reklama

Radnica získala príspevky vo výške 600-tisíc eur na vybudovanie cyklochodníkov na Saleziánskej a Bučianskej

Mesto získalo dva nenávratné finančné príspevky na vybudovanie cyklotrás na Saleziánskej a Bučianskej ulici v celkovej výške 602-tisíc eur. Zmluvu o poskytnutí príspevkov s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR podpísala trnavská radnica v prvej polovici novembra.

Mesto Trnava sa bude na oboch projektoch podieľať aj vlastnými prostriedkami vo výške päť percent nákladov, spolu pôjde o približne 31-tisíc eur.

Radnica predpokladá, že oba cyklochodníky v celkovej dĺžke takmer 1000 metrov budú hotové do leta 2019.

Realizácia projektov je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu, prioritnej osi Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, s cieľom “zlepšenia atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy – predovšetkým cyklistickej – na celkovom počte prepravených osôb”.Vizualizácie cyklochodníka na Saleziánskej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

Cyklotrasa na Saleziánskej ulici s celkovou dĺžkou vyše 380 metrov povedie po trase jestvujúceho chodníka od križovatky so Špačinskou cestou po okružnú križovatku s Veternou ulicou.

Súčasťou investičného zámeru bude aj vybudovanie nového chodníka pre peších. Na križovatkách budú jestvujúce priechody pre chodcov upravené tak, aby k nim mohli byť realizované aj priechody pre cyklistov.

Na Saleziánskej má byť vybudované aj nové verejné osvetlenie a prebehnúť má aj rekonštrukcia autobusových zastávok v oboch smeroch.

Celkové oprávnené výdavky na Saleziánskej ulici predstavujú sumu 383-tisíc eur, nenávratný finančný príspevok bude poskytnutý vo výške maximálne 364-tisíc eur, 19-tisíc eur zabezpečí mesto Trnava z vlastného rozpočtu.

Cyklotrasa na Bučianskej ulici vznikne v úseku od okružnej križovatky s ulicou Veternou po Špačinskú ulicu.

Dĺžka tohto úseku dosiahne 594 metrov a spojí jestvujúcu cyklotrasu na Veternej s plánovaným cyklochodníkom na Špačinskej.

Z projektu vyplýva, že cyklotrasa povedie po jestvujúcom chodníku, preto bude súčasťou stavby aj úprava komunikácie a vybudovanie nového 1,5 metra širokého chodníka pre peších, ktorý bude na určitom úseku oddelený od cyklotrasy pásom zelene.

Prostredníctvom nového chodníka a priechodu pre chodcov sa vytvorí aj prepojenie s Univerzitou Cyrila a Metoda. Na Bučianskej sa počíta aj s rekonštrukciou verejného osvetlenia a sadovými úpravami.

Predpokladané výdavky na realizáciu projektu na Bučianskej dosiahnu 250-tisíc eur, maximálna výška príspevku je takmer 238-tisíc eur, 12-tisíc eur zaplatí mesto z vlastných zdrojov.

Investíciu do prepojenia s univerzitou, verejné osvetlenie či sadové úpravy v celkovej hodnote približne 80-tisíc eur bude financovať mesto zo svojho rozpočtu.

Bučianska ulica

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2018 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

40 komentárov pre “Radnica získala príspevky vo výške 600-tisíc eur na vybudovanie cyklochodníkov na Saleziánskej a Bučianskej”

 1. 1
  Tiez says:

  Mesto dostalo prispevok aj na vnutroblok na vodarni 345 tisic

  • 1.1
   Lucia says:

   Konecne aj na TT sever sa dostanu nejake cyklochodniky nove, zatial tu mame len velmi rozkuskovane casti navzajom nepospajane :( Chodnik a svetla pri NSUT taktiez dost potesia :)

   • 1.1.1
    Jack says:

    Ano pekne sa to doplna. Ja som len rad ze sa spoji ten nezmyselny cyklochodnik pri Tescu s dalsimi… teraz nema zaciatok ani koniec.

 2. 2
  Samuel says:

  Prosím Vás a kedy preboha mesto niečo spraví s parkovaním na Hlinách, Saleziánskej, Veternej a Tehelnej? Kedy? Ved už ste 4 roky pri moci a nič!!!

