reklama

Po dávnejšom zániku meteorologickej stanice sa o jej obnovení v Trnave neuvažuje

meteo-stanicaBezmála sedemdesiattisícová Trnava nemá v súčasnosti funkčnú meteorologickú stanicu, ktorá by poskytovala presné a oficiálne informácie o stave počasia v našom meste. Bývalá stanica v areáli Výskumného ústavu kukurice zanikla už dávnejšie, o jej znovuzavedení podľa našich neoficiálnych informácií v súčasnosti neuvažuje ani Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). „Zrážkomerných staníc funguje v Trnave a okolí viacero, meteorologické údaje pre Trnavu získava SHMÚ na základe tzv. modelových výpočtov,“ povedal nám Pavol Pindjak zo SHMÚ v Bratislave.
Náklady na vybudovanie jednoduchej stanice, ktorá by poskytovala napríklad aj SHMÚ relevantné informácie a údaje, sa pohybujú vo výške od 100 – tisíc korún, pričom v takomto prípade je potrebný aj pozorovateľ.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2007 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.