reklama

Tibora Mikuša vystrieda po 12 rokoch v kresle predsedu TTSK Jozef Viskupič

Predsedom Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) bude v nasledujúcich piatich rokoch 41 – ročný Trnavčan, kandidát pravicovej koalície OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ, Jozef Viskupič. Od voličov získal 48 584 hlasov (42,90 %). Vo funkci tak končí Tibor Mikuš, ktorý viedol kraj od roku 2005. „Chcem poďakovať voličom, každý jeden hlas vnímam ako záväzok. Moje prvé kroky povedú k samosprávam, čiže k starostom a primátorom,“ znelo jedno z prvých Viskupičových vyjadrení po zverejnení neoficiálnych výsledkov volieb.

Vo voľbách predsedu skončil za Viskupičom na druhom mieste súčasný župan Tibor Mikuš (nezávislý) ktorý získal dôveru 30,56 % voličov a obdržal 34 601 hlasov. Tretí Józef Berényi (SMK-MKP) dostal 19 414 hlasov (17,14 %), na štvrtom mieste so ziskom 6 362 hlasov (5,61 %) skončil Konrád Rigó (MOST – HÍD), piaty Márius Novák (Nový Parlament) obdržal 2 268 hlasov (2,00 %).

Volebná účasť v Trnavskom kraji dosiahla 24,7%, čo je o vyše sedem percent viac ako v prvom kole pred štyrmi rokmi.

Vo volebnom obvode Trnava prišlo k urnám 30 759, účasť dosiahla 28,18 %.

Na rozdiel od minulosti voľby do orgánov samosprávnych krajov boli jednokolové a úspešní uchádzači na predsedu aj poslancov majú mandát až na päť rokov.


Nový predseda TTSK Jozef Viskupič

„V prvom rade ďakujem všetkým mojim voličom za prejavenú dôveru. Sľubujem, že ich nesklamem,“ uviedol Viskupič počas volebnej noci a pokračoval: „Som rád, že obyvateľom Trnavského kraja nie je ľahostajné jeho smerovanie. Výsledky volieb jasne ukazujú, že občania nie sú spokojní s tým, že župa nehospodári dobre s peniazmi nás všetkých. Verím v silu obyčajných ľudí – odborníkov v rôznych oblastiach a výnimočných osobností. Náš kraj v rukách takýchto ľudí môže napredovať. Preto pozývam na spoluprácu všetkých ľudí, ktorí môžu a chcú pomôcť posúvať náš kraj vpred,“ povedal Viskupič.

„K volebnému výsledku gratulujem aj svojim protikandidátom. Ešte raz ďakujem kandidátovi Jaroslavovi Cehlárikovi, ktorý sa v utorok vzdal svojej kandidatúry a spojil tak sily pre lepší Trnavský kraj. Aj vďaka tomuto spájaniu síl sa nám podarilo zvíťaziť. Dostali sme príležitosť vrátiť Trnavskému kraju postavenie, aké mu v skutočnosti patrí, a túto príležitosť naplno využijeme,“ dodal Viskupič.

Hlavný Viskupičov súper Tibor Mikuš reagoval na výsledky volieb slovami, že rešpektuje danú situáciu. „Otázka však je, ako bol výsledok volieb dosiahnutý. Myslím si, že to bola manipulácia občana. Občan zrejme nevidí prácu, ktorá bola v kraji urobená, ale verí osočovaniu a nepravdám,“ povedal Mikuš s dovtekom, že z jeho pohľadu došlo jednoznačne k manipulácii verejnou mienkou. „Pozrite sa ako vyzerali televízne debaty, čo tam bolo povedané – jednoducho klamstvá. A možno treba pozrieť aj na to, čo sa dialo na sociálnych sieťach,“ dodal v reakcii na výsledok volieb.

Voľba poslancov zastupiteľstva

Z volebného obvodu Trnava sa do novozloženého zastupiteľstva dostanú len kandidáti pravicovej koalície OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ (5 mandátov) a nezávislí kandidáti pod hlavičkou Za Lepší Trnavský kraj so štyrmi kreslami.

