reklama

Trnava získala titul Enviromesto 2017

Vďaka komplexnosti v riešení kvality mestského životného prostredia, zodpovednému prístupu k svojim obyvateľom a uplatňovaniu environmentálnej politiky v ochrane, plánovaní a manažmente mestskej krajiny sa Trnava môže pochváliť titulom Enviromesto 2017. Toto ocenenie nášmu mestu udelila odborná komisia na základe projektov realizovaných a plánovaných v prospech mestského životného prostredia.

Hlavnú cenu prebral Tomáš Guniš, vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave, v utorok 28. novembra 2017 počas slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže Enviromesto 2017 v Žiline, ktoré sa uskutočnilo v rámci 8. ročníka Medzinárodnej konferencie Životné prostredie miest s podtitulom Silné mesto pre lepší život.

Ilustračné foto

Súťaž vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) spolu s jej národným koordinátorom – Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP). Jej cieľom je zviditeľniť a oceniť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku v reálnom živote.

Zároveň bol príležitosťou podnietiť komunitné vnímanie a spoluprácu všetkých sektorov (škôl, neziskových organizácií i verejnosti) pri tvorbe prostredia mesta, a tiež vytvoriť platformu na vzájomné zdieľanie skúseností vedúce k zvyšovaniu kvality životného prostredia v mestách.

Do prvého ročníka súťaže sa prihlásilo 14 slovenských miest. Okrem hlavnej ceny udelili členovia odbornej komisie ocenenia aj v ďalších troch súťažných oblastiach.

V oblasti Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra zvíťazila Nitra, v kategórii Mestská mobilita bodovali Malacky. V súťažnej oblasti Adaptácia na zmeny klímy si cenu odniesol Zvolen.


Radomila Škodná z odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave a Tomáš Guniš, vedúci OÚRaK

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2017 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

26 komentárov pre “Trnava získala titul Enviromesto 2017”

 1. 1
  Bezdomovec says:

  Pán Guniš,ako ste to dokázali za 3 roky, aby vyrástol taký krásny strom ako je na ilustračnom foto

  • 1.1
   Juraj Fuzák says:

   Ktovie ako Gunis dokazal to aby za tri roky na Kalvarii vyrastli 300-rocne lipy. Asi je to carodejnik…

   • 1.1.1
    Bezdomovec says:

    Už zas prekrúcaš, stromy na Kalvárii majú predsa 6 rokov.To už si zabudol ako ste kosili Kalváriu celý rok a vyčíslili ste hodnotu kosenia na 4500€ a od mesta ste chceli aby tam v takej hodnote osadilo mobiliar, lavičky,odpadové koše. Mesto nesúhlasilo a Váš rozhorčený hnev Vás naštartoval meniť Trnavu.

  • 1.2
   ocenenie says:

   Čo za 3 roky, za 1,5 od mája 2016 !!

 2. 2
  Kamil Schultz says:

  Ako sme mohli zit v tej ciernej diere pred LTT…
  Btw: Bude mesto rozdavat korcule, na jazdu po chodnikoch?

  • 2.1
   Ladislav says:

   Kamil Schutz a vies sa vobec korculovat?Prepokladam v tvojom veku ako dohcodca a FICOVOLIC tie korcule potrebovat nebudes ci?
   Mozno ti bude stacit tych par eur pridanych k dochodku a pojdes sa prejst po chodnikoch v Trnave :).

 3. 3
  Krása a rozkoš says:

  Trnave tento honorárny titul úplne zaslúžene patrí. Je to skutočné enviromesto. Pred chvíľou som šiel po chodníku okolo amfiteátera a pod nohami všade šmykľavá kaša z listov zo stromov. Zmes pošliapanych listov s kúskami zľadovateného snehu. Dobré na zlámanie kostí.
  Listy so snehom, úplná environmentálna rozkoš, nič krajšie si naši environmentalisti nemôžu želať.

 4. 4
  Stare casy says:

  To boli casy pred troma rokmi nebol na jesen ani jeden list v Trnave kazdy jeden bol pozbierany hned jak opadol a kazda vlocka snehu hned bola ocistena a lad pch nebol lad sak tu bol taky krasny zivot.A jak sa kosilo? Len trava vyrastla o cm a uz nabehli chlapci kosit .Nech sa vratia tie casy lebo teraz je to strasneeee.