  • 2.1
   Jack says:

   Chapem Hliny, ale ostatne lokacie su na tom relativne “OK”. Ako pisal Nohy zatial je Tesco plne k dispozicii na parkovanie takze z pohladu priorit by som riesil Hliny ako prve… co neni lahke nakolko sa nedaju nafuknut a uz vidim ako kazdy posle mesto prec ked sa bude snazit nahradit niektore z parkovisk poschodovym…

   Na parkovanie pred vchodom by si ludia nemali zvykat, v nijakom meste to tak nefunguje.

   • 2.1.1
    Tomas says:

    Tam sa myslim snazi mesto vyrokovat s vuc to parkovisko na gympli , zeby sa tam nadstavilo poschodie a tiez stale zivia ten parkovaci dom ale to pocitam ze zas ludia spisu peticiu a dalej sa bude nadavat ze sa tam neda zaparkovat.

 3. 3
  Nohy says:

  Berem Na hlinach,ale Salzeziansku a Veternu?Chodim tam casto,ale problem som nemal.Mas tam Tesco,kde je velke parkovisko.Tehelna je uplne tiez v pohode.Starohajsku mas par metrov a je tam velke parkovisko.V najblizsom case otvoria na Starohajskej parkovaci dom s navysenim o 80 parkovacich miest Nikto z nas nebude vzdy parkovat pred domom.

  • 3.1
   Maxo says:

   A tie parkoviska na Starohájskej su zadarmo??? Pokial viem tak nie a preco by mali ludia, ktori tam byvaju platit? Uz teraz tam maju problem s parkovanim, nakolko aj navstevnici polikliniky, VUC, danoveho uradu ci sociálnej poistovne parkuju kade tade po sidlisku.

   • 3.1.1
    Tomas says:

    Su zadarmo tusim od 6 do rana

   • 3.1.2
    Nohy says:

    Maxo je som z Tehelnej a čo tu bývam 10 rokov,tak som v živote nemal problém zaparkovať. Samozrejme nie vždy pri baraku. Beriem večer, ale vtedy keď nezaparkujem na Tehelnej, tak idem s autom na Starohajsku. To ani nejdem na veľké parkovisko, lebo nechám auto pri ceste na pozdlznom parkovisku. Inak veľké rampove parkovisko je od 18 hod.bezplatné do 8 hod.ráno. To ešte prvá hodina je zadarmo.

    • 3.1.2.1
     Jack says:

     Ja som z hlin a parkujem pravidelne minimalne 300m od baraku. Absolutne s tym nemam ziadny problem. Vzdy hladam normalne miesto na parkovanie.

     Nie jak idioti co auto narvu na travnik, do zatacky alebo spravia z obojsmernej cesty jednosmerku kde ma clovek problemy prejst. Takymto ludom by som bral vodicsky preukaz.

     Len hadzem do plena… akonahle uvidim auto parkovat na cyklochodniku volam okamzite policiu nech ho odtiahnu a pokutuju.

  • 3.2
   Preveliká krása says:

   Samé svetlé zajtrajšky tu máme ohľadom parkovania a cyklochodníkov. Preveliká krása.
   Navrhujem zaviesť vedúcu úlohu LTT, tak ako kedysi bola uzákonená vedúca úloha KSČ.
   Veľmi dobre sa tu všade parkuje, cyklochodníky pribúdajú ako huby po daždi. Čo už nám tu len chýba?
   To že z Trnavy odchádza veľký kapitál, to je prkotinka, aj to že Spartak melie z posledného a ktorý robil Trnave renomé aj za hranicami aj to je druhoradé. Dajme si ešte nejaký článoček o cykloveži, alebo zelenej lávke na Družbu. Vodcovi sa ešte viac rozjasní svätožiara a ovečkám sa blahom rozžiaria očká.
   Preveliká krása v tejto Trnave.

   • 3.2.1
    Lojzo says:

    Veru je to tu velmi fajn, a to aj vdaka vasmu odchodu.

