reklama

Mestská veža v Trnave – pohľad na najstaršie slobodné kráľovské mesto zhora

Mestská veža patrí už po stáročia k dominantám Trnavy. Postavili ju priamo v centre mesta v roku 1574, vo svojej histórii prečkala aj dva veľké požiare – v rokoch 1666 a 1683. Vežu niekoľkokrát opravovali, naposledy v roku 2006. Vtedy dostala novú osviežujúcu fasádu.
Mestská veža núka po zdolaní 143 schodov nádherný výhľad na mesto Trnava a okolie z výšky 29 metrov. Celková výška stavby je 57 metrov. Na jej vrchole sa nachádza pozlátená socha Panny Márie Imaculaty, nad vyhliadkovou ochodzou sú nainštalované hodiny.
Pri dobrej viditeľnosti možno v diaľke zazrieť panorámu Malých Karpát, bratislavský vysielač Kamzík, Hlohovec či Nitru.
Za symbolické vstupné 23 korún pre dospelých a 12 korún pre deti, spoznáte aj históriu mesta zaznamenanú na vkusných tabuliach inštalovaných v interiéroch veže. Počas turistickej sezóny je veža otvorená sedem dní v týždni.

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2008 14:04. Článok je zaradený do rubriky: Tip na výlet, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.