  • 4.1
   karma says:

   Pri amfiku je chodník veľmi frekventovaný. Je to vstupné miesto do historickej časti mesta, aj do city arény. Je tam veľký pohyb ľudí. Údržba tohoto priestoru je obrázkom starostlivosti o prostredie, v ktorom žijeme.
   Netreba sa opíjať trápnym environmentálnym rožkom namočeným v rume, pretože sa môže prihodiť, že v opojení sa práve na tom mieste pošmyknete. Karma je sviňa.
   Ocenenie treba oceniť, je to pekný úspech. Ale bordel na chodníku bude stále bordelom.
   “Staré časy”, si trápny, vtipný určite nie si, možno máš len komplex nadradenosti.

  • 4.2
   Parva Roma says:

   …ale veď na poukazovaní na nedostatky si PB založil svoju kariéru…

  • 4.3
   Krása a rozkoš says:

   Tie listy sa zametali častejšie ako teraz

 5. 5
  janova says:

  Kto si dovolí kritizovať, poukazovať na obrovské chyby “mesta”, vrchnosti a poslancov, ten sa dočká drzých, tupých,sprostých, arogantných odpovedí nejakého Fuzáka. Nie aby si to zobral k srdcu a urobil so svojimi kumpánmi nápravu,. ale on takto. Prečo? Je to taký zlý človek? Alebo len zo zásady? Alebo z namyslenosti?Takýto tam nepatrí. Kto ho volil, pre pána jána? celé mesto sa strašidelne šmýka. Ľad a sneh neodpratané. Či neurobia občania, to nie je. A stále sa hovorí, aj v rádie, že tá cena environmentálne mesto je za 2800 stromov, čo dal P.B. vysadiť. Ale nikto nehovorí o tom, že 5000 stromov dal vyrúbať. Asi o tom nevedia. Ale dozvedia sa všetci. Musia.Čítajte.

  • 5.1
   Stromy says:

   Dokaz o vyrubani 5000 stromov? Kde si to mam precitat?

  • 5.2
   Labakan says:

   Správny postreh.Lenže pán Fuzák je s veľkou pravdepodobnosťou rovnajúcej sa istote že je hovorcom PB a LT.Doteraz ho nikto nenapomenul .Kráčajú v jednom šíku, neomylný, transparentný no skratka tip, top.

  • 5.3
   Juraj Fuzák says:

   Kde sa docitam ze sa vyrubalo 5000 stromov ked uz sa to maju vsetci dozvediet?

 6. 6
  Lad a Sneh says:

  Zevraj uz ma Martin P. tajny projekt ktory pomoze cistit chodniky a cesty tak ze za hodinu budu hned ciste. Co je natom pravdy? Ze mu to mesto zas neschvalilo lebo Poor?

 7. 7
  zimný údržbár says:

  Kto má na starosti zimnú údržbu a berie za to prachy ?
  Kto za to môže ?
  http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=2532&SID=7&P=0

  štatutári : Stanko, Pekarčík, Antal
  dozorná rada : Pobiecky, Galbavý, Varga, Mikulášiová

  • 7.1
   • 7.1.1
    zimný údržbár says:

    Áno správne STEFE – ďalší páchatelia :
    štatutári : Krajčovič, Borguľa
    dozorná rada : Haščík, Nižnánský atd.

    dúfam, že nám na najbližšej schôdzi vyargumentujú prečo sú neschopní

    • 7.1.1.1
     A čo mestský urad says:

     A čo na to pán Babinec , veduci odboru komunálnych služieb , ktorý tieto práce objednáva u firiem Asa , Stefe, ako to kontroluje

  • 7.2
   DPH says:

   Hlavne Antal tomu veľmi pomôže.Firmy sa predávajú navyšujú sa náklady a my len platíme,platíme.Toto sa deje vo veľkom aj v malom.Teraz nech mi niekto vysvetlí rozdiel medzi Ficom a Bročkom.Prípad Holienčík sa neustále zdokonaľuje a je na osobnej statočnosti jednotlivca či to dopustí alebo nie.Takto unikajú financie z mesta.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.