reklama

Dvanásť nezabudnuteľných dní v Pekingu očami Vlada Gubrického

Atletický nadšenec, funkcionár a predseda AŠK Slávia Trnava Vladimír Gubrický strávil na letnej olympiáde dvanásť nezabudnuteľných dní. Podelil sa so mnou o svoje zážitky a postrehy z Hier.
„Zo športového hľadiska som si nemohol želať viac: bol som pri všetkých troch zlatých medailách, ktoré Slovensko na Hrách získalo, priamo som zažil aj striebornú jazdu nášho štvorkajaku. Tie pocity sú nádherné, bežný človek – fanúšik – nemôže zažiť nič krajšie,“ spomína na pekinské chvíle V. Gubrický.
Športový nadšenec z Trnavy mal súdené zažiť na vlastné oči aj ďalšie historické chvíle: videl som v akcii kompletnú svetovú tenisovú špičku, videl som skvelý basketbal, no najväčším zážitkom bolo finále bežeckej stovky s rekordom Usaina Bolta. „Bol to ten najväčší vrchol, aký si priaznivec atletiky môže želať. Obrovský zážitok,“ vyznáva sa.
Šéf Slávie videl v akcii aj Libora Charfreitaga, počas kladivárskeho finále sedel vedľa Libora staršieho. „Prvý neuznaný pokus Libora psychicky rozhodil, cítil, že má na viac. Po oznámení dopingu dvoch Bielorusov skončí šiesty, teda o miesto lepšie ako v Aténach.“
Dvanásťdňový olympijský pobyt využil Vladimír Gubrický naplno. Na každý deň mal vytvorený plán, ktorý šport bude sledovať. Aké boli jeho pocity z organizácie Hier a prístupu Číňanov? „Na každom kroku bolo cítiť, že pre Čínu je olympiáda nadmieru dôležitá. Organizačne boli hry pripravené vskutku skvele, všade boli dobrovoľníci – najmä študenti – pripravení poradiť. Pozitívne ma prekvapili ceny vstupeniek. Aj pre našinca boli viac ako prijateľné. Napríklad na atletiku stáli vstupenky od 7 eur, najdrahšie boli za 100 eur. Vstup do areálu vodných športov vyšiel na 12 eur. Veľmi dobre fungovala aj doprava, s platnou vstupenkou bola zadarmo hromadná doprava aj metro, jazdili špeciálne spoje. Využívať sa dali aj lacné taxíky.“
Vladimíra Gubrického očaril aj samotný Peking. Moderné, pred očami sa rozvíjajúce veľkomesto, na druhej strane obklopené históriou rátajúcou tísícročia. Počas pobytu stihol navštíviť aj Zakázané mesto či Palác nebies. Účastníci Hier z celého sveta zas boli nadšení z kvality športovísk. „Všetko bolo v najvyššej kvalite. Ihriská, haly, štadióny, technické zabezpečenie. Samotní športovci sa o olympiáde vyjadrovali len v superlatívoch,“ dodal V. Gubrický.
Trnavčan, ktorý na svoje neopakovateľné chvíle z Pekingu nikdy nezabudne.

FOTO: Vlado Gubrický

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2008 21:19. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.