reklama

Časti KDH v Trnave sa nepáči Viskupičov postoj k registrovaným parterstvám

Krajská rada KDH poslala médiám stanovisko na tému podpory Jozefa Viskupiča v jesenných voľbách predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

Jozef Viskupič (OĽaNO) sa uchádza o podporu koaličných partnerov, medzi nimi aj KDH.

Samotné KDH, zdá sa, vlastného kandidáta na post župana vo voľbách na jeseň 2017 nepostaví.

Istá časť členov Okresnej a Krajskej rady KDH však nepovažuje Viskupiča za vhodného kandidáta, najmä pre jeho postoje v otázkach podpory pochodov za práva homosexuálnych párov a pozitívny názor na registrované partnerstvá ľudí rovnakého pohlavia.


Jozef Viskupič

Krajská rada KDH vo svojom stanovisku k podpore spoločného kandidáta na župana Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča zverejnila túto výzvu: „Krajská rada KDH v Trnave vyzýva spoločného kandidáta na župana Jozefa Viskupiča, aby prijal verejný záväzok, že v prípade zvolenia do tejto funkcie sa bude zasadzovať za podporu života a manželstva založeného na prirodzenom zväzku muža a ženy.“

Podpredseda Krajskej rady KDH v Trnave a okresný predseda Rastislav Mráz vo svojom stanovisku k otázke podpory Viskupiča okrem iného napísal: „Jozefa Viskupiča považujem za politika s jasnou víziou a moderným spôsobom komunikácie s voličmi a po osobnom stretnutí s ním som usúdil, že motivácia na vedenie kraja mu rozhodne nechýba. Uvedomujem si však aj názorovú a hodnotovú rozdielnosť jeho sveta a sveta kresťanských demokratov. Viacerí hodnotní ľudia uprostred nás ma upozorňovali na jeho osobnostný profil, ktorý si vybudoval aj vďaka aktívnej účasti na dúhovom pochode, či viacnásobným hlasovaním za inovatívne návrhy pro choice legislatívy.
Nakoľko sa cítim byť viazaný zodpovednosťou za základný hodnotový rámec KDH a motivovaný oprávnenými obavami niektorých skúsenejších spolubratov v hnutí, preto som do uznesenia krajskej rady navrhol doplniť výzvu pre spoločného kandidáta na župana Trnavského samosprávneho kraja, ktorú si naša krajská rada jednohlasne osvojila.“

Mráz si podľa vlastných slov uvedomuje, že ani takéto ubezpečenie nemusí byť pre viacerých oslobodzujúce.

„No verím, že tí, ktorí v ňom hľadajú poctivý úmysel, prijmú ho so zadosťučinením. Myslím si, že nastal čas, aby aj KDH nabralo odvahu pozrieť sa pravde do očí. Ako ľahké nám bolo mnohokrát odsúdiť človeka a rúcať mosty a ako ťažko sa nám hľadalo odpustenie a zmysel pre úprimnú spoluprácu na hodnotných projektoch, ktoré by posunuli našu spoločnosť opäť dopredu,“ pripomenul podpredseda Krajskej rady KDH v Trnave.

Celé jeho stanovisko si môžete prečítať tu.

Opačný názor ako Mráz na podporu hnutia pre Viskupiča majú zrejme dlhoroční funkcionári hnutia.

Bývalý poslanec Národnej Rady SR Alojz Přidal sa napríklad na svojom Facebookovom profile pýta: „I vy si myslíte, že KDH má podporovať účastníka pride pochodov, podporovateľa kultúry smrti Jozefa Viskupiča, ktorý v NR SR dvakrát ako jeden z 15 poslancov podporil homosexuálne registrované partnerstvá? Kam sme sa to dostali? Vďaka Bohu, že bývalí primátori Bošnák a Butko a rovnako 80% Okresnej rady KDH v Trnave má iný názor ako okresný predseda KDH Rastislav Mráz.“

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2017 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

45 komentárov pre “Časti KDH v Trnave sa nepáči Viskupičov postoj k registrovaným parterstvám”

 1. 1
  sTToka says:

  A je to tu
  INKVIZÍCIA ZASADLA

  • 1.1
   obcan says:

   Nemusi zasadat ani inkvizicia,staci ked k tomu pridame este jeho kladny postoj k najazdnikom,na zupana moze chlapec hned zabudnut.:-)

   • 1.1.1
    Ondrej says:

    stale lepsie jak trotli z kdh ,tych by uz mali ludia vymazat z mapy Slovenska

    • 1.1.1.1
     JR says:

     Práveže nemali, lebo zachvíľu nebude kto mať brániť konzervatívne hodnoty. Takýmto vývojom dospejeme do stavu keď zvieratá budú postavené zarovno s ľuďmi, dožijeme sa sobášov psov (neskôr aj rovnakého pohlavia), muchy budú mať väčšie právo na ochranu života ako nenarodené deti, ….