Dôveru voličov získali Jozef Viskupič, Branislav Kramár (obaja OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ), Matej Lančarič (nezávislý, Za Lepší Trnavský kraj), Vladimír Butko (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ), Marek Neštický (nezávislý, Za Lepší Trnavský kraj), Marián Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ), Tibor Pekarčík (nezávislý, Za Lepší Trnavský kraj), Rastislav Mráz (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ) a Marián Galbavý (nezávislý, Za Lepší Trnavský kraj).

Víťaza volieb o post predsedu Jozefa Viskupiča by mal v parlamentnej lavici nahradiť celkovo desiaty v poradí, teda prvý pod čiarou znamenajúcou zvolenie, kandidát pravicovej koalície OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ, Štefan Bošnák.

Pred štyrmi rokmi bolo na zvolenie do krajského zastupiteľstva v trnavskom obvode nutné získať 3578 hlasov, v roku 2009 potreboval posledný úspešný kandidát viac ako 4200 hlasov. V tohtoročných voľbách bolo na dosiahnutie mandátu potrebné získať aspoň 4419 hlasov.

V 40 – člennom zastupiteľstve TTSK bude najviac nezávislých poslancov – až 14 – čo je o osem viac ako doteraz.

Trinásť mandátov získala Strana maďarskej koalície – MKP, jedenásť kresiel patrí koalícii OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ, po jednom poslancovi budú mať Most – Híd a strana Smer-SD.

ZLOŽENIE ZASTUPITEĽSTVA TTSK 2017-2022
14 – NEZÁVISLÍ
13 – SMK-MKP
11 – OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ
1 – Most – Híd
1 – SMER-SD

Výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov zverejnil Štatistický úrad SR.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2017 2:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

73 komentárov pre “Tibora Mikuša vystrieda po 12 rokoch v kresle predsedu TTSK Jozef Viskupič”

 1. 1
  TT says:

  Podarilo sa! Tiez sme pretlacili 4 poslancov za lepsiu trnavu/kraj.
  Tak za mna spokojnost.
  11 poslancov s podporou Olano a spol, 14 nezavislych.
  Na poslancov sa nebude dat tiez vyhovarat. Takze sa mozu Viskupic a spol naplno ukazat. ;) Dufam ze budeme spokojni.

  • 1.1
   blekota says:

   Super ide chalaňom karta Pekarcik aj Lancaric uz maju tri funkcie, len tak dalej!

  • 1.2
   Ja says:

   Ja by som to povedal inak:
   Chlapci z LT mali len šťastie. Boli len úplnou náhodou v správny čas na správnom mieste. Oni ešte nič dych berúce nepredviedli.
   Veľa ľudí nevolilo niekoho, ako to na Slovensku býva, ale volili proti niekomu.
   Mikuš sa porazil sám. Okrem iného aj svojim vystupovaním, ktoré veľa ľudí urážalo. Domáci mu to tiež spočítali a to je veľmi nepríjemné pre takéhoto pána. Otázka znie takto: od koho vlastne očakával hlasy na víťazstvo?

 2. 2
  maTTador says:

  Niektorému poslancovi sa onedlho môže prihodiť, že na zasadanie pôjde v pamperske, aby vydržal do konca rokovania. Vek neoklameš.

 3. 3
  bez komentára says:

  Veľa zamestnancom VUC sa tento výsledok volieb nebude nepáčiť…

  • 3.1
   Juve says:

   Výborné výsledky. Smerácka banda padla. Plačko Mikuš. Gratulujem chalanom za Lepší Trnavský kraj a samozrejme novému županovi.

   • 3.1.1
    Mišurko says:

    Mikuš sa vyjadril, že ho odrovnala neférová antikampaň. Ale pred 8-mi rokmi ohováral po celom kraji Paveleka pred jeho voličmi. To nebola antikampaň? A pred 4-mi rokmi klamal, keď vravel oponentovi, že nechce privatizovať nemocnice a že oponent zavádza… a nakoniec ich privatizoval.

    Karma je sviňa.

   • 3.1.2
    wiki_cabadaj says:

    praveze vacsine zamestnancov sa vysledok paci, nepci sa len zopar „vyvolenym“

  • 3.2
   forrest gump says:

   treba ich tam konečne preriediť. nech ukážu v súkromnej sfére čo dokážu.

