od sponzorských peňazí, za ktoré sa štedro odvďačujú pri hlasovaniach.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 7

   • 32.1.1
    duch svaty says:

    Kamo praveze smeracikovia vedia ze prehravaju na plnej ciare. Tolko prieskumov sa uz robilo po trnave a preco sa ani jeden nezverejnil? Nehra im to totiz do kariet. Tecie im do bot a je to videt. Staci sa pozret na Behrove komentare a podobnych prisluhovacov, idem im ovela a bohuzial pre nich aj o vela pridu. Verejne peniaze su vsetkych, nielen par vuvolenych vy zmrdi.

    Takyto program tu este nikdy nebol a z velkej casti na to netreba ani vacsinu v zastupitelstve. Behro vie h∗∗∗∗ o kompetenciach, ten vie tak pre gusta obalky pytat. Skoncili sa casy ked ludom staci zufanka gulasu, nejaky sk∗∗∗∗∗∗ krabickovy dzus a podpisova karta, mozno to este stale par ludom staci ale vacsina sa dava do pohybu. Pevne verim tomu ze Trnava ako bola prve kralovske mesto tak bude aj prvy spustac tohto procesu na slovensku.

    Zbavme sa nochsledov, birmovanych komunistov, strihacov pasiek, varicov gulasov a lokajov. Zbavme sa KDHckych farizejov ako sa oni zbavili Bezaka. Klondike konci pani, uz ziadne detske ihrisko za 400 000, uz ziadne hajzle za 90 000, uz ziadna vymena tesnenia na radiatore za 800, ziadne pozemky pod obchodne centra za korunu. Mesto patri nam! Dokazme to!

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 31 Thumb down 8

  • 32.2
   Andy says:

   PPL, nesuhlasim…treba urobit vsetko preto, aby clovek isiel volit!!! nespolieha sa na inych, vziat zodpovednost do svojich ruk a zmenit to…15.novembra to mame len my v rukach a nikto iny!!!

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 5

   • 32.2.1
    ppl says:

    Andy jasne ! Ja som sa nevyjadroval v štýle, že nevoľte, buďte pasívny, lebo aj tak nemáte šancu, aj keď možno to tak vyznelo. Ja som medzi riadkami len chcel povedať, že mladí ľudia vedia, čo chcú, len ešte Nás možno stále tých mladých od 18-50 nie je toľko, aby sme dostali do politiky to, čo chceme, lebo politikokazov starých ľudí je ešte stále dosť a ďalej som to myslel tak, že ak pán Bročka nevyhrá teraz, už možno ďalšie volebné obdobie má veľkú šancu, lebo bude viac mladých s možnosťou voliť a menej starších. Trošku drsne napísané, ale Bohužiaľ, starí ľudia nie sú budúcnosť pre Nás !

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 4

    • 32.2.1.1
     Flego says:

     Never tomu kámo, ja som už dosť starý a naše decká sú staršie než Bročka, napriek tomu som skalný fanúšik Lepšej Trnavy. Byť starý ešte nutne neznamená byť slepý k tomu čo sa na Slovensku deje.

     Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 29 Thumb down 6

     • 32.2.1.1.1
      duch svaty says:

      Presne tak! To je zazita dogma ze stari ludia su vsetci naivni ficovolici a podobne. Stari ludia vyrastali v uplne inych podmienkach ako dnesna mlada generacia ktora ma vsetko pod nosom. Stari ludia cely zivot dreli a teraz maju hovno, lebo ich „standardni politici“ o*ebali. Mnohi z nich su sami, nemaju spolocnost a tak ked ich hyeny pre volbami zavolaju na Kazika tak su tomu radi. Tie prasive svine sa naucili starych ludi iba zneuzivat. Tu mas senzus, jablkove fruko, horalku, moj podpis a hybaj volit.

      Pozri sa co ma v ramci podpory generacii v programe Lepsia Trnava. To je slutocna ucta k sedinam stryko Fester a nie podpisove karticky a Senzus!

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 6

      • 32.2.1.1.1.1
       duch svaty says:

       ja som to kvoli tebe zistil tak teda podme postupne:

       1. dane, odvody, osobne naklady, telefon a internet plati z osobneho uctu v banke
       2. proti zenam ze nema nic, a budes prekvapena dokonca sa mu aj pacia, ale nie take kreatury jak ty Pallang…

       Staci ti tak? Alebo este nieco by som mal zistit? ale skus mu normalka napisat na facebooku, mne v pohode odpovedal. Len musis normalne napisat: ahoj, som Andrea Pallang alias Miriam, alias ferinco, alias peter, alias marian on uz bude vedet.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 7

       • 32.2.1.1.1.1.1
        miriam says:

        ODKIAL mas BROCKA peniaze na ucte ked nepracujes? Preco ta vzdy po roku vyhodia z prace? Preco je len jedna zena medzi nezavislymi? Preco neodpovedas na otazky? Nikde Brocka nediskutujes…bojis sa pravdy? Fluktuant chce byt PRIMATOROM :) :) :) A po roku, ked tam narobis bordel, ako na tvojich predoslych pracovnych miestach bude kto davat do poriadku??? A co narobis po styroch rokoch??? Ze pravnik…ha ha ha

