reklama

Jarmok bude v tomto roku od 6. do 9. septembra. Prinášame základné praktické informácie

Tradičný trnavský jarmok (TTJ) 2018 sa uskutoční od štvrtka 6. do nedele 9. septembra. Organizátorom podujatia je mesto Trnava. Prinášame základné praktické informácie pre návštevníkov.

Remeselníci a ľudoví umelci budú situovaní na Hlavnej ulici, Trojičnom námestí a Radlinského ulici.

Kultúrne podujatia budú prebiehať na Trojičnom námestí, v Parku Antona Bernoláka a na Hviezdoslavovej ulici.

Občerstvovacie centrá budú v tomto roku situované na parkovisku pri Bernolákovej bráne a na parkovisku pri Katastránom úrade na Vajanského ulici.

Pre stánky s predajom komerčného tovaru sú určené lokality ulíc Dolné Bašty (medzi okresným súdom a múzeom), Paulínska, Trhová, časť Vajanského a Dolnopotočná za OD Jednota. Na parkovisku za Jednotou budú umiestnené aj kolotoče.

Ilustračné foto

Oficiálne povolený čas predaja počas Tradičného trnavského jarmoku v komerčných a remeselníckych stánkoch je stanovený vo štvrtok a v nedeľu od 8. do 20. hodiny, v piatok a sobotu do 21. hodiny.

Občerstvovacie centrá, stánky s jedlom a pochutinami ako aj kolotoče majú povolený čas fungovania od 8. hodiny. Vo štvrtok a v nedeľu do 22. hodiny, v piatok a sobotu do polnoci.

Kvôli jarmoku príde v centrálnej mestskej zóne k dopravným obmedzeniam.

Tie začnú priebežne už v utorok 4. septembra, kedy sa v lokalite jarmočiska začne s technickými prípravami. Do uzavretej zóny budú mať prístup okrem držiteľov povolení na vjazd (predajcovia, organizačný štáb, technická podpora) aj obyvatelia centra, ktorí sú povinní na prípadnú výzvu Mestskej polície relevantným spôsobom – dokladom totožnosti, nájomnou zmluvou a pod. – preukázať skutočnosť, že sú obyvateľmi zóny.

Mesto Trnava predpokladá v roku 2018 s výdavkami na organizáciu TTJ vo výške 136-tisíc eur, príjmy by mali dosiahnuť 208-tisíc eur. Mestská pokladnica by si tak mala z konania jarmoku prilepšiť o 72-tisíc eur.

Najvyššie poplatky zaplatia mesto prevádzkovatelia stánkov s jedlom a nápojmi – 1200 eur.

Predajcovia potravinárskeho tovaru a pochúťok ako sú napríklad cukrová vata, langoše, gofry, trdelníky, medovníky, pukance, donutky, zemiakové placky, špirálky, hot-dog, koláče, štrúdle, šporheltníky, varená kukurica, cukrovinky, údeniny, syry, syrové výrobky či podplamenníky zaplatia 250 eur,

Poplatok za predaj tekvicových jadierok, orechov, ovocia, zeleniny, korenín, byliniek či zdravého jedla je stanovený na 200 eur.

Komerční predajcovia zaplatia 350 eur, predajcovia balónov 300 eur, obchodníci s hračkami, živými kvetmi, blikajúcimi ozdobami 170 eur.

Poplatok za možnosť prezentovania remeselnej výroby spojenej s drobným predajom je stanivený na 50 eur.

Obchodníci zaplatia mestu aj ďalšie poplatky napríklad za zriadenie elektrickej prípojky pre stánky s občerstvením – 55 eur či za prenájom mestského dreveného stánku 3×2 m2 – 200 eur.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2018 13:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Jarmok bude v tomto roku od 6. do 9. septembra. Prinášame základné praktické informácie”

 1. 1
  Cesta says:

  V pláne bolo aj dokončenie časti Halenárskej ulice po križovatku s Hviezdoslavovou. Do jarmoku.
  Že?
  Uvidíme, či to stihnú, alebo či budú mimoriadne udalosti a nestihnú.

 2. 2
  Gusto74 says:

  Doteraz bývali jarmoky po výplatných termínoch..prečo je to tento rok skor? ..mesto si za prenájom od stánkarov zinkasuje,a viac sa nezaujíma? oni už zarobiť nepotrebujú?

