reklama

Amfiteáter patrí k symbolom mesta a zaslúži si dostať novú tvár

amfiteater2aTrnavský amfiteáter absolvuje už niekoľko mesiacov komplexnú rekonštrukciu. Od základov sa zmení nielen technicky, ale aj z pohľadu atraktivity pre obyvateľov mesta a jeho návštevníkov. Viceprimátor mesta Trnava Vladimír Butko považuje amfiteáter za jeden zo symbolov mesta, ku ktorému viažu väčšinu Trnavčanov príjemné spomienky. „Mnoho vecí v meste získalo v ostatných rokoch krajšiu tvár, zmenilo sa k lepšiemu. Amfiteáter neodmysliteľne k Trnave patrí, už v minulosti býval miestom príjemných stretnutí a udalostí, evokuje v ľuďoch mnohé spomienky. Rozhodli sme sa preto areál zmodernizovať, dať mu novú energiu a tvár, pretože máme pocit a sme presvedčení o tom, že ide o správny krok,“ poodhaľuje pohnútky predstaviteľov mesta pri rozhodovaní sa o investícii za viac ako 60 miliónov korún do rekonštrukcie amfiteátra.
Prírodné kino bude mať po modernizácii 1430 miest na sedenie, z nich jedna tretina bude zastrešených. Prekrytie skladacou strechou dostane aj javisko. Novinkou po dokončení areálu bude viacúčelová sála pre 130 ľudí určená pre usporadúvanie spoločenských a kultúrnych udalostí, malých javiskových foriem a podobne. amfiteater1aSúčasťou obnovy amfiteátra je aj vytvorenie sociálneho zázemia pre 40-50 účinkujúcich, terasa s možnosťou občerstvenia a sedenia pre 60 ľudí či malé detské ihrisko. Zvonka iste mnohých upútalo architektonicky zaujímavo riešené oplotenie, úplne nový bude aj vstup do areálu. „Amfiteáter bude slúžiť v prvom rade na organizovanie akcií mesta pre Trnavčanov. Chceme dosiahnuť, aby si ľudia tento priestor obľúbili, aby sa tu stretávali a navštevovali zaujímavé podujatia. Časť areálu bude pre verejnosť sprístupnená aj počas dňa, aby mohli v peknom prostredí stráviť príjemné chvíle povedzme s deťmi alebo priateľmi,“ vypovedá o zámeroch radnice s rekonštrukciou Vladimír Butko.
Otvorenie zrenovovaného amfiteátra je plánované na máj budúceho roka. Obnova priestorov prírodného kina je súčasťou projektu nazvaného Via Trnava, vypracovaného mestom, o ktorého postupné napĺňanie sa bude radnica iste snažiť aj v nasledujúcich rokoch.

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2007 0:20. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Amfiteáter patrí k symbolom mesta a zaslúži si dostať novú tvár”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.