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 6 Thumb down 25

  • 32.3
   Heisenberg says:

   Predvolebné PR B. Stanka na tému starí ľudia a úcta k nim a pod., ktoré som mal možnosť čítať napr. v trnava dnes, je ozaj pre silné povahy. Ale tlieskam mu, že sa stára a chce starať aj naďalej. Môže si s našimi seniormi prísť posedieť napr. na Clementisovu pred bowling vedľa malometrážnych bytov do krásneho parčíku, ktorý je nonstop zveľaďovaný a okupovaný partiou bezdomovcov a podľa toho to tam aj vyzerá. To by si krásne podebatovali spolu všetci o svojich snoch, radostiach a potrebách, aké tam majú pekné podmenky na život v okolí. Jééj – ďalšia téma do volebného programu (alebo len tak potichu bezprogramovo to aspoň robiť celoročne a každoročne) – starať sa o ihriská a parky, tzn. o mestské investície, nech ľudia nemajú pocit, že sa motajú po smetiskách. V tomto smere držím palce a prajem dlhú životnosť zatiaľ poslednej vlajkovej lodi týchto projektov – novému detskému ihrisku na Prednádraží.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 3

  • 32.4
   hej hou says:

   smeraci jedini chodia medzi starych ludi kazdy rok. to je proste fakt. a neucta k starsim, z toho mi je nagrc. oni vedia o zivote viac ako si vsetci nezavisli zasrani myslite.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 4 Thumb down 16

 33. 33
  palo says:

  už som to raz písal, ale napíšem opäť (to aby boľševik vedel že boľševickou propagandou nás nenamotá)

  Pán Bročka, máte môj hlas a aj celej mojej rodiny.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 8

 34. 34
  Kinder says:

  Volte nezávislých kandidátov a primátor bude poslúchať ich. Potom je jedno, kto bude primátorom. Horšie ako teraz to už nemôže byť.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 7

 35. 35
  rysan says:

  Komplexny audit v tt-komforte? Ak to spravia _naozaj_ dosledne, tak ten bordel na kolieskach mozu rovno zavriet.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 30 Thumb down 8

 36. 36
  watchdog says:

  Chytím sa hneď posledného príspevku od rysana. Áno ved pán Krajčovič už chodí so zlepenou riťkou. Komplexný audit treba spraviť na na celom Mestskom úrade a potom sa uvidí aké kšefty sa tam dejú a prečo len isté firmy (Staviscomp, Pavabau,..) dostávajú zákazky. Páni z OIV a ODaKS sú si tak istí, že sa ani nesnažia maskovať svoje kšefty. Takisto si treba posvietiť na firmu A.S.A. a na ich „ekonomické“ hospodárenie, ktorého následky nesieme všetci vo zvýšenej cene za odvoz smetí. Je zaujímavé, že žiadny z kandidátov ani len nespomenul tzv. Mestský priemyselný a technologický park ktorý je najväčšou (10, 7 mil €) a najvýznamnejšou investíciou mesta v poslednej dobe. Bolo by zaujímavé sa opýtať kto ho riadi, aká je jeho obsadenosť a či je v zisku alebo v strate. Rád by som sa opýtal kto je Ing. Bystrík Stanko a kde je jeho životopis? Viem o ňom len to, že ešte v marci 1989 nastúpil k polícií a za 20 rokov tam spravil takú kariéru o akej sa obyčajnému policajtovi v jeho veku môže len snívať. Ibaže by tu bol niekto kto mu podal pomocnú ruku. Ešte dodám toľko čudujem sa ostatným kandidátom, že nepodali sťažnosť pre nerovnosť podmienok. Veď kto sa môže rovnať bývalému (i keď z takýchto funkcií sa nikdy úplne neodchádza) policajtovi. Ten nemá problém zohnať si na kohokoľvek kompromitujúce materiály. Podľa mňa by sa malo uzákoniť, že bývalí policajti, vojaci, siskári a pod. by sa nemali uchádzať o verejné funkcie. Veď poberajú výsluhový dôchodok.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 27 Thumb down 7

  • 36.1
   marian says:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 9 Thumb down 29

   • 36.1.1
    olio says:

    Broko dobre si, uz ta riesia aj z bratislavy jak tuto tato Rencina kreatura…… Renca sak co sa ondzís, nehraj formy, vasi nech ti nanho zozenu cislo a napis mu liebesbrief :-)

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 7

    • 36.1.1.1
     olio says:

     rencaaaaaa uz je neskoro vypinat caps lock!!!! rencaaaaa… preco si takaaaa smutnaaaa…. rencaaaa? napiiiiiis muuuuu :-)

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 8

 37. 37
  miriam says:

  tak ja uz neviem ci vam tu uz naozaj sibe. najprv som bola neukojena zenska, potom chlap, potom palang a teraz renca :) No pokracujte dalej kamosiiii:) ale kedy dostanem jednu NORMALNU odpoved???? NIKDE ste mi nenapisali preco sa BROCKA boji povedat z coho ZIJE. Preco ho stale po roku vyhadzuju z roboty? Nebudem tu uz vypisovat, lebo aj tak ma stale vyblokujete, alebo DOKONCA ste zacali mazat moje KOMENTY…traaapne. pytam sa nieco nenormalne kandidata na PRIMATORA???

