reklama

Z opustených výkladov na pešej zóne bude nová galéria

Neziskovej organizácii Bronco sa najnovšie podarilo od mesta vypožičať tri výstavné vitríny. V Trnave tak vznikajú nové, alternatívne galerijné priestory.

Umelci a kultúrni aktivisti zoskupení okolo kreatívneho centra Kubik Nápadov, premenia výklady na špecifickú galériu, ktorú pomenovali Galéria VÝKLAD. Uvedenie prvej výstavy v tejto alternatívnej galérii sa uskutoční už vo štvrtok 9. júna o 19:00 na Hlavnej 10 v objekte, ktorý Trnavčania hovorovo nazývajú “pod stĺpami”.

Kurátorom nových výstavných priestorov je Peter Molari, podľa ktorého projekt: „slúži na prezentáciu súčasného umenia, kedy opustené vitríny, pôvodne využívané na aranžovanie tovaru, dávajú výtvarníkom možnosť realizovať sa predovšetkým prostredníctvom site-specific projektov, ktoré sa takto stávajú súčasťou verejného priestoru pešej zóny. Potenciálni “návštevníci” majú tak možnosť zoznámiť sa so súčasným umením aj mimo tradičný inštitucionálny rámec kamenných galérií.“

Galeria_vyklad_Bronco_priestory

Galeria_vyklad_Bronco
Z opustených výkladov na pešej zóne urobia výstavné priestory

Výkladné skrine so svojou tvorbou ako prví obsadia autori Lucia Milatová a Erik Michalčík

„Výstava XY m štvorcových – je nostalgickým ohliadnutím sa do detstva, ale aj náhľadom na našu vlastnú sentimentalitu, s ktorou si často toto obdobie spájame. Spomedzi mnohých možných artefaktov si autori vybrali jeden prvok, o ktorom sa dá povedať, že svojim rozšírením takpovediac zľudovel a stal sa transkultúrnym symbolom typickým pre generáciu vyrastajúcu v 90-tych rokoch,“ približuje výstavu kurátor Galérie VÝKLAD. Výstavu za Kubik nápadov produkčne pripravila Kristína Minaričková a kolektív.

Galéria vznikla v spolupráci a s podporou mesta Trnava.

Peter Lančarič

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2016 12:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.