reklama

Na sídlisku Zátvor za Tescom bude možné postaviť až 1600 nových bytov

Poslanci mestského zastupiteľstva zrušili na svojom zasadnutí pôvodné schválenú Urbanistickú štúdiu v lokalite Zátvor II. z roku 1999 na Veternej ulici medzi hypermarketom Tesco a budúcim severným obchvatom. Tá pôvodne rátala len s nízkopodlažnou zástavbou rodinných domov na okraji Trnavy. V novom návrhu sa už má počítať aj s výstavbou viacpodlažných bytových domov.
Zastupitelia zároveň dali svojím súhlasom zelenú vypracovaniu novej Urbanistickej štúdie územia, ktorá zohľadňuje nielen požiadavky vlastníkov pozemkov, ale aj medzičasom schválené aktualizácie Územného plánu mesta Trnava.
Návrh štúdie má riešiť najmä vymedzenie obytnej zóny a jej priestorového prepojenia na okolité územie, vymedzenie nových verejných priestorov v obytnej zóne pre vybudovanie mestských obslužných komunikácií a prístupových komunikácií k jednotlivým objektom, ako aj jednotlivých sietí technickej infraštruktúry. Štúdia bude podrobne skúmať aj členenie obytného územia, maximálnu prípustnú výšku budov, sklon striech, rozdelenie obytných blokov či riešenie funkčného usporiadania obytného súboru s prihliadnutím na dobré životné podmienky pre budúcich obyvateľov obytnej zóny Zátvor II.
Pri riešení návrhu predmetného obytného súboru bude potrebné riešiť i jeho napojenie na linky MHD, prípadne aj uvažovanú sieť cyklotrás mesta Trnava.
Mesto predpokladá, že v obytnom súbore môže v budúcnosti vzniknúť približne 1600 nových bytov.

+ Súvisiace články

· Ako bude vyzerať nová obytná lokalita Zátvor II. v Trnave?

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2008 0:10. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.