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 8 Thumb down 22

 38. 38
  miriam says:

  Stale ziadne odpovede len trapne linky. PRECOOOO? nechapem. ved sa nepytam na jeho rodne cislo, ale na zakladnu otazku: Z coho si plati BROCKA dane, odvody, najom, telefon, internet a vsetko, ked nepracuje? Preco nedostavam odpoved???

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 7 Thumb down 25

  • 38.1
   Palko says:

   Toto Vase spamovanie otázok sa lahko otoci proti Vam a vo volbach Vam to len poskodi. :)
   .
   Zacneme sa pytat z coho maju smeraci tie vily, domy, drahe auta, motorky a dovolenky, … ? Z poslaneckých platov urcite nie. Tak som zvedavy na odpovede. Z coho to maju? Nech povedia a potom ich mozno budem volit.
   .
   Pytate sa na veci v stovkach eur, ale miliony Vasich chlebodarcov Vas nezaujimaju? PRECOOOO?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 6

 39. 39
  miriam says:

  Vidim, ze Palko ma kultivovany prejav a preto sa aj ja opytam kultivovane (a vypnem CopsLock:) : Kandidat na primatora mesta Trnava!!! Kazdy kandidat na primatora oznamil svoje terajsie zamestnanie (nie skolu ktoru ukoncil). Zitnansky pracuje na mestskom urade. Schmidt-zivnostnik. Stanko- viceprimator. Klokner- prednosta krajskeho uradu. Brocka-??? moja otazka nie je divna a urazliva, len opravnena. Vsetci kandidati maju pracovne navyky a aj mzdu. Ja neriesim nikoho majetok, ja riesim profil cloveka, ktory chce zastupovat mesto Trnava. Je pekne, ze realizoval aktivity v Trnave, ale robil ich pravidelne denne (v pracovne dni) minimalne osem hodin, tak ako keby chodil riadne do prace (samozrejme v obdobi, ked bol nezamestnany)? To je uz moj posledny pokus o ziskanie odpovede pod tymto clankom, ale neverim, ze sa dockam odpovede (teda odpovede na otazku, ale urazok sa urcite dockam). Takze lucim sa s vami chlapci a mozno sa uvidime este pod nejakym inym clankom v buducnosti. Inak tesim sa na Olympic :)

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 25

 40. 40
  Flego says:

  Čítam tu komenty, že sa máme pozrieť na Stankove skutky, hlavne sa spomína pešia zóna ako najväčší tromf. Ale pán Žitňanský píše, že pešia zóna sa spravila pod vedením primátora Butka http://www.nasemestto.sk/jan-zitnansky/ Tomu by som celkom veril, pretože je všeobecne známe, že pešia zóna sa riešila ešte za Bošnáka a Butko ju mal vo volebnom programe. http://www.trnava-live.sk/2010/11/04/kandidat-na-primatora-v-butko-predstavil-ambiciozny-volebny-program/
  SMERáci sa často chvália v diskusiách, že za 4 roky spravili viac, než KDH za 20, ale pán Žitňanský píše, že mesto išlo na pol plynu, lebo so SMERom sa nedalo na ničom dohodnúť http://www.nasemestto.sk/jan-zitnansky/
  No a konšpiračné teórie SMERáckych trollkov sú úplne od veci. Peter vypisuje, že Bročka sa dohodol s KDH, že mu dajú funkciu viceprimátora, kým Miriam púšťa zaručené informácie, že za Bročkom stojí Miro Trnka. Keď už chcete klamať aspoň sa dohodnite a klamte rovnako.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 3

 41. 41

  Priatelia vidím, že o zábavu tu nie je núdza :) odznelo tu niekoľko ťažkých dezinformácií, tak vypichnem aspoň to najdôležitejšie – osobné invektívy a bludy riešiť nemienim, ale pobavili ;D

