reklama

Trnavčan Milan Poláček na štarte dakarskej raly

„To sklamanie bol cítiť na každom kroku. Jazdcov takmer nebolo vidieť, mechanici, sprievod, novinári, vôbec všetci, ktorí boli do púštnej Rally Dakar 2008 zainteresovaní, chodili po vyhradenej zóne so zvesenými hlavami a neprítomnými pohľadmi,“ približuje atmosféru z portugalského Lisabonu, kde mal v sobotu 5. januára odštartovať tohtoročný Dakar, priamy svedok udalostí, Trnavčan Milan Poláček.
Ako člen QUADEXTREM TEAM-u SLOVAKIA sa spolu so siedmymi Bratislavčanmi zúčastnil štartu. O rok by rád aj pretekal. So štvorkolkou.

Milan Poláček, trnavský jazdec na tzv. Quadoch, teda športových štvorkolkách, ktorý má za sebou viacero zaujímavých úspechov za volantom džípu v pretekoch 4×4, rally auta, či v mladosti ako motokrosár, necestoval na štart jubilejného 30. Dakaru do portugalského Lisabonu spolu s ďalšími siedmymi kolegami s tímu QuadExtrem Team Slovakia náhodou. „Už o rok, v prípade, že sa Dakar 2009 uskutoční, by sme sa radi tohto legendárneho podujatia zúčastnili na súťažných štvorkolkách. Na štart Dakaru sme si išli ´obzrieť terén´, získať základné poznatky, zoznámiť sa so zvyklosťami a organizačnou štruktúrou podujatia. V pláne sme mali tiež navštíviť etapy na portugalskom území či na severe Afriky,“ vysvetľuje dôvody cesty osemčlennej slovenskej výpravy 43 – ročný M. Poláček.
Deň pred štartom Dakaru sa však celý svet dozvedel neuveriteľnú správu – najchýrnejší rally podnik sveta bol zrušený. Ako to vnímali všetci naokolo – jazdci, technici, diváci? „Bolo to hrozné. Správa o konci Dakaru priamo zasiahla niekoľko tisíc ľudí priamo z konvoja rally. Na štarte súťaže sa zhromaždil obrovský dav nadšených priaznivcov z celého sveta. Správe o predčasnom konci Dakaru nikto nemohol uveriť, samozrejme, sklamanie neobišlo ani našu výpravu, ktorá mala zabezpečený vstup aj do zóny, kam sa dostali len samotní účastníci pretekov a ich sprievod,“ spomína na sklamanie z Lisabonu.
Členovia QuadExtrem Team – u, ktorí sa o zrušení rally dozvedeli najskôr z domu cez esemesky od svojich známych, sa zhovárali v boxoch aj s našimi bikermi Katriňákom, Jakešom a Figurom, ktorí netajili rozhorčenie. „Boli veľmi, veľmi naštvaní. Vynaložili obrovské úsilie, boli skvele pripravení, mali výborné stroje, skvelé zabezpečenie, stálo ich to aj veľa peňazí… a nakoniec nič z toho,“ sprostredkúva nám atmosféru z prvej ruky M. Poláček.
Hoci ako vraví trnavský pretekár na quadoch, organizácia Dakaru bola už napohľad perfektná, tak skorý koniec nikto nečakal. Aj preto bolo treba na návrat čakať dlhšie.
Výprava QuadExtrem Team – u Slovakia sa vrátila len v polovici ďalšieho týždňa. Napriek sklamaniu sú však odhodlaní Dakar skúsiť ako tím. „Zúčastníme sa tohtoročných ME, preteky budú v Dubaji na piesku, v Taliansku, Portugalsku, Španielsku, Anglicku a Maďarsku. Potrebujeme získať dobré výsledky, pretože vstupenkou na Dakar nie sú len peniaze, ale aj skúsenosti a v prvom rade dobré umiestnenia a výsledky,“ pripomína Milan Poláček.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2008 17:54. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.