reklama

Nová cesta do Suchej nad Parnou bude podľa Viskupiča hotová v tomto roku. Župa pripravuje aj obchvaty Zelenča a Hrnčiaroviec

Trnavský župan Jozef Viskupič pre náš portál potvrdil informácie o tom, že zničená cesta medzi Trnavu a Suchou nad Parnou má byť kompletne zrekonštruovaná do konca roka 2019. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) tiež pripravuje projektové dokumentácie na obchvaty obcí Zeleneč a Hrnčiarovce nad Parnou.

Frekventovaná komunikácia III. triedy z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou si žiada rekonštrukciu už dlho. Nová, bezpečnejšia a pohodlnejšia jazda týmto úsekom by mala byť realitou ešte pred koncom tohto roka.

“Župa medzi prioritami schválila v rozpočte na rok 2019 aj opravu cesty č. III/1295 Trnava – Suchá nad Parnou. Aktuálne naša organizácia Správa a údržba ciest pripravuje projektovú dokumentáciu. Následne bude prebiehať technický povoľovací proces. V mesiaci apríl 2019 plánujeme vyhlásenie súťaže na výber dodávateľa stavebných prác,” informoval trnava-live.sk predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ako ďalej poznamenal, termín realizácie bude závisieť od ukončenia verejnej súťaže.

“Predpokladáme, že to bude najneskôr v druhom polroku 2019. Rekonštrukcia bude hotová do konca tohto roka,” povedal Viskupič.


Cesta medzi Trnavou a Zvončínom

Reprofoto: Google Street View

Cesta z Trnavy do Zvončína a Suchej nad Parnou patrí medzi najnebezpečnejšie úseky v okolí. V minulosti tu došlo k mnohým nehodám s vážnymi následkami.

Plánovaná rekonštrukcia sa týka úseku od železničného priecestia v Trnave po križovatku v Suchej nad Parnou pri odbočke na Horné Orešany. Dĺžka úseku je približne 5,8 km.

V rozpočte na tento rok je na rekonštrukciu vyčlenených 1,16 milóna eur.

“Samozrejme, presná suma bude výsledkom verejného obstarávania. Rekonštrukcia je zaradená medzi priority na tento rok a bude financovaná z kapitálových výdavkov z rozpočtu TTSK,” doplnil trnavský župan.

Technický stav komunikácie už dlhé roky veľmi zlý, cesta sa na mnohých miestach prepadáva, má nespevnenú krajnicu a je aj pomerne úzka.

Obchvaty Zelenča a Hrnčiaroviec nad Parnou

Trnavský samosprávny kraj vynaloží v tomto roku 40 – tisíc eur na vypracovanie projektových dokumentácií obchvatov obcí Zeleneč a Hrnčiarovce nad Parnou.

V Zeleneči je prioritou dostať mimo obec tranzitú dopravu v smere od Trnavy na Majcichov a Voderady.

V Hrnčiarovciach by mali prostredníctvom novej komunikácie, ktorá je v územnom pláne zakreslená medzi cestami I. triedy Trnava – Cífer a III. triedy Hrnčiarovce – Voderady, odkloniť z obce tranzitujúce autá, ktoré smerujú najmä z Trnavy k diaľnici D1.


Jozef Viskupič

“Obchvaty obcí Zeleneč a Hrnčiarovce nad Parnou sú úplne nové cestné projekty, ktoré sme definovali v rámci priorít na cestách II. a III.triedy. V súčasnosti sme v prípravnej fáze. Správa a údržba ciest TTSK aktuálne pripravuje zadanie technicko-ekonomickej štúdie. Keďže sú to úplne nové úseky, štúdia, ktorú tento rok pripravujeme, bude podkladom pre ďalšie stupne projektovej dokumentácie,” priblížil Jozef Viskupič.

O konkrétnejších časových horizontoch výstavby obchvatov je podľa Viskupiča v tejto fáze zatiaľ predčasné hovoriť.

“Pripravuje sa štúdia, ktorá bude podkladom pre ďalšie stupne projektovej dokumentácie. Po jej dopracovaní bude možné určiť ďalší postup a časový rámec jednotlivých etáp – od spracovania dokumentácie po realizáciu,” pripomenul.

Župa v súčasnosti vynaloží z vlastných prostriedkov rozpočtu 40-tisíc eur na vypracovanie projektovej dokumentácie.

Samotné financovanie stavebných prác obchvatov bude riešiť podľa Viskupiča buď z vlastných, alebo úverových zdrojov.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2019 9:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Nová cesta do Suchej nad Parnou bude podľa Viskupiča hotová v tomto roku. Župa pripravuje aj obchvaty Zelenča a Hrnčiaroviec”

 1. 1
  Nevec Gdo says:

  A cyklochodnik?
  Ved je to cele roky cyklotrasa, kde je nebezpecne ist bicyklom.
  Vela ludi chodi smer Male Karpaty na biku.

  Taktiez ked sa clovek pozrie na Linc/Zelenec cyklochodnik by sa tam hodil, navrch tam nejdu moc busy. A to nie som odtial.

  Taktiez Hrnaciarovce spijit aj s cyklochodnikom hlavne ze policajti otravovali ludi ked niekto isiel bikom okolo Skloplastu po chodniku.

  • 1.1
   Jack says:

   Toto chce minimalne rozsirit cestu ked uz nic ine. Ist tadial na bajku je extremne nebezpecne. Staci aby okolo prefrcal autobus a cyklista ma 50% sancu ze ho sfukne, okrem toho ze idu extremne blizko.

 2. 2
  Planéta opíc says:

  Cyklochodník? Nie je na pláne.
  To by sa niekto musel zamyslieť a potom aj viac robiť.
  Bez cyklochodníka to je jednoduchšie, že, panstvo?

  Cyklochodník, ktorý by regiónu začal dávať aj náboj cykloturistiky proste nie je v pláne. Takisto by odľahčil cestnú sieť.
  Žiaden pokrok. Nič. Len staré skostnatené myslenie.

  Toto myslenie je všade vôkol nás. Mladí, ktorí majú život pred sebou, idú radšej do civilizovaného sveta. Zbohom, planéta opíc.

 3. 3
  Chyba says:

  Chyba. Robíta chybu, pretože veríte politikom.
  To je celý problém. Kritizovali Mikuša, ale uvidíte, že žiadny rozdiel to nebude. Vesta do Bučian- čistá tragédia. Roky vyfrézovaná cesta. Cyklochodníky rovnako, ako Mikuš iba na papiery- viď. aj tento príklad.
  Take tie marketingové Keri Berte s rezervou, presne, ako vo vedení TT.

 4. 4
  Starý says:

  Kúpte šéfovi VUC väčší motýlik a všetko bude. Jeden holohlavo-bradaty druhý motylikovy , dobre sa doplňujú, vzájomne si fandia a na ľudí kašlu. Treba ešte aj poslať primátora na potulky bicyklom po okolí, nie sa voziť po Trnave na chodníku. Na to má cyklotrasy.

 5. 5
  Svetlé zajtrajšky says:

  V najnovšom zozname ciest na rekonštrukciu sa v správe VUC o rekonštrukcii tejto cesty nepíše už vôbec nič.
  Svetlé zajtrajšky sú tatáááám.

 6. 6
  Cesta says:

  VUC by mal vydávať komplexné správy. Na trnavskyhlas a mytrnava boli správy 3.7., resp. 10.7. o rekonštrukcii piatich úsekov ciest v roku 2019 a táto tam nebola. Zaváňa to komunikačným amaterizmom.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.