  Aktuálne pracujem (a budem do konca novembra) ako projektový manažér nášho občianskeho združenia.
  Odvody počas tohto času platím z vlastných zdrojov (ktorým sa hovorí tiež úspory).
  Pred začiatkom kampane som dostal pracovnú ponuku v súkromnom sektore a jej prijatie/odmietnutie bude pre mňa aktuálnou témou po 15tom.
  Na rozdiel od ostatných kandidátov riešim celý proces kampane samostatne, bez „volebného štábu“, asistentov a pod. Riešiť takto kampaň a pracovať na plný úväzok v rovnakom čase nie je reálne možné.
  Zo žiadneho z mojich zamestnaní ma nikdy „nevyhodili“, teda nikdy som nedostal „výpoveď“.
  Keď sa pozriete na postupnosť zistíte, že neviete o čom hovoríte. Z obvodného pozemkového úradu som prešiel na krajský (čo bol nadriadený orgán)
  Pomer som tam ukončil nakoľko ma prijali na denné štúdium v zahraničí, kde som dostal štipendium (asi som bol natoľko nespoľahlivý a nekvalitný až ich to zaujalo)
  Môj odchod z fakultnej nemocnice bol motivovaný lepším ohodnotením, takže vaše teórie o „vyhadzovaní“ opäť vyznievajú naozaj komicky ;)
  Môj posledný zamestnávateľ nepatrí do „štátnej správy“, zrejme si pletiete termíny
  Na aktivačných prácach som nikdy nepracoval :))
  Drvivá väčšina akcií Lepšej Trnavy sa diala/ a deje počas víkendov, takže nechápem prečo ste nás neprišli niekedy pozrieť, škoda ;)
  Celé financovanie kampane je zverejnené na našom transparentnom účte a jej rozsah je v porovnaní s ostatnými minimálny.

  Na záver jedna jedna skutočne dobre mienená ľudská rada pre mriam (a jej ďalšie mená a prívlastky) : smútok a vnútorné nešťastie si často spôsobujeme vlastným konaním. Šírenie negatívnej energie a zla vám nielen nepomáha, ale iba vás ponára hlbšie a hlbšie do izolácie a odsúdenia. Obavám sa, že vo Vašom prípade by bolo lepšie vyhľadať pomoc odborníka a začať aktívne pracovať na tom, aby ste svoju energiu namiesto útokov a samodeštrukcie presmerovali do aktivít, ktoré pomôžu nie len vám, ale aj vášmu okoliu.

  Budem vám v tomto držať palce.

  Zvyšku osadenstva tohto fóra prajem príjemnú nedeľu a vidíme sa 15teho priatelia :)

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 55 Thumb down 16

  • 41.1
   Heisenberg says:

   Pán Bročka, ďakujem za všetkých za Vašu odpoveď (no offence). Verím, že Miriam&Co. majú pocit zadosťučinenia a pocit z dobre odvedenej práce. Škoda, že ste s reakciou toľko čakali. Držím Vám palce.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 6

  • 41.2
   peter says:

   trochu pokory pan skoroprimator by vam neuskodilo. pokial teda aspon viete o com hovorim…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 23

  • 41.3
   Flego says:

   :-) Zaujímavé, článok je o volebnom programe, ale jediné na čo sa oponenti zmohli sú nevyberané osobné útoky. Zdá sa, že programu nemajú čo vyčítať :-)) Ale vážne, program je fakt nadčasový, žiadne jednorazovky, na ktoré stačí vyčleniť peniaze z rozpočtu. Je to komplexmená zmena vzťahov mesta z občanmi, ktoré sa nedajú vybaviť jednorázovým zdvihnutím ruky, ale vyžadujú systematickú prácu s občanom. Gratulujem všetkým tvorcom programu, 1***** :-)

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 5

   • 41.3.1
    peter says:

    ano program je v poriadku, od toho smerackeho s idiotskymi napadmi typu „mhd zadarmo pre vsetkych“ je na hony vzdialeny.
    napriek tomu si myslim ze otazky na telo kandidatovi su uplne v poriadku, pan kandidat v programe pise ze nam chce ist vzorom, tak je celkom namieste sa pytat na jeho cv

    Thumb up 17 Thumb down 1

    • 41.3.1.1
     Flego says:

     Ano otázky na telo sú v poriadku, záleží ale na spôsobe akým sú položené. Pod menom Peter je tu viac než desiatka komentárov, ktoré sú za hranicou slušného správania. Ale podľa tej prvej vety počítam, že to bude iný Peter.

     Thumb up 15 Thumb down 3

     • 41.3.1.1.1
      peter says:

      Ja rozumiem volaniu po novej generacii politikov, otazka je vsak ci je Brocka ta zmena po ktorej viaceri volaju. Osobne som nazoru ze by panovi kandidatovi vobec nezaskodilo dalsich par rokov pri lavickach, kosacke a pieskoviskach, v dalsich volbach mozno kandidatura na poslanca a v tych dalsich ked sa podari snad aj ten primator.
      Momentalne treba konstatovat ze pan kandidat ma absolutne nulove skusenosti zo samospravy (i ked on to povazuje za vyhodu). Okrem toho jeho sposoby nenaznacuju ze je schopny spolupracovat s ostatnymi politickymi silami v zastupitelstve (nazyva ich simpanzy ktore stlacaju gombiky a svojich oponentov v diskusiach posiela k psychiatrovi).
      Takze zaver pre mna – zmena ano, ale nie za cenu ze novy primator bude klaun amater..

