reklama

Slovenskí cyklisti rozbehnú domácu sezónu na trnavských cestách

Na otváracích pretekoch cestnej cyklistickej sezóny privíta Trnava už tento víkend stovky domácich i zahraničných jazdcov rôznych kategórií. Miestom úvodných kôl „cestárov“ bude v sobotu 7. apríla 2018 historické centrum nášho mesta. V nedeľu 8. apríla ich už čaká známy okruh so štartom a cieľom v Suchej nad Parnou. Paralelne s nimi prebieha aj 12. župná olympiáda mládeže Trnavského samosprávneho kraja. V sobotu sú v Trnave pripravené aj preteky detí trnavských škôl a hobby cyklistov.

Posledné roky zaznamenali trnavskí organizátori obrovský záujem o preteky zo strany cyklistov. Ich počet sa v napríklad minulý rok blížil ku hranici 400 ľudí v rôznych kategóriách, čo je na cestnú cyklistiku na slovenské pomery naozaj ohromné číslo.

Rolu zohráva fakt, že ide o prvé preteky na ceste v danom roku a ďalším je úroveň organizácie a zabezpečenia tohto podujatia zo strany trnavského klubu CK Olympik Trnava a mnohých dobrovoľníkov.

Časovku, ktorá otvárala poradie slovenského pohára, tentokrát nahradí kritérium ulicami historického centra Trnavy

Ilustračné foto

„Minulý rok tento okruh otestovali mládežnícke kategórie počas pretekov Okolo Slovenska, ktoré dva dni hostilo naše mesto. Jedinou zmenou je otočenie smeru jazdy oproti minulému roku. Štart i cieľ je naplánovaný na Štefánikovu ulicu, približne v jej strede, odkiaľ sa cyklisti vydajú cez Horné Bašty, Pekársku, Trojičné námestie naspäť na Štefánikovu ulicu. Začiatok ostrých štartov je od 14:00 hodiny, pričom sa postupuje od najmladších kategórií. Úplne prví odštartujú deti základných škôl a hobby jazdci,“ priblížil priebeh podujatia Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov a dodal: „Chceme týmto poprosiť Trnavčanov o vyššiu ostražitosť pri pohybe na spomínaných uliciach a, samozrejme, všetkých pozývame vytvoriť fanúšikovskú kulisu, pozrieť si zvyšujúce sa tempo jazdy a boje naprieč jednotlivými kategóriami.“

V nedeľu od 11:00 hodiny čaká na cyklistov už známy, 23 km dlhý suchovský okruh na trase Suchá nad Parnou, Košolná, Dlhá, Dolné Orešany, Horné Orešany a späť do Suchej. Kým mladší žiaci absolvujú okruh iba raz, muži a juniori ho pôjdu až päťkrát.

Predpokladaný dojazd elitnej kategórie do cieľovej roviny je o 14.00 hodine.

V sobotu 7.apríla srdečne pozývame do mesta na bicykli všetky deti vo veku 6-15 rokov a hobby cyklistov, pre ktoré sú pripravené žiacke a „hobby“ preteky.

Registrácia na tieto preteky bude prebiehať medzi 10 – 13 hodinou na mestskom úrade.

Katarína Ďurková
PR manažér SZC a CK Olympik Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2018 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Slovenskí cyklisti rozbehnú domácu sezónu na trnavských cestách”

 1. 1
  Ronaldo says:

  Cyklistika je férový šport, kde makáš sám na seba, ale futbal ( slovenský )
  to je o inom :
  Ronaldo sa čuduje že tá červená karta ( o ktorej sme informovali ) vlastne ani nebola červená – asi iba ružová, keď ju zväz ( rozumej stávková mafia ) zrušil.
  Teraz zase bol niekto v nejakej šatni. Načo asi ?
  „Spartak Trnava po zápase v Dunajskej Strede podáva oficiálnu sťažnosť. Dôvodom je fotografia, ktorá zachytáva športového riaditeľa Slovana Bratislava Richarda Trutza pred šatňou rozhodcov v Dunajskej Strede“.
  http://www.trnavskyhlas.sk/c/23573-spartak-dava-staznost-dovodom-je-fotografia-zachytavajuca-funkcionara-slovana.htm

  FRAŠKA POKRAČUJE – s napätím čakáme dramatické ( vopred dohodnuté ) rozuzlenie.
  Už prídu aj ultras, ako vždy sa nechali odr…ť

  • 1.1
   DPH says:

   Niekto tvrdil že už je to dohodnuté, neviem či si to nebol ty Ronaldo. Myslím titul a Spartak Trnava. Ten včerajší zákrok zozadu na toho vyblednutého Rakušana v červeno čírnych farbách bolo čo?Pokiaľ tvrdíš že cyklistika je férový šport to si rýchlo zabudol na Sagana a jeho diskvalifikáciu minulý rok. Pokiaľ sú v nejakých činnostiach ľudia, nedaj bože ješitný, nemusia tam byť ani peniaze, bude z toho kuca paca.

 2. 2
  alojz says:

  diskusia nie o pretekoch, tak aj já o inom, zákaz predaja alkoholu, zaujímalo by ma prečo mesto vyčlenilo len niektoré ulice, keď zákaz tak v celom meste, alebo nikde, nezdá sa Vám, že je to nespravodlivé, Kapitulská presne taká vzdialenosť ako Hlavná napr. kľuč rozhodovania by ma veľmi zaujímal
  Športu zdar !!!!!

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.