   • 3.2.2
    Baro says:

    Haha. No jasne ze Spartak melie z posledneho ked bol 25 rokov pod Poorom. Snad skonci ako Artmedia. Drzim tomu palec

   • 3.2.3
    1105 says:

    Preveľká krása čo ty tu chceš zaviesť to v Trnave platí už 4 roky. V decembri začneme ďalšiu štvor ročnicu. Teraz sa pridala aj župa. Najväčší úspech minulého cyklu bolo zabezpečenie zdravého životného prostredia formou systematickej likvidácie trávnikov vysadených stromov formou trápenia nedodávania dostatku vody, pilovanie stromov v záujme vybudovania cyklo chodníka – Hlboká. Polievanie zmývanie komunikácií v záujme skvalitnenia ovzdušia., jarné a jesené čistenie.V Číne podozrenie na spáchanie genocídu v Trnave vyznamenanie za šetrenie na cyklo chodníky.

    • 3.2.3.1
     Preveliká krása says:

     Pre Lojzo, Baro, 1105 aj Mat (4v1):
     Dúfam, že očká z takmer hotových oboch cyklochodníkov máte už rozžiarené. Začiatok leta je tu o 9 dní, tak nech sa vám v lete po týchto cyklochodníkoch veľmi dobre jazdí.

     Najvyšší čas dať do éteru ďalšiu cyklorozprávku, ovečky začínajú mať absťák, už minimálne týždeň nebola zvestovaná žiadna bombastická štúdia.

   • 3.2.4
    Mat says:

    Preveliká krása čo ty tu chceš zaviesť to v Trnave platí už 4 roky. V decembri začneme ďalšiu štvor ročnicu. Teraz sa pridala aj župa. Najväčší úspech minulého cyklu bolo zabezpečenie zdravého životného prostredia formou systematickej likvidácie trávnikov vysadených stromov formou trápenia nedodávania dostatku vody, pilovanie stromov v záujme vybudovania cyklo chodníka – Hlboká. Polievanie zmývanie komunikácií v záujme skvalitnenia ovzdušia., jarné a jesené čistenie.V Číne podozrenie na spáchanie genocídu v Trnave vyznamenanie za šetrenie na cyklo chodníky.

    • 3.2.4.1
     Trend says:

     Zas ti ******** pejkovic?

    • 3.2.4.2
     Tyvole says:

     A zas 1105-Mat-DPH-ABC-prevelika krasa atd si myslis ze to neni poznat za ti pises stale ty? Este napises to iste s doch nickov? :D :D :D uz to zabal je to uplne detinske a trapne

    • 3.2.4.3
     Terasky says:

     Bratislavský sú rozhodol, že aké opatrenia musí mesto Bratislava zabezpečiť na dosiahnutie kvality ovzdušia spĺňajúc požadované úlohy z toho vyplývajúce. A budete to musieť zabezpečiť či už budete chcieť alebo nie. To už bude osobná zodpovednosť.Prestanete sa hrať na vládcov, čo môžu všetko.To máte zabezpečiť lebo ste uchádzaním sa o verejnú funkciu dali sľub občanom. Nie trepať že ja nič nemusím robiť, ani do práce chodiť.

 4. 4
  Vlado says:

  No k tomu parkovaniu: prečo by si mal mať parkovanie zadarmo? Ja som si musel kúpit pozemok, oplotit a položil zamkovu dlažbu aby som mal kde parkovať. To aj ja chcem od mesta nech to všetko zaplatí a hneď pri dome. No na druhej strane Brocka nech nečaká že ľudia majú parkovať zadarmo pri Tescu atď. lebo raz sa naštvú a dajú tam rampu(otázka času). A to bude ešte len kolaps. Parkovacia karta musí vzniknúť… a to všade no musí sa radikálne zlepšiť MHD a pribudnúť parkovacie domy. (Ľudia na bicykloch chodiť nebudú na to je tu zima)

  • 4.1
   Jack says:

   Dokym sa da Tesco vyuzit tak preco nie. Parkovacia politika sa ale musi jednoducho spustit, aj ked s nedostatkom miest. Lepsie je nieco vychytavat zajazdy ako nad tym polemizovat. Ludia budu nahnevany, a riadne. Ale prvotne problemy proste musi kazdy ocakavat. Akonahle sa niektore problemy vyriesia tak bude len lepsie a domaci spokojnejsi.