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 23

      • 41.3.1.1.1.1
       fifo says:

       Radšej klaun amatér ako banda príživníkov,ktorí hlasujú pre svojich kamošov!!!

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 4

      • 41.3.1.1.1.2
       Flego says:

       Bohužiaľ Peter, nemôžeme si dovoliť čakať ešte 4 roky. Kto trochu sleduje trnavskú politiku nemôže prehliadnuť, že Stanko okato preferuje istú skupinu občanov na úkor ostatných. A čo sa týka volebného programu, to je výsmech inteligencii voliča – odstránenie nákladnej dopravy z Linčianskej, paralelná cesta poza Modranku veď to nemá ani len teoretickú nádej na úspech. Žitňanský to už je iné, program pomerne slušne prepracovaný, hrá tvrdú opozičnú politiku, lenže zasa sú tu tie posledné 4 roky, keď sa KDH podkladalo SMERu. Butko sa nikdy nesťažoval, že sa so SMERom nedá spolupracovať. Pán Žitňanský zrazu tvrdí, že mesto išlo na pol plynu. To je čo za schizofréniu??? Sú snáď v KDH dve skupiny, jedna proSMERácka a druhá opozičná??? Záznamy z hlasovaní nenaznačujú, že by KDH bolo proti SMERu. No a potom je tu Klokner. Či to už myslí úprimne alebo nie, výsledok je rovnaký – poškodí Žitňanského čím nahrá Stankovi, ale je celkom možné, že aj Bročkovi to pomôže. No a pán Schmidt je s podporou SNS v Trnave bez šance. Takže čo získame ak nebudeme voliť Bročku??? VEĽKÉ NIČ. Mestký úrad bude slúžiť zbohatlíkom ďaľšie 4 roky. No a že má Bročka nulové skúsenosti??? To by som netvrdil, stačí si pozorne preštudovať volebný program a zamyslieť sa či takéto niečo mohli napísať ľudia bez skúsemostí??? Bez urážky, v porovnaní s tým čo vypotil SMER je to o 10 úrovní vyššie, má to hlavu a pätu a je to skutočne realizovateľné. A hlavne – naozaj to preferuje OBČANA – VOLIČA.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 3

       • 41.3.1.1.1.2.1
        peter says:

        kto je to „MY“, ti co si nemozu dovolit cakat ?
        treba pochopit ze za kazdym poslancom a primatorom v demokratickych volbach je ista volicska zakladna ktoru nemozno ignorovat. ti ktori urazaju poslancov z ineho tabora zaroven urazaju ich volicov. potom sa nemozno cudovat ze sa nedari panovi Brockovi prebrat volicsku zakladnu ineho tabora.
        co sa tyka spoluprace kdh a smeru… myslis si ze by bolo lepsie vykopat zakopy a nespolupracovat ? pre koho by to bolo dobre ? pre mesto ? to snad nie.
        rozumiem tomu spravne ze brockov politicky program je bojovat s ostatnymi ? alebo ked bude brocka spolupracovat so smerom bude to ine ako ked spolupracuje KDH ?

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 5 Thumb down 16

        • 41.3.1.1.1.2.1.1
         jajo says:

         Myslis tych poslancov, ktori vsetci poslusne zdvihli ruky a nebrali ohlad na hlasy a volu svojich volicov, ktori protestovali proti ceste cez lesopark? Preco ziadny z poslancov nereagoval na tieto protesty? Takychto poslancov ale treba urazat, pretoze taki si nezasluzia ine, ked neberu ohlad na potreby svojich volicov. A ziadneho z ich volicov to urcite trapit nebude. Radsej keby sklapnete, chodte si rozdelit ten milion, ktory ste na cele s Renatkou zarobili v Piestanoch.

         Thumb up 13 Thumb down 2

        • 41.3.1.1.1.2.1.2
         Flego says:

         A čo si ty z proSMERáckeho krídla KDH? Pretože Žitňanský vykladá karty úplne jasne http://www.nasemestto.sk/jan-zitnansky/ Píše o dvojzáprahu v réžii KDH. 4 roky so SMERom nehodnotí ani trochu pozitívne. Nikde som nevidel v Bročkovom programe ambíciu bojovať s ostatnými, to si nejak zle čítal. No a s tým prvým odstavcom môžem len súhlasiť, takže kto uráža Bročku a Lepšiu Trnavu uráža aj nás čo sme sa ich rozhodli voliť. Mysli na to vo svojich komentároch. Bročka ja kanditát ako všetci ostatní, žiadny outsider alebo menejcenný.

         Thumb up 13 Thumb down 3

   • 41.3.2
    Bobo says:

    Skutočne s občanmi sa pracuje ukážkovo.V rámci požiadaviek občanov navrhneme a aj schválime požiadavku na konanie kultúrno spoločenských akcií.Vyberieme organizátora a občanov volebného obvodu stred zastupuje poslanec z Kopánky.Prebrali spôsob vládnutia v jednej osobe,otec, syn a duch svätý.Aj navrhnú aj schvália aj realizujú.

