reklama

Mestský nebytový objekt na Vodárni dostane novú fasádu

Budova bývalej kotolne na sídlisku Vodáreň dostane novú fasádu.

Nebytový objekt v blízkosti VÚJE slúžil v minulosti najmä ako výmenníkova stanica.

Správcom objektu na Okružnej ulici je spoločnosť TT-Komfort.

Pripravovaná rekonštrukcia sa dotkne fasády budovy z južnej strany od cesty.

okruzna

Reprofoto: Google Street View

V rámci plánovanej obnovy budovy príde k demontáži pôvodnej copilitovej steny na prvom nadzemnom podlaží, zdemontujú aj oceľové okná.

Budova dostane dvanásť nových plastových okien, časť vybúranej copolitovej steny bude domurovaná.

Objekt dostane aj zateplenie kontaktným zatepľovacím systémom.

Stavebné práce sa majú uskutočniť v priebehu novembra a decembra, TT-Komfort plánuje ukončenie prác do konca tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2015 12:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Mestský nebytový objekt na Vodárni dostane novú fasádu”

 1. 1
  Hamilton says:

  výborne načasované, dovoľujem si upozorniť objednávateľa ( zhotoviteľovi by mala byť táto skutočnosť známa), že epočas realizácie kontaktného zatepľovacieho systému teplota okolitého prostredia nemôže klesnúť pod +5 st C a to ani v nočných hodinách.
  Aká bude záruka na práve ?

 2. 2
  trnavčan says:

  Majiteľom budovy by malo byť mesto (v článku sa to nepíše) a okrem výmenníkovej stanice sú tam asi aj nejakí podnájomníci. Je chvályhodné, že mesto a správca chce prebudovať neefektívnu copilitovú stenu, zlepšiť vzhľad budovy a popri tom aj zatepliť budovu, dúfajme, že celú, a nie iba z južnej strany, čo by bolo dosť divné, prednostne sa zvyknú zatepľovať skôr severné steny.

  Údiv vyvoláva to načasovanie, čo môže byť tak podstatné, že by odôvodnilo vedomé zníženie kvality a trvácnosti plánovaného zateplenia ? Trochu to pripomína zateplovanie nezakrytým nobasilom v daždivom počasí – to je tiež silne kontraproduktívne, ale nájdu sa aj takí.

  Čo je teda tak podstatné a výnimočné, že to nemôže počkať ešte pár mesiacov, by nám mohol vysvetliť v priamom prenose zástupca správcu, spoločnosti TT-Komfort, na najbližšom zasadaní MZ 10. novembra http://www.trnava.sk/sk/clanok/harmonogram-rokovani-mestskeho-zastupitelstva , ak teda poslancom záleží na mestskom majetku a niektorý z nich sa tam na to opýta.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.