reklama

UCM Night Run 2015: Ulicami večernej Trnavy si zabehali vyše štyri stovky nadšencov

AKTUALIZOVANÉ v stredu o 07:47:

Vyše štyri stovky účastníkov si zapísal na svoje konto UCM Night Run 2015. Na štarte tretieho ročníka behu večernými uličkami Trnavy narátali organizátori 406 športovcov.

V hlavnej mužskej kategórii do 39 rokov triumfoval 24-ročný Alexander Jablokov v drese tímu Beháme.sk. Zakrútenú trasu historickým centrom s dĺžkou 7,2 km absolvoval vo výboronom čase 22:05 min. Medzi ženami zvíťazila suverénnym spôsobom tretí raz v rade Trnavčanka Romana Komarňanská z tímu BMSC, keď dobehla za 26:22 minúty.

Už po prvých stovkách metrov sa od tiahleho pelotónu oddelila dvojica Jablokov – Hladík (AŠK Slávia Trnava), ich tempu nestačil ani Hladíkov oddielový kolega a obhajca prvenstva z prvých dvoch ročníkov Michal Puškár.

night-run15-1
Absolútny víťaz preberá trofej z rúk rektora UCM Jozefa Matúša

Vedúca dvojica spoločne odbehla väčšinu pretekov, rozhodujúci niekoľkometrový náskok si vytvoril Jablokov asi 700 metrov pred cieľom. Napokon dobehol do cieľa s náskokom 24 sekúnd.

“Bolo to dnes veľmi rýchle, niektoré zákruty sme pekne ‘rezali’. Trnavu poznám, páči sa mi, ale priznám sa, večerné uličky som si nemal čas vychutnávať, sústredil som sa iba na svoj výkon,” hodnotil v cieli krátko po triumfe.

Ako dodal smypatický Saša, na víťazstvo si veril, do Trnavy prišiel s ambíciou umiestniť sa medzi najlepšími. “Vyšlo to, som spokojný,” dodal.

Spokojná bola aj organizátorka a spoluzakladateľka akcie UCM Night Run Monika Farkašová. “Tento rok sme sa veľmi báli počasia, keďže stále pršalo a ešte aj predpoludním padali kvapky. Myslím si, že počasie odradilo dosť ľudí, napriek tomu bola účasť vysoká. Podujatie nám vyšlo aj po organizačnej stránke. Teší nás, že výborne pracoval výsledkový servis. Mali sme väčší tím ako v minulosti a dopadlo to podľa našich predstáv. Dúfam, že spokojní boli aj samotní bežci,” bilancovala.

Ako doplnila, dnešný tretí ročník akcie mal byť jej posledným v úlohe organizátorky a verí, že sa na univerzite o rok nájde niekto šikovný, kto bude v tradícii organizovania nočného behu pokračovať.

Premiérového behu v roku 2013 sa zúčastnilo 339 bežcov, vlani štartovalo 509 bežeckých nadšencov.
Výsledky:

muži do 39 rokov: 1. Alexander Jablokov (Beháme.sk) – 22:05 min, 2. Marek Hladík 22:29, 3. Michal Puškár (obaja AŠK Slávia Trnava) 23:45

ženy do 39 rokov: 1. Romana Komárňanská (BMSC) – 26:22, 2. Nikola Lapošová (ŠKP Bratislava) 27:52, 3. Dominika Kovaříková (Bernohy.sk) 30:27.

night-run15-2

night-run15-3

night-run15-4

night-run15-5

night-run15-6

night-run15-9

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2015 21:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.