reklama

Múzeum predstaví verejnosti unikátne fotografie starej Trnavy

Cyklus komentovaných prezentácií fotografií a starých pohľadníc pripravuje pre milovníkom starej Trnavy a jej histórie Západoslovenské múzeum.

Návštevníkom počas prezentácií, ktoré sa uskutočnia v apríli, máji, októbri a novembri 2015, predstavia štyri zaujímavé témy.

Prvá z prezentácií sa uskutoční v sobotu 11. apríla o 14. hodine.

Reprízu si budú môcť objednať skupiny návštevníkov aj inokedy po dohode s autormi.

“Prvá prezentácia má názov Prechádzka po starej Trnave a predstaví 200 záberov z územia mestskej pamiatkovej rezervácie, teda starého mesta v rámci hradieb. Približne hodinová prechádzka prostredníctvom starých pohľadníc a fotografií pripomenie ako vyzerala Trnava na začiatku 20. storočia a ako sa postupne menil výzor niektorých ulíc. Do premietania sú zaradené aj unikátne zábery, ktoré neboli dosiaľ nikdy predstavené verejnosti,” informuje Simona Jurčová zo Západoslovenského múzea. Prezentácie bude komentovať sprievodným slovom.

Prechadzka-stara-trnava
Pozvánka

Staré pohľadnice a fotografie zavedú návštevníkov do centra Trnavy na Trojičné námestie, prostredníctvom zaujímavých záberov sa prejdú cez Hlavnú a Štefánikovu ulicu, Divadelnú, Radlinského, Františkánsku, Pekársku, Hornopo­točnú, Jeruzalemskú, Michalskú, Kapitulskú, Mikuláša Schneidera Trnavského, Hollého, Halenársku, Hviezdoslavovu na miesta, ktoré dnes vyzerajú celkom inak – na starú ulicu Zelený rínek a Paulínsku ulicu.

“Projekt je pripravený otvoreným rodinným spôsobom s diskusiou účastníkov,” dodáva Jurčová.

Prezentáciu pripravila a premieta Mária Kuššová.

Vstupné na prezentáciu je v cene vstupného do múzea: dospelí 3,- €, deti, študenti a dôchodcovia 1,5 €. Všetky zľavy platia podľa cenníka uvedeného na www.zsmuzeum.sk.

Prechádzka po starej Trnave
komentovaná prezentácia fotografií
v sobotu 11. apríla 2015 o 14,00
v koncertnej sále Západoslovenského múzea v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2015 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.