    Thumb up 7 Thumb down 8

  • 41.4
   andrea says:

   podľa detailu z účtovnej jednotky o.z. lepšia trnava zamestnáva 0 slovom nula ľudí
   http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/1457215

   „Moje rozhodnutie prináša niekoľko zmien aj do projektov, ktorých som súčasťou. Prvou zmenou bude vzdanie sa vedúcej úlohy v občianskom združení Lepšia Trnava.Aby sme sa vyhli ich akejkoľvek politizácii, vzdám sa až do volieb funkcie štatutára združenia.“ p. bročka

   pobavilo :)

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 26

   • 41.4.1
    Larab says:

    Andrea, Bročka píše, že si odvody platí sám z úspor z čoho jasne vyplýva, že ho Lepšia Trnava neplatí.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 8

  • 41.5
   hej hou says:

   mna len zaraza, preco nepoviete nieco osocovatelom a sucasne vasim fanusikom, ktori si tiez servitku pred usta neberu. Ked uz sme takyto konkretny

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 7 Thumb down 21

   • 41.5.1
    jajo says:

    Pozri hejhou, priklad, ty napises na Brocku, ze je homosexual, ktory zenu nikdy nevidel, co nie je pravda, ja ze vas kandidat je viackrat rozvedeny bezdetny, co tiez nie je pravda, lebo je rozvedeny raz a ma jedno dieta, ty mne na to, ze mi to kuruje na tu gebulu sprostu. Ked si to porovnas s inymi mediami, tak je tato diskusia este v norme. Musis ale uznat, ze na to, ze Brocka ani nie je verejny cinitel a s verejnymi financiami sa ani nedostal do kontaktu, sa tu na jeho hlavu znasa o dost vacsia vlna kritiky v porovnani so Stankom a Zitnanskym. Ked sme protestovali proti ceste cez lesopark, tak ziadny z poslancov hlasujucich za neprisiel ludom vysvetlit, preco tak hlasoval, potom je jasne, ze za tym ludia vidia spinave peniaze a mrhanie verejnymi zdrojmi, najma ked sa jedna o tak citlivu temu v meste, kde moc miest na vychadzku nie je. Ostatne kauzy su len o tom istom, ze ludi, ktorych sa to tyka, sa nikto na nazor nepytal, len si zastupitelstvo urobilo ako chcelo. Stanko tiez sluboval verejnu diskusiu, ze city arena nebude v centre. Vela ludi ho vtedy kvoli tomu volilo. Dostal sa tam a bolo po slube. Netreba sa potom cudovat, ze ludia su nastvani.

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 25 Thumb down 3

  • 41.6
   DPH says:

   Poprosil by som audit TT-Konfort,ASA Trnava ,TT IT Meského uradu.Dakujem

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 11

   • 41.6.1
    Aha says:

    3 roky od týchto volebných sľubov uplynuli, tak my voliči očakávame, že tieto audity sú vypracované. Len o nich nič nevieme.
    Čakáme na zverejnenie.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 10

    • 41.6.1.1
     viktor says:

     Ale no, asi mesiac dozadu, keď som poukázal na tretí nedodržaný sľub má p. primátor označil za hejtera a napísal, že volebný program nie je Biblia. Niečo vraj nesplnia, ale že zas urobia niečo iné…
     Škoda, že toho čo neurobia je väčšina…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 11

     • 41.6.1.1.1
      Aha says:

      Nezvládajú kritiku.
      Paradoxne najväčší weboví surferi označujú iných za hejterov.
      Asi je to tak, ako tu niekto nedávno písal, že cisár má nové šaty.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 13

     • 41.6.1.1.2
      Bezdomovec says:

      Nerozumiem prečo primátor sa odvoláva na Bibliu,ked on a ním dosadená prednostka sú deti nomenglatútnych bolševikov.

      Thumb up 8 Thumb down 10

   • 41.6.2
    Protikorupčný says:

    Myslíš ten protikorupčný audit , ktorý uhradila súkromná. firma? Aj tak sa jeho výsledkami nové vedenie neriadilo

    Thumb up 7 Thumb down 11

    • 41.6.2.1
     Korupcia says:

     A čo že ho hradila súkromná firma?Za tou firmou stojí čestný človek,ktorý nedostal od mesta alebo štátu v živote nič zadarmo,narozdiel od privatizérov Póra,Širokého,Brhela a podobne!

     Thumb up 12 Thumb down 6

     • 41.6.2.1.1
      Bezdomovec says:

      Výsledkom auditu na meskom úrade sa očakávalo, že výsledkom bude prezamestnanosť z dôvodu vytvorenia voličskej základne predchádzajúceho vedenia mesta. To čo sa udialo nikto neočakával,navýšenie zamestnancov o 40 úradníkov novým vedením mesta je neodôvodnené plytvanie verejnými financiami.

