reklama

V Trnave sa bude hrať vďaka úspechu HIT UCM po štvrťstoročí ženská volejbalová extraliga

V Trnave sa bude hrať po 25 rokoch najvyššia ženská volejbalová súťaž. Výnimočný úspech dosiahli hráčky tímu HIT UCM Trnava, ktoré postup do extraligy spečatili cez víkend v Prešove po presvedčivých výhrach nad Elbou Prešov a SVM Senica.

Najmä druhý zápas bol z pohľadu dôležitosti rozhodujúci a Trnavčanky víťazstvo v každom sete vybojovali až v koncovkách setoch, ktoré však zvládli. Ani istý postup, družstvo pod vedením kapitánky Viktórie Melišovej, nezabrzdil ich dominanciu, ktorú si preniesli zo základnej časti po víťazstvách v 32 zápasoch v rade.

V nedeľu 10. 4. 2016 vrátili jedinú prehru v sezóne družstvu z extraligy DDK-LED Senica z prechádzajúceho barážového turnaja, keď presvedčivo zvíťazili 3:0.

Po 25 rokoch tak v Trnave znovu diváci uvidia extraligové volejbalové zápasy.

hit-ucm-postup
Radosť z postupu do najvyššej súťaže na palubovke v Prešove

Foto: hittrnava.sk

„Počas štyroch rokov sa káder formoval i prirodzene obmieňal. V družstve sa objavili bývalé trnavské volejbalistky, študentky vysokých škôl a v ostatných dvoch sezónach aj odchovankyne Volejbalovej akadémie založenej HIT Trnava v roku 2011,“ hodnotil predseda Volejbalového oddielu HIT UCM Trnava Miloslav Duchoň.

Niektoré hráčky však zostali v kádri bez prestávky – nahrávačka, trnavská rodáčka Miroslava Brezinová, Zdenka Rusnáková z Piešťan (blok, smeč) a vysokoškolská študentka Viktória Melišová zo Žiaru nad Hronom (blok).

Tento úspech by tiež nebol bez autorky myšlienky univerzitného volejbalového klubu Kristíny Pomsárovej, v súčasnosti absolventky Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorá začínala aj na poste trénera s Miloslavom Duchoňom v sezónach 2012/2013 a 2013/2014.

Rastislav Filípek (tréner Hit UCM Trnava) po víkende v Prešove: „Po druhom barážovom víkende, počas ktorého sme získali 9 bodov sme vybojovali účasť v extralige na sezónu 2016/2017, s čím som veľmi spokojný, dievčatám ďakujem a zároveň gratulujem.“

Zostava HIT UCM Trnava: Melišová, Snopková, Behúnová, Režná, Šarniková, Rusnáková (Brezinová, Čakanišinová, Ivanovičová, Vu Thu, liberá: Šefčíková, Duchoňová).

Fotogalériu nájdete na www.facebook.com/hittrnava.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2016 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “V Trnave sa bude hrať vďaka úspechu HIT UCM po štvrťstoročí ženská volejbalová extraliga”

  1. 1
    Juraj Fuzák says:

    Velka vec toto! Gratulacie!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.