  • 4.2
   Howgh. says:

   Milý Vlado, keď ideš autom do sociálnej poisťovne, alebo na dopravný inšpektorát, atď., tak si to svoje parkovisko aj s pozemkom ktorý si si kúpil a na ňom večer parkuješ, vezieš so sebou?
   “Nepicneš” náhodou svoje auto pod okná najbližších panelákov a svoje parkovisko si necháš pekne krásne doma?
   Takým mudrlantom ako ty, odporúčam voziť si na streche svojho auta svoje vlastné parkovisko.
   Toľko k tvojmu inteligentnému príspevku.
   Howgh.

 5. 5
  Parva Roma says:

  Tie cyklochodníky do leta 2019 asi nebudú. O týždeň začína aj astronomické leto, takže zasa termín pre dislektikov.

  • 5.1
   Jery says:

   Co bolo to bolo , terazky som major.

  • 5.2
   🐩🚴 says:

   Ovečky 🐩 🐑🐏 veria, že všetky dva cyklo🚴chodníky sa do leta 🌞 stihnú🕛 ✌️🤘🖕

  • 5.3
   Parva Roma says:

   Saleziánska možno leto 2020.

   • 5.3.1
    Reas says:

    Začína v marci

    • 5.3.1.1
     IMP says:

     Začína v marci. 2020. Už je to tu. Už to bude. Ešte počkajte. Cvrkne nám z toho po dvoch rokoch.
     Onanovačka na túto tému začala pred dvomi rokmi ako hotová vec. Dva roky ubehli a stále bez vyvrcholenia. Normálna impotencia.

     • 5.3.1.1.1
      Reas says:

      Ako by si to urychlil? Spravis projekt , poziadas od EU fondy na nemotorovu dopravu, ked ti ho schvalia a dostanes peniaze musis spravit verejnu sutaz , po sutazi su rozne kontroly ktore trvaju mesiace a potom pride realizacia. 2 roky je este dobry cas pri tomto systeme nemyslis?

 6. 6
  Ďalší cyklo motúz says:

  Tieto cyklochodníky boli sľúbené v novembri 2018. Čitateľ mal pri čítaní pocit, akoby si už mal namazať retiazku na bicykli, aby neprešvihol možnosť prvej jazdy.

  Snívajte sami, nesnívajte s nami!

 7. 7
  Človek says:

  …toľko cyklochodníkov, koľko nasľubuje človek človeku, môže nasľubovať len človek človeku…

  • 7.1
   Hok says:

   Bucianska uz je po verejeniom obstaravani a je na kontrole na ministerstve, salezianska sa teraz zacalo verejne obstaravanie tak ocom tocis? Vsetko je to len o ryhlosti ministerstva ktore teda moc rychlo nepracuje….

   • 7.1.1
    Človek says:

    Netočím o ničom inom, len som čítal čo sa písalo v článku. Tak mi nepodsúvaj nejaké točenie o niečom. Cyklochodníky mali byť hotové do leta. Ja som cyklochodníky nesľuboval. Keď niekto niečo točil, tak ťa odporúčam na toho, čo cyklochodníky sľuboval!!!
    Ktosi tu čosi nasľubuje a keď niekto iný na to poukáže, okamžite mu nasádzajú somársku hlavu. To je nová trnavská kultúrna revolúcia. Vodca má vždy pravdu!!! Páni, ale toto sme tu už mali a nie a nie sa toho zbaviť.

    • 7.1.1.1
     Hok says:

     A co ked to pisali v clanku? Ministerstvo natahuje kontoroly tak co ma mesto robit ked bez jej ukoncenia nemoze pokracovat??? Tento stat nefunguje tak sa neni comu divit sa pozri kolko eurofondov diky ich neschopnosti sa nevycerpalo tak im napis nieco o sluboch ok?

 8. 8
  soteking says:

  Blahozelam k novym cyklochodnikom. K parkovaniu len tolko, je velmi smutny pohlad na centrum TT zapratane autami. Stare mesto nemoze byt parkovisko, maximalne tak pre rezidentov a tych co na to maju. Parkovat denne 8 hodin v centre mesta za taky smiesny rocny poplatok je nonsens. Centrum ma byt pre ludi a nie odkladisko aut.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.