reklama

Kukučínova ulica je v dezolátnom stave. Dočká nového povrchu, chodníkov aj cyklochodníka

Mestská samospráva pripravuje projekt komplexnej rekonštrukcie Kukučínovej ulice. Cesta je v súčasnosti v dezolátnom stave. Na riešenie nevyhovujúceho stavu je v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 400-tisíc eur.

Povrch komunikácie je prevažne z liateho asfaltu, miestami z asfaltobetónu. Cesta je značne poškodená, obsahuje praskliny, sieťové rozpady, prepadliny, výtlky.

Pôvodná cesta bola riešená ako betónová a jej preasfaltovaním v minulosti sa značne zhoršil spôsob odvodnenia, kedy sa cesta dostala prakticky miestami až na úroveň chodníka.

kukucinova
Kukučínova ulica

Foto: MsÚ

Rekonštrukcia Kukučínovej ulice sa dotkne úseku od kruhovej križovatky so Špačinskou po križovatku so Slnečnou ulicou v dĺžke približne 450 metrov.

Mesto aktuálne hľadá dodávateľa projektovej dokumentácie pre realizačný projekt.

V zadaní sa počíta s umiestnením chodníka pre peších a cyklochodníka na pravej strane ulice (od Špačinskej), obe komunikácie budú široké dva metre. Nedávno zrekonštruovaný chodník na ľavej strane by mal zostať zachovaný. Pribudne aj nové verejné osvetlenie.

Pri budove Obchodnej akadémie vzniknú kolmé alebo šikmé parkovacie státia, ďalšie budú pozdĺžne na pravej strane ulice.

“Návrh ozelenenia musí zohľadňovať a vychádzať z navrhnutého dopravného usporiadania uličného priestoru. Do koncepcie navrhovaného ozelenenia Kukučínovej ulice je nutné začleniť všetky pôvodné hodnotné a perspektívne dreviny ako základnú kostru zelene ulice. Jej doplnenie o ďalšie líniové, plošné alebo solitérne prvky zelene (živé ploty, kry, trvalky, stromy) je potrebné navrhnúť tak, aby v hraniciach riešeného územia vznikol funkčný a bezpečný uličný priestor. Doplnená vegetácia má plniť nielen hygienickú funkciu, ale aj funkciu estetickú,” znejú požiadavky mestského úradu adresované autorovi projektu.

Mapa:

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2015 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Kukučínova ulica je v dezolátnom stave. Dočká nového povrchu, chodníkov aj cyklochodníka”

 1. 1
  Jack says:

  Velmi dufam ze stromy ostanu nedotknute, neodmyslitelne patria k tejto ulici.

 2. 2
  majo says:

  A nezabudnite povedať aj internetovím providerom… určite nechcú prepásnuť každoročne rozkopanú Kukučínovú, a konečne fúknu do tých trubiek optiku.

  • 2.1
   sTToka says:

   majo:
   vieš koľko stojí inštalácia jedného prípojného bodu?
   To si z celej ulice nechá pripojiť tak 5 ľudí.

 3. 3
  Alena says:

  Celkovo ulice sú v dezolátnom stave, výtlky sa nerobia, firma CS robí všetko len nie to čo by mala, čo na to p. primátor

 4. 4
  sTToka says:

  rekonstrukcie ulic by sa mali zacat robit od centra smerom na okrajove stvrte.

 5. 5
  jano says:

  Primator kritizoval byvalu firmu na udrzbu komunikacii, teraz s firmou, ktora akoze vyhrala verejne obstaravanie a neplati poddodavatelom posedava s nimi pri kavicke a obedoch, firma vobec nedodrziava terminy oprav aj ostatnych prac vyplyvajucich zo zmluvy, terminy to je nula bodov a zrazu to p. primatorovi nevadi, vsetko co robil predtym bol len zmaer ako sa dostat ku korytu, veril som mu ale teraz ma presvedcil o opaku, teraz je mu ukradnut web odkaz pre starostu,na emaily neodpoveda a to bolo silnych reci co otravoval uradni aj niekedy o nepodstatnych problemoch, ciel si splnil seba ako nezamestnaneho, zamestnal, svojich kamaratov detto, vysadba 10 stromcekov,beriem dobra vec, ale maju prac ako oblbnut obcanov,ani si neviete predstavit kolko ludia NEZISTNE robia na svojich uliciach, pred bytovkami aj., takze vazeni z lepsej Trnavy vyslo Vam to,ale dokedy,pekny den

  • 5.1
   pán Ó says:

   1. terajsi primator nekritizoval firmu, ktora robila údržbu komunikácii 20 rokov (to sa podnika ked mas 20 rokov istu robotu) kritizoval ZMLUVU medzi mestom a tou firmou.. rozumies tomu rozdielu ?? niekolko fundovanych ludi sa vyjadrilo ze ta 20 rocna zmluva je na minimalne na hrane zakona.

   2. nová firma, ktora vyhrala naslednú sútaž podpisala zmluvu este za primatorovania p. Butka

   takze tvoje informacie sa rozchádzaju s realitou

   zelam ti pokoj v dusi

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.