  • 3.3
   Objektivita says:

   Aj pán Brocka sľuboval zmeny a nakoniec okrem jedného tam všetci čučia doteraz,

   • 3.3.1
    Mišurko says:

    Najhoršie je, že Bročkovci šíria o trnave obraz, že na rozdiel od predchádzajúcich vedení mesta sa tu zrazu (citujem) buduje, opravuje a rekonštruuje… ako keby sa tu od pádu socializmu neurobilo nič.

    Mladším ročníkom odporúčam prečítať si knihu Dejiny Trnavy z roku 1988, pozrieť obrázky a porovnať s tým, čo sa tu urobilo odvtedy doteraz.

    • 3.3.1.1
     Misurko odpoved says:

     Veľká pravda, niektoré komentáre v týchto diskusiách sú bohužiaľ take, ako keby dejiny Trnavy začali až od r . 2015 nástupom chlapcov z Lepšej Trnavy. Ich rodičia teda čo cely život robili, keď sa nič neurobilo ?

     • 3.3.1.1.1
      Calendar says:

      Možno by LT mala vydať kalendár s novým letopočtom. Rok 2015 by bol rokom 0. Tu by bol začiatok všetkého…

    • 3.3.1.2
     brano says:

     To aj mne takto pripadá, urobilo sa dosť a oni naskočili do už hýbajúceho sa vlaku, majú to oveľa ľahšie

 4. 4
  Dovidenia says:

  Dovidenia pán Mikuš! Dovidenia Smeracky Smejdi! !!Dovidenia Porko a Sopka! V meste ste skončili a teraz aj v kraji!

 5. 5
  škoda, says:

  ešte tam zostáva zopár takých, čo odhlasovali predaj mestských pozemkov za 1.- euro, čiže volebná zmena ešte nie je dokončená

 6. 6
  Ondrej says:

  Zvysil sa stupen ohrozenia pre zvysenu hladinu kedze sa niekde strasne place prajem krasnu nedelu :)

  • 6.1
   Rumburak says:

   Niečo aj vycikajú,ked sa budú snažiť prebrať k životu tie polosuché stromčeky.Ja ti prajem aj krásny pondelok.

 7. 7
  ABB says:

  To, že Mikuš končí nie je až také prekvapenie. Čo sa týka poslancov, tak jazda pod menovkou Viskupič, alebo pod značkou bývalý primátor a taktiež súčasný viceprimátor je jazda povinná. Bolo by hanbou keby v najväčšom volebnom obvode nezískali potrebnú hranicu zvoliteľnosti. Bošnák aj keď sa nakoniec do VUC dostane, tak ako náhradník je morálna prehra ako hrom. Skutoční víťazi za poslancov sú podľa mňa Branislav Kramár, Rastislav Mráz a Marián Galbavý.

  • 7.1
   Peter Klimo says:

   Volba Galbaveho je dobra sprava. Z partie Lepsej Trnavy mi pride ako jeden z tych najschopnejsich..
   Naopak som rad, ze nebol zvoleny kandidat za LT ktory ma kontroverzne nazory blizke extremistom a ma blizke kontakty s trnavskymi kotlebovcami. Porazka hnedych a cervenych je ta najdolezitejsia a najlepsia sprava tychto volieb

   • 7.1.1
    Bum says:

    Klimo tebe z vysledku LT vybuchla hlava tak hladas aspon nejake pozitiva. Keby sa LT dostali na ukor bratov v Kristu uz by si stal na zabradli mestskej veze a skakal salto.

    • 7.1.1.1
     Peter Klimo says:

     To mi uz pride trosku nasilu..
     V kazdom pripade – vsetci kandidati ktorych som volil az na jedneho sa dostali do zastupitelstva, takze na nejaky „vybuch hlavy“ nie je dovod ;)

     • 7.1.1.1.1
      Coze says:

      Ale koho ste volil pan Klimo? Bez urazky, jeden ma uz 70 rokov, ze si uz neda pokoj. A treti je totalny farizej. Hlasuje proti vsetkemu , vsetko neguhe s potom si drzo odfoti pracu druhych a da si ju na facebook , ze sa o to pricinil. Nevedomi ludia mu to zeru;). Skratka, ze im nie je hanba. Zakryvaju sa pod nazvom krestansky, ale krestania velmi nie su podla svojich vinov. Je nedela, radsej takto bez mien. Pekny vecer.

