reklama

Iniciatíva Mestské zásahy Trnava pozýva na diskusiu o verejnom priestore

V stredu 23. marca sa v dočasnom kultúrnom priestore Berliner uskutoční diskusia O verejnom priestore za účasti primátora Trnavy Petra Bročku. Podujatie je súčasťou iniciatívy Mestské zásahy Trnava 2016, ktorej cieľom je priniesť nové pohľady na verejný priestor mesta a pomôcť ho vylepšiť konkrétnymi návrhmi.

Organizátori podujatia sa chcú spolu s hosťami a divákmi pokúsiť nájsť odpoveď na otázku, akým smerom by sa mal rozvoj verejného priestoru v Trnave uberať v nasledujúcich rokoch.

Otvoriť sa chystajú počas diskusie viaceré témy a pohľady na využitie verejného priestoru, ako sú napr. prírodné prvky v mestskom priestore, osvetlenie a svetelný smog, doprava, či kvalita života.

Hovoriť sa bude aj o aktuálnym plánoch mesta a zahraničných skúsenostiach, ktoré by mohli nájsť uplatnenie aj u nás.

MZ4

Hosťami diskusie budú občiansky aktivista a súčasný primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý sa stavu verejného priestoru dlhodobo venuje; architektka Zuzana Nadaská, ktorá sa vo svojej 35 ročnej praxi kontinuálne venuje urbanizmu, verejnému priestoru a od roku 2003 učí na Katedre architektúry Stavebnej fakulty STU v Bratislave; Richard Procik, riaditeľ centra pre verejné osvetlenie a inteligentné dopravné systémy spoločnosti Siemens, ktorý sa zaoberá aj témami ako inteligentné mestá a elektromobilita.

Informácie o podujatí nájdete aj na adrese:
www.facebook.com/events/346694585454436/

O verejnom priestore
streda 23. marca
začiatok o 19:00
vstup voľný

Zapojiť sa priamo do Mestských zásahov Trnava 2016 sa môžete dvoma spôsobmi do 5. apríla 2016 cez webovú stránku trnava.zasahy.sk.

Prvým je pridanie PODNETU na nefunkčné alebo nevyužité miesto vo verejnom priestore, ktorý bude slúžiť ako inšpirácia ostatným. Netreba si však podnety zamieňať s populárnou službou Odkaz pre starostu. V tomto prípade má ísť o vylepšenia verejného priestoru, nie opravy mestskej infraštruktúry, či mobiliáru.

Druhým spôsobom je pridanie PROJEKTU, ktorý reprezentuje už konkrétny návrh zásahu do verejného priestoru. Vypracovanie takéhoto projektu vôbec nemusí byť komplikované a časovo náročné.

Stačí pridať slovný opis zásahu, fotografiu miesta, kde sa má projekt realizovať a jednoduchú vizualizáciu zásahu, prípadne kresbu, zákres do fotografie a podobne.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, Trnaský Hlas, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2016 11:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Iniciatíva Mestské zásahy Trnava pozýva na diskusiu o verejnom priestore”

 1. 1
  nona says:

  Dúfam, že bude aj debate o tých úžasných nadstavbách na Hospodárskej a Sládkovičovej, ktoré pani architektka tak zdarne vyprojektovala na tých funkcionalistických pekných stavbách a narušila tým celú ulicu

 2. 2
  Jojko says:

  Celé zlé

 3. 3
  Jojo says:

  Tie nadstavby su bez urazky cisty pruser- priekak- hanba.
  Nepatri to tam.

 4. 4
  Katka says:

  To ste nepochopili ,, to sú tie zásahy

 5. 5
  trnavčan says:

  Všade v zahraniči sa takéto prednášky realizuju , sú zamerane na zlepšenie života v mestách , u nás útoky ,útoky , zhadzovanie práce druhých , každý si to može vyskúšať ,

 6. 6
  Pozitivna reklama says:

  Treba sa toho zúčastniť a vidieť, ze v tomto prípade išlo o plutie síry pekelnej zo strany zúcastnenych, ziadne pozitivne navrhy nepadali, len negatíva, takze o čom?

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.