reklama

Leto bolo pre trnavských prevádzkovateľov kúpalísk biedne

castiglione1Pokles návštevníkov a s tým spojené menšie tržby – taký je sumár prevádzkovateľov troch trnavských prevádzkovateľov letných kúpalísk v Trnave v uplynulej sezóne. „Leto z nášho pohľadu nestálo za veľa. Len veľmi ťažko môžeme konkurovať akvaparkom v okolí, prírodným vodám či termálnym kúpaliskám. Nemáme presné čísla, ale vieme, že letná sezóna bola pre nás z pohľadu návštevnosti veľmi biedna,“ skonštatoval Jozef Svátek z kúpaliska Slávia, ktoré čaká pravdepodobne už v budúcom roku rekonštrukcia.
Podobné hodnotenie predniesol pre Trnava Dnes aj prevádzkovateľ kúpaliska v Kamennom mlyne Peter Pejkovič, podľa ktorého zaznamalo toto zariadenie pokles návštevnosti asi o štvrtinu. „Vlani k nám prišlo 43-tisíc, toto leto sme zaznamenali až o desaťtisíc ľudí menej. Evidujeme trend, že návštevníci začínajú chodiť na kúpalisku až po sérii minimálne troch tropických dní nad 30 stupňov Celzia. Nižšie teploty už k vode nelákajú,“ mieni Pejkovič.
Mestské kúpalisko Castiglione podľa informácií riaditeľa Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava Miroslava Hrubého navštívilo asi o 4500 ľudí menej ako pred rokom. „Počas 92 dní, od 1. júna do 31. augusta, sme zaznamenali spolu 36 518 návštevníkov, teda asi o 12 percent menej ako v roku 2006,“ zhodnotil.

Ulož ako PDF
Napísal 1. septembra 2007 23:04. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.