      • 7.1.1.1.1.1
       Peter Klimo says:

       Pan Coze, volil som kandidatov, ktori mali priblizne rovnaky pocet hlasov ako „ti lepsi“. Dvaja z nich boli primatori a nepochybne sa zasluzili o to, v akom stave je nase mesto teraz.
       Vas nazor Vam neberiem, pochopte vsak prosim ze zhruba rovnaky pocet volicov ma opacny nazor..
       V kazdom pripade som nevolil a nikdy volit nebudem kandidatov, ktori si s extremistami podavaju ruky a fotografuju sa s nimi, ktori im otvaraju dvere do priestorov mesta..

       • 7.1.1.1.1.1.1
        Coze says:

        Pan Klimo, to s tymi extremistami a Hynkom je to pravda. On je skor taky pomyleny nestastnik. Ak clovek vyrasta v katolickej Trnave, verim , ze presvedcenie a sympatie su na prvom mieste. Sklamanie je aj to, ze si vasi nevedia najst novych sikovnych ludi, resp. Su tam 30 rokov ti isti a mladych nepustia. Ze da nevidie. V podstate nepripustaju normalnu generacnu vymenu. Navyse nazorovo su uz vazne mimo. Predsa doba je uz inde. Aj preto na meste pomaly koncia. A pan Mrat nie je seriozna nahrada.

        • 7.1.1.1.1.1.1.1
         Peter Klimo says:

         Beriem Vas nazor ohladne poslanca Mraza. Opakujem vsak, ze 5434 volicov si v tychto volbach myslelo nieco ine..

    • 7.1.1.2
     julinka says:

     Jedni išli do volieb štyria a všetci boli zvolení, druhí ôsmi a zvolení tiež štyria…teda polovica…Možno keby volil iba facebok, tak by to dopadlo inak. A to už nechcem pomyslieť , ak by volili diskutéri na ttlive.

   • 7.1.2
    Ďuri says:

    Sice my fasisti sme pohoreli, ale aspon ti chlapci z lepsej trnavy sa tam dostali.
    Toto je najsmutnejsie video z balkona so zavesenou vlajkou na kolikoch v pozadi v historii! Az som sa bal ze skoci – pan Nahodovec – insitny sidliskovy popleteny politolog…

    Nech sa paci, prijemnu zabavu:
    https://youtu.be/mY9pyqDT8dQ

    • 7.1.2.1
     Juraj Fuzák says:

     Kvalitka, aj Klimo aj Hynek 😂😂

     • 7.1.2.1.1
      • 7.1.2.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Super, archiv mas paradny.

       • 7.1.2.1.1.1.1
        Peter Klimo says:

        ale no, Juro vsak napises do guglu „brocka extrem“ a hned prvy hit je toto… ;)

        • 7.1.2.1.1.1.1.1
         zgeroTT says:

         co je horsie, mat fotku s jednym pomylenym a nic neznamenajucim nestastnikom alebo ist po ruke smerackej mafii a byt ich ochotnik?

         • 7.1.2.1.1.1.1.1.1
          Peter Klimo says:

          fakt neviem koho mas na mysli tym ochotnikom. ale obe su rovnako zle z mojho pohladu…
          obavam sa ze tu vobec nejde len o fotku. tych prepojeni na nahodovca ma LT ovela viac..

          • 7.1.2.1.1.1.1.1.1.1
           Juraj Fuzák says:

           Neviem kto z vas dvoch je vacsi traged, ci on co vidi Sorosa aj kocke masla alebo ty co vidis fasistu za kazdym stromom. Myslim ale ze si na tom horsie ty, lebo som si myslel ze si inteligentny. Zacinam pochybovat, ale to ti moze byt jedno. Takze pokracuj vo svojom witch hunte a mysli si ze si prospesny.