  • 2.1
   TT says:

   Jarmok je kazdy rok v rovankom case a to druhy septembrovy vikend. Datumovo sa posuva iba podla toho, kedy ten druhy vikend je. Radnica to nijak nemeni. AJ na buduci rok to bude 2. septembrovy vikend. Zase netreba za vsetko utocit na radnicu ;)

 3. 3
  Vavrinec z Hornej Marikovej says:

  Jarmok býva vždy druhý víkend septembrový.

  • 3.1
   Timur says:

   Komančovia ale vybavili výplaty na piatok, v tomto prípade by bol výplatný termín 7.9. Vavrinec u vás v Hornej Maríkovej čo pijete samohonku sa môžete opiť kedy chcete, tu musíme čakať na burčák.

 4. 4
  Lávka Družba says:

  Počas takýchto akcií sa v civilizovanom svete okrem iného zvyšuje frekvencia vyprázdňovania smetných nádob. Nedeľa 09:00 a bordel okolo smetných nádob, nádoby preplnené.
  Ešte nás čaká dlhý beh k civilizácii. V niektorých okamihoch má človek pocit, že civilizačný cieľ sa nám namiesto približovania vzďaľuje.
  Niekto si možno myslí, že po jarmoku stačí len záverečné upratovanie. No a to je ten problém v myslení. Takýchto mysliteľov nie je možné zmeniť, tých treba len vymeniť.

  • 4.1
   Timur says:

   Nie len o 9,ale aj o 10 všade plno odpadu, až si niekedy myslím že ten jarmok za to ani nestojí. Celé ulice ako po svadobnej hostine v stredoveku. Keď to nevedia robiť nech to nerobia. V piatok aj v sobotu pracovníkov vyčlenených na čistenie bolo vidieť v nedeľu už asi šetrili na nákladoch, aby mohli sa pochváliť ziskom z ktorím budú sanovať Adventné trhy.Poprehadzujú zopár čísiel z jednej kolonky do druhej a bude z toho fantastický zisk z dôvodu skvelej organizácie práce.

   • 4.1.1
    Lávka Družba says:

    Myslím, že upratovači by si sami nedovolili neupratovať. Vyzerá to tak, že zrejme nedostali pokyn na upratovanie. Asi ranné upratovanie po najintenzívnejšom jarmočnom dni nebolo naplánované. Javí sa to ako najpravdepodobnejšia verzia.
    Je to hanba. V nedeľu bude na jarmoku pri peknom počasí veľa návštevníkov a uvidia „mrdník“.

 5. 5
  maxo says:

  A kde postavili nové adventné stánky, ktoré mali byť využité aj počas jarmoku?r

 6. 6
  Občan - volic says:

  Organizátori a štatutári mesta nemusia dodržiavať zákonné normy o hladine hluku? Do maličkého námestia umiestnenia aparatúru ako na festivale pohoda.Tí mimomestskí návštevníci nebudú ich voliči….Vďaka patrí aj poslancom za obvod Trnava centrum

 7. 7
  Terka says:

  Od stredy sa nedalo v meste existovať, nikam sa nedalo dostať, nedalo sa zaparkovať, to bolo ako 5 veľkých futbalových stretnutí. To nikomu nevadí a to futbal je tu omnoho skorej, tuším od roku 1923 a jarmok od roku 1956.

  • 7.1
   Tomas says:

   Trnavsky jarmok je od 13 storocia od kedy Trnava dostala vysadu kralovskeho mesta treba si trosku nastudovat historiu. Mne nevadi ani fotbal ani jarmok ani ine akcie aspon to v Trnave zije. Ked chcu ludia klud a ticho a zaparkovat pred domom treba ist na dedinu v okoli je ich dost.

   • 7.1.1
    Tomas Tomas says:

    Ani mne nevadi jarmok , horšie je to s kultúrnosťou . A nerad ľudom kto kam ma isť , však daj každému 200 000 eur ľudom a pôjdu ……a nech teda ostane mesto prázdne , čakajúce len na zabávajúcich sa

   • 7.1.2
    Bezdomovec says:

    Ty nikoho na dedinu neposielaj, slama ti trčí aj z uší. Trnava dostala výsady slobodného kráľovského mesta v roku 1238 a volala sa aj Nadsombat že sa každú sobotu konali trhy a aj predtým ako dostala výsady slobodného kráľovského mesta.Tento jarmok sa koná od roku 1956, to len aby si bol zorientovaný a netáral piate cez deviate. Začni si dávať trochu pozor lebo čo ten Jery s tebou robí je hrozné.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.