reklama

Najvyťaženejšími úsekmi trnavských cestných ťahov prechádza denne viac ako 20 – tisíc motorových vozidiel

prieskum_rybnikova1V čase od apríla do októbra 2005 uskutočnila Slovenská správa ciest Celoštátne sčítanie dopravy na diaľničnej a cestnej sieti Slovenskej republiky. Dopravný prieskum neobišiel ani hlavné dopravné ťahy na území mesta Trnava. Výsledky prieskumu ukázali, že absolútne najviac vyťaženým komunikačným úsekom v Trnave je Rybníkova ulica. Priemerne tadiaľ prejde podľa informácií Slovenskej správy ciest, získaných z desaťdňového sčítania pred dvomi rokmi, až 24 302 motorových vozidiel. Druhé najvyššie číslo bolo zaznamenané na stanovišti medzi križovatkou pri Trnavskom cukrovare a bývalom Tamilku pri Merkúri, kde prešlo v priemere za deň 22 516 osobných a nákladných áut a motocyklov. V týchto pre mnohých možno ohromojúch číslach nezaostávajú ani ďalšie hlavné cestné uzly v meste ako Hospodárska, Tamaškovičova, Nitrianska, Trstínska a ďalšie.
Celoštátne sčítanie dopravy sa uskutočňuje na území Slovenskej republiky počnúc rokom 1963, od roku 1980 pravidelne každých päť rokov na základe jednotnej metodiky, v jednotne stanovených termínoch a na rovnakých sčítacích stanovištiach s cieľom overiť vývoj intenzity automobilovej dopravy, získať údaje na sčítanie dopravy na cestách európskej medzinárodnej siete, získať rozsah intenzity cestnej dopravy na diaľničnej a cestnej sieti a získať podklady na usmernenie investičných zámerov a dopravného plánovania. V roku 2005 bolo sčítanie vykonané na približne 2 650 sčítacích stanovištiach celkove 4 480 sčítačmi na území celého Slovenska.
Ide o profilový prieskum, zisťujúci počty motorových vozidiel, motocyklov a cyklistov podľa ich druhu na profile komunikácie. Sčítacie stanovištia sú rozvrhnuté na celej sieti diaľnic, rýchlostných ciest, ciest I. a II. triedy a na vybraných úsekoch ciest III. triedy vrátane prieťahov miest a obcí.
Celoštátne sčítanie dopravy sa uskutočnilo pred dvomi rokmi v desiatich sčítacích termínoch na určených stanovištiach diaľničnej a cestnej siete v období od apríla do októbra 2005, počas siedmych pracovných dní a troch nedieľ v letnom období, vždy so 4 – hodinovou sčítacou dobou.

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2007 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.