     • 1.1.1.1.1
      Ondrej says:

      oni nieco brania? to urcite akurat svoje zaujmy

      • 1.1.1.1.1.1
       Volič says:

       Krédom KDH-kov bolo vydržať do dôchodku. Mladých vyštvali. Vek sa im prejavil v zmýšľaní. Dogmy, demagógia, černoprdelnictvo.
       Aj kostolné babky ich prestali voliť

    • 1.1.1.2
     brat says:

     To nie sú trotli, ale spolubratia nevieme, ale kde sú spolusestry.

   • 1.1.2
    sTToka says:

    urcite moze na zupana zabudnut a cudujem sa, ze mu to aj napadlo
    narazal som na inkvizitorov- na tych, co neplatia dane z nehnutelnosti, na tych co ich platime z nasich dani a im sa stale mali a este aj vyberaju od ludi peniaze (jasne ze za ne neplatia dane)

 2. 2
  Juraj says:

  Akonahle odsuhlasi KDH cokolvek tak sa moze rozlucit s hlasmi… zastara KDH.

 3. 3
  rbwtt says:

  Pán Viskupič, podporujete gay pochody, homosexuálne manželstvá a kadejaké iné bukvice. Prečo ste nepodporili obyčajných ľudí ( máte to v názve vašej strany ) ? Áno, mám na mysli štrajkujúcich vo VW, to sú tí obyčajní ľudia od výrobných pásov. 6 dní sa piekli na slnku, stanovali a bojovali za svoju dôstojnosť. Kde ste boli ? Prečo ste im nevyjadrili podporu, nezabezpečili aspoň nejaké občerstvenie či pitný režim ? Kde bolo improvizované pódium, mikrofóny a reproduktory ? Kde ste nechali vašich havloidných kámošov, ktorým tak leží na srdci blaho obyčajných ľudí ( Kramár, Fialová, Stanke a im podobní radi sa angažujúci ) ?

 4. 4
  Vlado says:

  Prečo by niekto mal podporovať ľudí vo VW, veď majú odborové organizácie tuším dve, ktoré sú za to dokonca platené. Ano je to super ze si niečo vybojovali. Ale čo stim má preboha kandidát na TT župana.

  • 4.1
   rbwtt says:

   1. je poslancom NR SR
   2. pred tou fabrikou stálo veľa ľudí z nášho kraja
   Capito ?

   • 4.1.1
    forrest gump says:

    človeče buď rád, že ťa do toho vw zobrali robiť. s takým rozumom….

    • 4.1.1.1
     obcan says:

     Forrest ty si tusim jeden z tych,co si myslia,ze maju patent na rozum ze? Dalsi tretosektorovy kaviarensky povalac,ktory ma potrebu silou mocou niekoho ponizit.Sa cudujem,ze ty s tvojim rozumom sa zapajas vlastne do tejto diskusie.

     • 4.1.1.1.1
      forrest gump says:

      áno zapájam sa. chcem takým ako ty aspoň trošku rozšíriť obzor, keď už nemám možnosť ťa dovzdelať. žiaľ nemôžem za to, že aj sprostosť je boží dar a ty a tebe podobní ste museli mať obrovskú protekciu.
      p.s.: čo je trošku normálne na názore, že mal byť viskupič prítomný na štrajku vw?

      • 4.1.1.1.1.1
       obcan says:

       Dovzdelavaj a rozsiruj obzor doma rodine.Ponizovat a urazat,to je take typicke takym ako ty a tebe podobnym.
       P.S.: Uz ked pouzivas diakritiku,nech ta naucia-dovzdelaju pisat aj velke pismena,ty zakomplexovana „intelektualna“ nula.

    • 4.1.1.2
     Ison says:

     Skúste sa za ten pás v troch zmenách postaviť a potom budete mať inú predstavu.

 5. 5
  občan says:

  A kedy pôjde na detektor lži, šak ich Vandák vyzval aj s Matovičom???

 6. 6
  viktor says:

  Čo ste od nich čakali? Že tam prídu a budú z toho vytĺkať politický kapitál? Ako niekto, koho netreba menovať?…

  Pritom tam dvaja poslani OĽANO boli osobne (https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/posts/1259853330794373), plus k tomu napísali blog (https://dennikn.sk/blog/kedy-ak-nie-teraz-by-si-mali-pracujuci-slovaci-ziadat-vyssie-mzdy/).