          • 7.1.2.1.1.1.1.1.1.2
           pIL says:

           Klimáčik,

           od zvolenia LT tu veľmi nepekne útočíš, kopeš a hryzieš do primátora a poslancov za LT. Chápem tvoje rozčarovanie z volieb, ale neboj budú ďaľšie kde aj ty dostaneš vysdvedčenie za tvoje okydávanie slušných a poctivých ľudí. To je tak kresťanské a demokratické od teba a tebe podobných. Aký je rozdiel medzi sklamanými kotlebami a šírteľmi „kresťanských“ hodnôt v demokracií ? Žiadny ste rovnako tragicky zakomplexovaní a by sme sa nestačili čudovať ak by ste sa k moci dostali jeden alebo druhý alebo dokonca obaja (veď sa hráte na kresťanov obe zoskupenia).

          • 7.1.2.1.1.1.1.1.1.3
           zgeroTT says:

           Myslel som tebou protezovanych panov z kdh.

    • 7.1.2.2
     forrest gump says:

     bože to je zúfalec. dajte mu niekto 50 centov nech prestane plakať.

    • 7.1.2.3
     New says:

     Iny chudak tento „narodoblbec“ :-D

 8. 8
  pacient says:

  Kramár je dobrý lekár,ale ako poslanec stojí za nič.Aktivita nula bodov.Tiež hlasoval za špinavosti.

  • 8.1
   Mišurko says:

   Daj, za aké špinavosti hlasoval. Ma to zaujíma.

  • 8.2
   DPH says:

   MUDr.Kramár je ozaj dobrý lekár a keby ho primátor poprosil, dokázal by mu vysvetliť škodlivosť alergií z nepokosenej trávy,buriny, alebo mu sprostredkovať odborný výklad k danej problematike.

 9. 9
  obcan says:

  Za zmienku stoji vsimnut si vysledky za DS a GA.Aby tam bol z 15 poslancov zvoleny iba jeden za SK stranu je zarazajuce.
  Od noveho vedenie ocakavam,ze nebude ustupovat ziadnym nezmyselnym poziadavkam,ako to bolo napriklad za stareho vedenia s „felvidekom“ v tom schrankovom casopise.

  • 9.1
   Coze says:

   Za 99 rokov ste uz mohli pochopit, ze tie poziadavky na juhu skoncia az pri odrthnuti juhu. Ked vam nestaci, ze nas napadli v 20 storoci 4 krat atd. Clovek nemusi byt ani sns, ci kotlebovec, aby to videl. Dufam, ze sa novi budu drzat statocne a zdrzia jednotu svk. Vsimnite si , co sa zacina diatv dunajskej strede. Ten madarsky extremzmus na vsetkych polohach. V piatok futbal, predtym busta hortymu atd. Strasne.

   • 9.1.1
    obcan says:

    Ved iba koli tomu sme ich dostali za Meciara do vienka.Tak isto aj NR,BB,KE,len aby netvorili jeden uceleny kraj-juh Slovenska a nemali cas na rozne huncucstva.Ten narastajuci madarsky sovinizmus v DS a okoli uz nema obdoby.Len slepi to nevidi.

 10. 10
  hrdý volič says:

  Cha cha cha, ale sme ich vypráskali !!!
  Ďalšia zdrvujúca porážka Smeru tentoraz v trnavskom okrese – aj dediny zabrali, ale hlavne Trnavčania zvýšili účasť o 100 % a povedali čo si myslia o tej bande.
  Odchádza aj ten ješitný dedko. Ako karatista by mal prijať porážku, ale on len vyplakáva v telke. Otras. On totiž nikdy nezažil skutočný politický boj je v šoku.
  Veľká pochvala chalanom z LT, že do toho zase išli.
  Veľká pochvala voličom, že podporili zmenu a majú v tom jasno.
  Veľká pochvala aj Jofovi, že sa postavil tomu arogantnému politrukovi.
  Schytali to aj v ostatných krajoch.
  Náckovia – no pasarán !

  • 10.1
   xXx says:

   Koho si vypraskal? Ved ucast nebola ani 30 percent, To znamena, ze 70 ludi zo s 100 sa na to vysr*alo. A vitazi dostali menej ako polovicu z tych 30 percent, takze asi tak 14 ludi zo 100 stacilo, aby si vyhral. To ak by si mal v nejakom teste, tak si prepadol na plnej ciare. Tak neviem z coho sa tesis.

