reklama

Neďaleko diaľničného odpočívadla pri Zelenči má vzniknúť veľký logisticko – výrobný park

Po desiatich rokoch ožíva zámer developerskej spoločnosti IB industry center, ktorá plánuje neďaleko diaľničného odpočívadla pri Zelenči postaviť veľký logisticko – výrobný park. Zámer začali pripravovať už v roku 2008, zrejme kvôli globálnej finančnej kríze sa napokon nezrealizoval a na čas zostal len na papieri.

Spoločnosť IB industry center plánuje už v roku 2019 vybudovať na pozemkoch za diaľničným odpočívadlom D1 neďaleko Zelenča zámer pod názvom Výrobno – obchodno – obslužná zóna (VOOZ) Zeleneč.

Predpokladané náklady na realizáciu logisticko – výrobnej zóny dosiahnu podľa developera 50 miliónov eur. Projekt má priniesť 455 pracovných miest.

Investor má už od roku 2008 k dispozícii kladné stanoviská Obvodného úradu životného prostredia v Trnave či územné rozhodnutie Obce Zeleneč s povolením na realizáciu viacerých stavieb technickej infraštruktúry.

Foto: IB Industry Center

MAPA:

Zóna sa nachádza niekoľko stoviek metrov od najbližšieho trvale obývaného domu v obci, situovaná je medzi vodnými tokmi Parná a Trnávka a diaľnicou D1.

Navrhovaný zámer je v súlade s územným plánom obce Zeleneč. Investor má vysporiadané majetkovo-právne vzťahy k pozemkom.

Obchodno – priemyselná zóna bude pozostávať z dvoch výrobno – skladovacích hál (s podlahovou plochou 39 resp. 29-tisíc m2) , ktoré majú slúžiť na uskladnenie, manipuláciu a expedíciu výrobkov. V halách sa budú niektoré z produktov aj kompletizovať.

V areáli má tiež vyrásť aj objekt pre prechodné ubytovanie so 60 bytovými jednotkami, slúžiť môže zamestnancom, podľa potreby aj ako administratíva alebo motel pre cestujúcich z blízkej diaľnice D1.

Zámer počíta s vhodným napojením na okolitú cestnú infraštruktúru, vrátane diaľnice D1.

Celková plocha pozemku dosahuje 188 405 metrov štvorcových, celková zastavaná plocha má dosiahnuť asi 75-tisíc metrov štvorcových. Komunikácie a spevnené plochy sú navrhnuté s rozlohou 71-tisíc m2, celková plocha zelene dosiahne viac ako 42-tisíc metrov štvorcových.

V zóne budú okrem vnútroareálových komunikácií aj dve okružné križovatky a vytvorených 465 parkovacích miest, z toho 25 pre kamióny.

K predloženému zámeru sa aktuálne vyjadrujú kompetentné úrady a inštitúcie.

Investor počíta so začiatkom výstavby 2019, zóna ma začať fungovať v roku 2020.

Z predpokladaného počtu 455 pracovníkov má byť vo výrobe a logistike vytvorených 390 pracovných pozícií, zvyšných 65 v administratíve.


Dotknutá lokalita sa nachádza za odpočívadlom pri Zelenči

Reprofoto: Google Street View

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2018 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Neďaleko diaľničného odpočívadla pri Zelenči má vzniknúť veľký logisticko – výrobný park”

 1. 1
  Tim says:

  Raz príde čas, že nás naši potomkovia nebudú chápať, prečo sme si znivočili najúrodnejšiu pôdu.

  Tej výstavby a záberu pôdy bude časom o hodne viac http://enviroportal.sk/eia/dokument/27086?uid=26a76ab54c7b4090e1d5606d138b528e4e99313b

  • 1.1
   Fakty says:

   Velmi mudro pisete, ale kto iny to ma zastvait, ked nie my?

  • 1.2
   Kimenen says:

   Presne tak, to je pravda pravduca, az je z toho cloveku do placu.

   • 1.2.1
    Presne says:

    Čakám kedy nejaky investigativny novinár začne zisťovať, kam zmizla-mizne ornica zo všetkých takýchto projektov.Zaujimave by bolo čítať,kto na tom krasne zarába.
    Len idiot podpíše výstavbu na najurodnejsej pôde v krajine.

  • 1.3
   och says:

   och to su dristy. poda na ktorej sa pestuju uplne blbosti z ktorych nic nemame.
   sa zobudte uz s tymi zastaralymi dristami. je kapitalizmus, v takom holandsku maju daleko vyssiu zastavanost a zaroven aj daleko produktivnejsie polnohospodarstvo. 100rokov za opicami je slabe slovo.

 2. 2
  Kanila says:

  Kedy bude ničeniu pôdy koniec. Sklady a byty pre cudzincov. Bože už dosť!

  • 2.1
   oráč says:

   A načo by nám bola orná pôda ?
   My na nej pestujeme benzín – repku a platíme dotácie za asfatové plochy.
   Mrkvu a cesnek dovážame z Činy. Tak nám treba.
   Družstevníci sa rehocú a mascá si pupky.
   Keď vám dám motyku pôjdete do kukurice alebo zalezete do toho skladu ?

 3. 3
  Peter Ondrečka says:

  nechceme sklady a ďalšie výrobné haly, kde nebude mať kto robiť !! čo nestačí že kúsok odtiaľ na druhej strane diaľnice je veľká zastavaná plocha, ktorá je momentálne nevyužitá??! To načo je toto dobré? Aby sem prišli ďalší cudzinci? Dúfam, že za toto kompetentí nezahlasujú, v okrese s 3% nezamestnanosťou nepotrebujeme ďalšie sklady !!

 4. 4
  Klobucnik says:

  Nechceme tu takéto sklady kde budú pracovať cudzinci a nivočit si vlastnú úvodnú pôdu donevidenia!!!!

 5. 5
  Janci says:

  Aby sme sa nedockali toho, ze vsetka urodna poda okolo Trnavy bude zastavana do posledneho metra…

 6. 6
  Reality says:

  Pre trnavcanov by mohla byť zaujímavá informácia že mesto predalo v tejto lokalite investorovi pre výstavbu cez 14ha (143.000m2), čo bolo cca 30% pozemkov čo mesto vlastnilo v katastri Modranky. Otázka je koľko mesto zarobilo predajom pozemkov a na čo a kde boli peniaze použité. ceny podobných pozemkov sa pohybujú od 20-100€/m2 podľa miesta, vybavenosti a pod…čo je 2,8mil € a viac. A pritom dobrý hospodár pôdu nepredáva učili nás starý otcovia.

  • 6.1
   Kdo says:

   Su ktomu aj nejake zmluvy? Vies aspon rok predaja?

   • 6.1.1
    Ctihodny obcan says:

    Urcite sa to da dohladat. velmi zaujimave, ze na Modranku sa poukazuje, ze nema prijem, je zatazou pre mesto Trnava. a tu hla, zmensili im kataster o 30% :) Modrancania, preberte sa a zacnite bojovat za seba! S jednym poslancom je to tazke, ale v jednote je sila. Ako je to s pozemkami pod Peugeotom? ved to spada tiez pod kataster Modranky. ci oni neplatia dane do mestskej pokladne?

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.