  A ešte jedna poznámka, v tom čase bežala schôdza NRSR, kde sa volil riaditeľ RTVS, takže mali byť prítomní tam.

 7. 7
  jano says:

  p. Pŕidal prečo zatracovať človeka len kvôli názoru na homosexuálov,doba je taká , len slovenská cirkev je ako vždy iná tá pôjde aj proti pápežovi Františkovi a Butko, Bošňák už im odzvonilo /nechcem hovoriť ,že nič neurobili/ a plne podporujem názor p. Mráza konečne si pripustime, striedajú generácie a to treba rešpektovať,vyzvonili sme si slobodu názoru tak to nepastrčme vo všetkých smeroch

 8. 8
  sisa says:

  P. Mikuš tiež nie je ten najhorší kandidát, apropo Slovákom sa nikto nepozdáva frflú na všetko ani za vozom ani pred vozom typické, ale väčšinou tí ľudia čo v živote nič nedokázali, nepomohli a čakajú len pomoc od štátu

  • 8.1
   EmA says:

   Pan Mikus? Ako Tibor? Ten co vyrastol Meciarovi z podpazia? Ten co stal verne po jeho boku pri pachani tych najhorsich zlocinov? Cim skor odidu takito ludia konecne z politiky, tym lepsie. Uvedomte si, ze cez neho su napichnuti isti ludia na verejne financie uz desatrocia. Takze, cim skor tam bude niekto slusny a transparentny, tym lepsie pre vsetkych obcanov, nie len pre vyvolenych a „nasich ludi“.

  • 8.2
   Volič says:

   Mikuš tam je hlavne preto, lebo protikandidátom bol maďar.

 9. 9
  EmA says:

  KDH bolo v Trnave dlho vo vedeni mesta. Vtedy Vam nepokradnes nic nehovorilo, ze? Farizeji odporni!
  Starajte sa laskovo sami o seba a prestante aplikovat ludom do zivota vase tmarske nezmysli. Vsetci sme dietky bozie!

 10. 10
  To je falosnee says:

  Pridal je politicky dinosaurus. Kvoli nemu a ludom jemu podobnym KDH dopadlo tak ako dopadlo. Niekto by mu mal zmazat heslo od FB, pomohlo by to jemu, aj vsetkym okolo, vratane jeho rodiny (ktora sa za neho musi hanbit).

  • 10.1
   František Pokrývka says:

   Súhlasím, je to starý, skúsený politik. Je ale naozaj hanba ak sa KDH spája so SaS. Fuj.
   Ty nie si len falošný ale aj hlúpy a nevychovaný.
   Tebe už nepomôže nič, tvoja podvodnícka rodina bez hanby sa za teba určite nehanbí.

  • 10.2
   Martin Rastislav Královčík says:

   Len bezcharakterní prospechári mohli podporiť takého človeka ako Viskupič. Vôbec by som sa nečudoval keby to boli nejakí pokrytci z Kopánky. Možno im sľúbil nejaký kšeft. Alebo koryto.

   • 10.2.1
    Lukas says:

    Ten bezcharaktérny prospechár budeš ty!Trepeš len tak do vetra.Je vidieť,že KDH dostáva novú krv.A povieš nám v čom je zlý Viskupič?Ono bolo dobré doteraz staré KDH čo počúvalo sponzorov ako Por a pod…

    • 10.2.1.1
     Peter says:

     Neverím, že predstavitelia KDH v Trnave ako Bošnák, Butko a Královičová boli sponzorovaní a počúvali Póora.
     Som veľmi rád, že KDH dostáva novú krv a na rozdiel od Brocku, Bošnáka, Butku a Přidala ho vedú noví ľudia ako Rastislav Mráz a Martin Kralovič. Som rád, že mladí pochopili fakt, že najprirodzenejším spojencom KDH je SaS a hlavne to, že i homosexuáli majú právo na šťastie a registrovaný zväzok.
     Len tak ďalej nedajte sa.

 11. 11
  imro says:

  Na mieste Viskupiča by som sa k ničomu nezaväzoval. Je to insitná požiadavka, pravdepopdobne od ľudí s nárokom na riadny alebo predčasný dôchodok.

 12. 12
  jpp says:

  Týmto sa vlastne Viskupič snaží o podporu vernej Trnavskej koalície KDH + Smer, možno už bol vyjednávať na štvorke, lebo sluhovia tam už boli pre rozkazy.
  Zúfalci sa spájajú so zúfalcom.