 11. 11
 12. 12
  axis says:

  Ďakujem doterajšiemu predsedovi a poslancom VUC za odvedenú prácu.

  Gratulujem k zvoleniu novému predsedovi a poslancom. Vkladám do nich veľkú nádej, aby nás presvedčili o zmysluplnosti existencie VUC a jeho konkrétneho prínosu pre obyvateľov.

  Verím, že sa podarí naštartovať produktívnu spoluprácu medzi mestom Trnava a VUC na novej úrovni.

  Dovoľujem si navrhnúť, aby medzi svoje priority v oblasti dopravy zaradili medzi iným aj:
  — poľudštenie križovatky Sladovnícka-Bernolákova z pohľadu odbočenia doľava z Bernolákovej a bezpečnosti chodcov pri prechode cez Sladovnícku,
  — taktiež križovatku na obchvate so Zavarskou: zvýšenie bezpečnosti: osvetlenie, radenie, značenie, prípojný pruh od Koniarekovej do stúpania
  — zhmotnenie bezpečných cyklotrás smerom ku Karpatom
  — zvýšenie bezpečnosti pre cyklistov na cyklochodníku na Zelenečskej (napr. oddelenie od cesty)
  –náväznosti prímestskej a mestskej hromadnej dopravy podľa potrieb väčšiny cestujúcich

  Uvítal by som tiež intenzívnejšie spropagovanie termínov zasadnutí poslancov VUC a ich výstupov.

  Zmena v obsadení už nastala, teraz je na rade naplnenie volebných sloganov a programov „Odhodlaný zmeniť náš kraj“ a „Za lepší Trmavský kraj“.

  Držím palce.

  • 12.1
   jojo says:

   a rozšíriť podjazdy pod železnicou pri Figare a na Sladovníckej pri Shell, sú to lieviky. Podarí sa konečne dokončiť obchvat TT ?

 13. 13
  Abb says:

  Ľudia, hádate sa tu a oni hore aj tak na Vás kašlú. Jeden od válova odíde, druhý ho nahradí. Krásne je to vidieť už v BB, kde dedko Lunter už oznámil, že za vicezupana chce svojho syna Ondreja. Toto sú tie fígle mediálnej kampane. Každý má hlavu a svoj úsudok si necháva tvoriť médiami. Už sa prestaňte medzi sebou hádať a radšej dva krát rozmýšľajte komu budete už o rok dávať svoj hlas.

 14. 14
  pacholík says:

  Som sklamaný z víťaza volieb, no zároveň som rád že to nie je ani ten čo tam bol doteraz.
  Asi tak to cítim….
  Som ale zvedavý ako to vybavia s letiskomv Piešťanoch, vo Voderadoch s ubytovňou, alebo v Hlohovci s novým mostom.

 15. 15
  Sasky says:

  odchádzanie všemocného súdruha Mikuša je žalostné, až smiešne. ešte Kotleba, ktorý rozhodne nemá moje sympatie, zareagoval v rámci svojich možností lepšie.

 16. 16
  KolarD says:

  HZDS a Smers nam ukazuju politicku kuturu odchodu , svojsky

 17. 17
  axis says:

  Perličky k VUC voľbám:

  V Trnavskom kraji ako celok utrpel doterajší predseda výraznú porážku. Kde tomu bolo inak?

  V meste Trnava kandidát na predsedu VUC Mikuš vyhral iba v jednom z 56 volebných okrskov (okrsok 41, hlasy Mikuš/Viskupič 142/137).

  Okrem Trnavy je vo volebnom obvode č.7 ešte 45 okolitých obci spolu s 61 volebnými okrskami, z ktorých v nasledovných deviatich okrskoch vyhral Mikuš (hlasy Mikuš/Viskupič) :

  Buková 48/39, Dechtice 233/224, Dobrá Voda 91/84, Kátlovce 182/131, Majcichov 181/170, Malženice 174/131, Smolenice 3.okrsok 83/51, Suchá nad Parnou 1.okrsok 133/87, Zavar 2.okrsok 85/80.

  Zdroj: Štatistický úrad, tabuľka: OSK_2017_tab06_e.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.