reklama

Jubilejnú desiatu Kvapku krvi UCM podporili vyše tri desiatky darcov

Už piaty rok, vždy dvakrát počas akademického roka, organizuje UCM v Trnave podujatie Kvapka krvi UCM. Počas existencie projektu darovalo krv 357 ľudí.

Cieľom organizátorov je pripomínať a motivovať zdravých ľudí – potenciálnych darcov – do pravidelného darovania a pomôcť tak pri budovaní darcovskej základne. Spolu takto pomáhajú pri liečbe rakoviny, leukémie, pri ochoreniach krvi, ale aj pri operáciách, pôrodoch a pri ťažkých úrazoch.

Hlavný organizátor Mgr. Ľuboslav Blišák vyzdvihol spolupatričnosť záujemcov a ich snahu podeliť sa o svoju najvzácnejšiu tekutinu. „Dnešné darovanie prebiehalo bez komplikácií, atmosféra medzi darcami bola príjemná. Spolu sa zapojilo 48 ľudí z radov študentov, doktorandov, pedagógov a zamestnancov univerzity. Krv darovalo napokon 31 darcov, z toho bolo osem prvodarcov. Okrem toho sa štyria dobrovoľníci zaregistrovali aj do Národného registra darcov kostnej drene.”

Počas piatich rokov existencie projektu darovalo krv spolu 357 darcov a 54 ľudí sa zapojilo do Národného registra darcov kostnej drene.

Tradičnou tvárou počas darovania bol aj rektor UCM v Trnave Jozef Matúš, ktorý prišiel povzbudiť darcov svojou prítomnosťou.

Podujatie Kvapka krvi UCM organizuje univerzita v spolupráci s Národnou transfúznou službou Trnava, za účasti Národného registra darcov kostnej drene.

kvapka-ucm16-1

kvapka-ucm16-2

kvapka-ucm16-3

Foto: Michaela Stareková a Ivan Kopčáni

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2016 8:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.