 13. 13
  Alojz Přidal says:

  Som presvedčený, že podporovať politika ktorý v základných etických otázkach hlasoval v protikladne k morálnej náuke Cirkvi, protirečí princípom kresťanského svedomia a nie je kompatibilné s členstvom v KDH.

  I preto, by taký politik ako Jozef Viskupič nemal mať na kandidátnej listine za svojim menom značku KDH.
  Krajská rada KDH najprv kandidatúru Jozefa Viskupiča odmietla a neskôr ho podporila.
  Podporila ho bez toho, aby počkala na vyhlásenie Jozefa Viskupiča, ktoré mu navrhuje verejne komunikovať.
  Bohužial navrhované vyhlásenie (uvediem v závere) kandidátovi Viskupičovi je také, že ho defacto k ničomu nezaväzuje.
  Nezaväzuje ho k ničomu ako kandidáta a súčasného poslanca NRSR. Nezaväzuje ho k tomu aby sa dištancoval od podpory registovaných homosexuálnych partnerstiev, nezaväzuje ho k podpore života od počatia a nezaväzuje ho k neúčasti na dúhových pochodoch. Nezaväzuje ho dokonca ani ako verejne a v akom termíne má navrhované vyhlásenie komunikovať.
  Myslím, ze záväzok, že v prípade zvolenia do funkcie župana vyjadrujúci podporu života a manželstva založeného na prirodzenom zväzku muža a ženy by nemal problém podpísať ani kandiát na župana v Bratislave Juraj Droba (dúfam, že sa v Bratislave nebudú inšpirovať trnavským riešením a neprehodnotia ich správne rozhodnutie Juraja Drobu nepodporovať) , myslím, že takéto vyhlásenie by nemal problém podpísať ani poslanec Poliačik či dokonca i pani Pietruchová.

  „Krajská rada KDH v Trnave vyzýva spoločného kandidáta na župana Jozefa Viskupiča, aby prijal verejný záväzok, že v prípade zvolenia do tejto funkcie sa bude zasadzovať za podporu života a manželstva založeného na prirodzenom zväzku muža a ženy.“

  http://www.lifenews.sk/content/malé-v%C3%ADťazstvo-registrované-partnerstvá-podporilo-len-14-poslancov

  http://www.hlavnespravy.sk/poliacikov-navrh-o-registrovanych-partnerstvach-podporilo-15-poslancov/275098

  https://europskenoviny.sk/2015/05/26/juraj-droba-vysledok-irskeho-referenda-je-nadejou-pre-slovensko/

  Kongregácia pre náuku viery v roku 2002, pod vedením kardinála Ratzingera, preto upozornila: „Ak politická činnosť smeruje ku konfrontácii s princípmi mravnosti, ktoré nepripúšťajú odchýlky, výnimky alebo kompromisy, potom sa úloha katolíkov stáva ešte očividnejšia a ich zodpovednosť ešte väčšia. Ak ide naozaj o základné a neodvolateľné mravné požiadavky, veriaci si musia uvedomovať, že v hre je podstata mravného poriadku, ktorý chráni integrálne dobro ľudskej osoby. To je prípad občianskych zákonov týkajúcich sa potratu a eutanázie (nesmieme ju zamieňať s upustením od bezvýchodiskovej terapie, ktorá je aj morálne oprávnená), ktoré by mali chrániť prednostné právo na život od jeho počatia až po jeho prirodzený koniec. Tým istým spôsobom treba zdôrazňovať povinnosť rešpektovať a chrániť práva ľudského plodu. Podobne sa musí dbať na ochranu a rozvoj rodiny, založenej na monogamnom manželstve osôb rozličného pohlavia a chránenej v celej jej jednote a stabilite, postavenej zoči voči moderným zákonom o rozvodoch. Tu nemožno uznať za právne rovnocenné nijaké iné formy spolužitia.

  • 13.1
   Yxi says:

   Toto je politická strana a jej program na budovanie Slovenska?
   To je nedeľná kázeň na hrubej.

  • 13.2
   Sylvia2 says:

   Podľa mna sú to 2 dospelí ludia rovnakého pohlavia,ktorí sa slobodne rozhodli, že chcú byť spolu. Prečo to niekomu vadí?
   Mne vadia pedofili a všelijakí zvierací a mŕtvolní zvrátenci.

  • 13.3
   Howgh says:

   KDH je evidentne na ceste do večných lovíšť…

 14. 14
  jozef says:

  A hlavne zvrhlý farári /česť vynímkam ako Bezák a ďalší/

 15. 15
  Parva Roma says:

  …keď má obdivovateľov, čo nevedia pravopis…

 16. 16
  pIL says:

  želajte si niečo …
  .
  .
  .
  .
  .
  Padá KDH :D :D :D

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.