reklama

Kamenný mlyn chce mesto revitalizovať s pomocou grantov

Mesto Trnava už v minulosti avizovalo záujem zrenovovať a revitalizovať Kamenný mlyn – prakticky jedinú prírodnú lokalitu nachádzajúcu sa v dotyku mesta, ktorú možno nazvať oddychovou či rekreačnou zónou.
Reálne kontúry postupne naberajú jednotlivé etapy projektov revitalizácie, od skutočnej realizácie a štartu stavebných a sadových úprav v Kamennom mlyne je však stále ďaleko.
„Mesto v súčasnosti vypracúva projekty revitalizácie Kamenného mlyna. Projekty sú vypracované v štádiu pre stavebné konanie, no v skutočnosti zatiaľ ešte o prípadných termínoch začiatku obnovy rekreačnej lokality hovoriť nemožno,“ uviedol vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.
Ako vysvetľuje, mesto zadalo vypracovanie projektov z jednoduchého dôvodu: chce sa uchádzať o pridelenie grantových prostriedkov z európskych fondov.
„Podmienkou pre pridelenie financií je nielen zabezpečenie istej časti vlastných finančných zdrojov, ale aj vypracovanie stavebných projektov. Rozsiahla revitalizácia rekreačnej lokality si vyžiada obrovské finančné zdroje, ktoré si mesto len z vlastnej pokladnice nemôže dovoliť zaplatiť. Preto ak chceme, aby Kamenný mlyn razantne zmenil tvár k lepšiemu, musíme byť pripravení,“ doplnil P. Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2008 2:42. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.