      Thumb up 9 Thumb down 10

      • 41.6.2.1.1.1
       Bobo says:

       Mňa by samozrejme zaujímali audity TT IT,TT Konfort,ASA Trnava a tak tiež vyhodnotenie kosenia.Ked už audit mesta dopadol ako dopadol.

       Thumb up 8 Thumb down 6

   • 41.6.3
    JA says:

    A to tutok koho prosis?
    To treba asi adresovat lepsie na odkaz pre starostu.

    Thumb up 2 Thumb down 2

 42. 42
  Kinder says:

  Je potrebné, aby niekto komplet špinavé hlasovania z tohto volebného obdobia zverejnil a to tak, že pri každom mene súčasného poslanca by bola fotka a jadnotlivé hlasovania a to vylepiť pred každú volebnú miestnosť, aby aj tí sprostučkí konečne videli čo volia. No čo páni kandidáti zverejnite svoje hlasovania aby ľudia vedeli ako ich zastupujete, ako chránite ich majetok a ako sa staráte o ich budúcnosť.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 5

 43. 43
  • 43.1
   Flego says:

   :-) tomu sa už povie volebná účasť, počítam, že ich je viac než našich 13%

   Thumb up 15 Thumb down 3

   • 43.1.1
    Kinder says:

    No veď práve, keby k voľbám chodili viacerí voliči a nie len rodinní príslušníci a kamaráti a stranícky podskokovia, už dávno to mohlo vyzerať ináč.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 3

    • 43.1.1.1
     hej hou says:

     40% volicov si v parlamentnych volbach zvolilo smer. Vypocitaj si kolko ludi to je pri ucasti nieco cez 50%. ludia si smer zvolili. bodka. teraz je podpora smeru cca 35%, co je stale neskutocne vela, ci sa ti to paci alebo nie. na toto nestacia poskokovia a rodina.. apropo nezavisli su v parlamente tiez. matovicovci.. a ak to je podla vas cesta, tak sa nemame o com bavit

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 3 Thumb down 20

     • 43.1.1.1.1
      fifo says:

      Tak vidíme prečo v zdravotníctve nie su preniaze.Predražený CT-čko prístroj o 600-tisis eur v Piešťanoch!!!V dozornej rade pán raper Ego,tak to je v poriadku!!!!A mala sa k tomu vyjadriť pani Zmajkovičová:utekala pred kamerou Markízy!!!!Tak takúto cestu chcete????

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 23 Thumb down 2

      • 43.1.1.1.1.1
       peter says:

       paradoxne brockova kandidatura otvara dvere ludom ako su stanko a zmajkovicova. myslim ze je tu vacsine uplne jasne ze sance brocku na zvolenie su NULA.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 6 Thumb down 25

 44. 44
  ObčanTT says:

  Ako vidím opäť p.Bročka nič nenapísal,iba omáčky ako ďalší kandidáti,preto a opäť nepôjdem nikoho voliť,lebo je to dookola to isté blablabla…

  Aktuálne pracujem (a budem do konca novembra) ako projektový manažér nášho občianskeho združenia???????(projektový manažér-to je smiešne)
  Odvody počas tohto času platím z vlastných zdrojov (ktorým sa hovorí tiež úspory).(veď študoval,odkial ma úspory?načo žiadal štipendium,keď má úspory)

  JE TO MôJ NÁZOR A POZOROVANIE…ĎAKUJEM ZA 100 – ,ale žijem v realite a je to len ďalší panáčik ako ostatní

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 7 Thumb down 24

 45. 45
  stres says:

  No nervozita je veľká už okrem vlakov zadarmo a MHD zadarmo sľubujú aj učiteľom na ktorých 20 rokov kašľali 100 euro, samozrejme z našich daní, dúfam že sa nedajú oklamať a pán Žitňanský zúfalo tapetuje celé mesto, kedy otapetujete aj mestskú vežu s vašimi hlavami ? Čoho sa bojí tzv. pravicová koalícia, že by 16 nezávislých? “ Tapetizácia“ mesta je masívna asi už 4 poschodie pochopilo a prieskumy ukázali že Smer je pasé a stavili na svojich osvedčených koňov z KDH. Keďže nemajú žiadne myšlienky zostáva im iba ohováračská kampaň.Takí milionári – aké smutné.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 25 Thumb down 4

 46. 46
  Buchar says:

  Broky do teho!

  Konecne pojdu tieto trnavske gorily do zoo. I ked zasluzia si ine mreze.

  Thumb up 17 Thumb down 1

  • 46.1
   peter says:

   zasnem nad naivitou niektorych prispievatelov.
   predstava ako mladas bez akychkolvek realnych skusenosti z politiky dava na prdel starym harcovnikom ma dokaze akurat poriadne rozosmiat..

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 2 Thumb down 19

 47. 47
  fifo says:

  Starým harcovníkom?Tým zlodejom?Radšej mladas neskúsená ako starí zlodeji!!!!!!

