reklama

Trnava bude mať prvý Generel dopravy, údaje o premávke zbieralo vyše 600 študentov

generel-prieskumRozsiahly prieskum dopravnej situácie, ktorý sa uskutočnil v priebehu utorka 16. a štvrtka 18. októbra 2007 v uliciach mesta, bude slúžiť ako podklad na vypracovanie Generelu dopravy mesta Trnava. „Ide o východiskový materiál, ktorý bude slúžiť ako zásadný územno – plánovací podklad v oblasti dopravy s výhľadom na 15 až 20 rokov,“ uviedol zástupca primátora mesta Eduard Čechovič.. Generel dopravy vypracuje na základe získaných dát prieskumných skupín zložených zo študentov dopravnej a stavebnej priemyslovky a Gymnázia J. Hollého spoločnosť Dopravoprojekt v priebehu dvanástich mesiacov.
„Približne 600 študentov bolo rozmiestnených na viac ako 60 stanoviskách, vrátane siedmych najväčších križovatiek. Zaznamenávali údaje o pohybe všetkých motorových vozidiel, sledovali ich počet, druh, zapisovali EČV. Druhá časť prieskumu vo štvrtok bola venovaná pohybu chodcov, cyklistov a osôb na zastávkach MHD,“ poznamenal Ján Kánik z Odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.
Lepšiemu spoznaniu dopravnej situácie v meste pomôže aj dopravno – sociologický prieskum z júna tohto roku, kedy niekoľko tisíc domácností vyplňovalo dotazník o dopravných návykoch vo svojej rodine. Generel dopravy, ktorý bude mať mesto Trnava vôbec po prvý raz v histórii, poslúži podľa E. Čechoviča na získanie komplexného výstupu a detailné pokrytie celkovej dopravnej situácie s výhľadom do budúcnosti. Materiál poskytne pomocnú ruku pri hľadaní najoptimálnejších riešení na trnavských cestách.
„Generel dopravy bude implantovaný aj do Územného plánu mesta Trnava. Získame tak zároveň legislatívnu oporu pri ďalšom plánovaní a realizovaní nových riešení nielen v otázke ciest, ale aj chodníkov, cyklochodníkov alebo aj zastávok hromadnej dopravy,“ dodal J. Kánik.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2007 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.