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • 47.1
   peter says:

   ale ved nech brocka vytiahne dokazy na zlodejov !!
   dnes v diskusii na stv2 mal na to jedinecnu sancu. ako v tej diskusii dopadol nech si spravi obraz kazdy sam, podla mna velku dieru do sveta teda nespravil..
   myslim ze brockovmu primatorovaniu nateraz definitivne odzvonilo, je na case aby jeho skalni zacali premyslat nad tym ci svoj hlas hodia do kosa alebo podporia niekoho perspektivneho v dost tesnom suboji

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 4 Thumb down 16

   • 47.1.1
    mrk says:

    niekoho perspektivnejsieho ?!?!?

    mne asi dodali nejaky iny zoznam kandidatov nez tebe …

    zitnansky+stanko => obidvaja maju tych istych babkohercov, ktori su v TT pri koryte veky
    zvysni dvaja … asi skoda strateneho casu na komentar

    Thumb up 11 Thumb down 4

   • 47.1.2
    duch svaty says:

    ty si pozeral nejaku inu debatu? zufalost vo vasich radoch narasta :)

    Thumb up 9 Thumb down 0

    • 47.1.2.1
     peter says:

     pozeral som predsa tu v ktorej mal podla vsetkych trnavskych bicyglistov a hipsterov roznosit gorily v zuboch, mal vytahovat presvedcive argumenty a dokazy o zlodejine a korupcii. jeden za druhym. malo to tam lietat hlava nehlava. vsetci sme sa predsa na to tesili !!

     no a ako to dopadlo si predsa mozes precitat tuto

     http://trnava.sme.sk/c/7478524/kandidati-na-primatora-debatovali-v-rtvs.html

     Thumb up 2 Thumb down 9

     • 47.1.2.1.1
      jajo says:

      Ved zhodnot ako to dopadlo :-) Je evidentne, ze v casovo obmedzenej debate sa kazdy kandidat zameral na sebaprezentaciu a konkretne sa vyjadrovat k jednotlivym temam nedalo. Chapem, ze smeraci cakali neviem ake utoky, ale pocas celej kampane Brocka na nikoho neutocil osobne, ako to mate vo zvyku vy zufali smeraci a vcerajsia debata nebola výnimkou. Vies, ludia, ktori sa neboja roboty a neriadia sa tym, co nakaze stvrte poschodie, sa neobmedzuju na osobne utoky, ale radsej hladaju riesenia a makaju, nepochopitelne, co?
      Preco ale radsej nevypichnes ako Stanko nereagoval na Brockovu otazku o parkovacom dome? Nemame kde parkovat a Stanko taku otazku odignoruje? Vsetkych chce nahnat do MHD a nadava, ze ludia maju tri auta. A on sam ma kolko aut?
      Preco nehovoris o tom prebytku najomnych bytov a pritom aj osoby pracujuce v tt-komfort sa pri pohlade na ten dlhy poradovnik a vybavovacky s tym spojene smeju az sa za brucho chytaju…
      Na to netreba dokazy, to su fakty, ktore pozna cela Trnava.

      Thumb up 8 Thumb down 0

      • 47.1.2.1.1.1
       peter says:

       co k tomu povedat…
       kazdy kto je skepticky voci schopnostiam pana Brocku je podla teba zufaly smerak a diskuter plateny smerom. pritom som nikdy smer nevolil a nikdy ho volit nebudem..
       vy vidite jediny suboj, brocka vs. smer, ja vidim suboj medzi neskusenostou, experimentom a niecim co v trnave prinasa realne vysledky. vacsina ludi neodmieta brocku pretoze sa priklana ku smeru, odmietaju ho pre jeho naivitu a nedostatok skusenosti z politiky..
       nakoniec, naco sa hadat, odpoved kto ma pravdu sa dozvieme o par dni

       Thumb up 2 Thumb down 8

       • 47.1.2.1.1.1.1
        jajo says:

        Taky je naivny a neskuseny, ze este aj tyzden po uverejneni clanku s jeho programom ti to neda a musis sem prispievat. Urcite preto, ze ti tak zalezi na osude Trnavy. Alebo na tom, aby tvoje prijmy neboli po volbach priskrtene.

        Thumb up 9 Thumb down 1

        • 47.1.2.1.1.1.1.1
         peter says:

         naozaj neviem co by som k tomu dodal, asi to ukoncime tym ze som plateny diskuter smeru a pravicovej koalicie navyse napojeny na rozpocet mesta, z ktoreho mam slusne prijmy..
         su ludia ktori chcu pravdu poznat a su ludia ktori ju chcu mat. tym druhym rad pomozem tym ze im ju dam

         Thumb up 4 Thumb down 8

      • 47.1.2.1.1.2
       Flego says:

       Ten prebytok nájomných bytov aj mňa zaujal. Ak je to tak, prečo sa potom mladí zadlžujú celoživotnými hypotékami alebo hľadajú nájomné bývanie v okolitých dedinách, kde sa dá zohnať. Niekde bude asi chybička, pán dlhoročný predseda bytovej komisie :-)

       Thumb up 8 Thumb down 0

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.