reklama

Je návrat Lance Armstronga reálny?

Víťaz najprestížnejších cyklistických pretekov sveta Tour de France v rokoch 1999 – 2005 Lance Armstrong oznámil svoj návrat do profesionálneho pelotónu. Podľa internetového vydania časopisu Vanity Fair chce Armstrong znovu pretekať na Tour už v roku 2009.
„Som šťastný, že po rozhovore s mojimi deťmi, rodinou a blízkymi priateľmi môžem informovať o rozhodnutí vrátiť sa k profesionálnej cyklistike, aby som aj touto cestou opäť upozornil na rastúcu hrozbu rakoviny,“ mal uviesť začiatkom septembra Lance a dodal: „Pokúsim sa ôsmy raz vyhrať Tour de France.“ Rozhovor s americkou cyklistickou legendou priniesol časopis Vanity Fair.
Zatiaľ nie je na sto percent isté, či sa napokon tieto slová potvrdia, jasné nie je ani to, v ktorom tíme by mal Armstrong jazdiť. US Postal ani Discovery Channel totiž nejestvujú. Podľa novinárov najvyššie šance sa dávajú tímu Astana, kde šéfuje bývalý športový riaditeľ oboch zaniknutých tímov Johan Bruyneel.

Návrat legendy a s tým spojená obrovská mediálna pozornosť, ktorá by nastala v prípade Armstrongovej účasti na budúcoročnej Tour, by sa iste dali porovnať s televíznym šialenstvom okolo olympijských hier či futbalových majstrovstiev sveta.
Comeback 37 – ročnej legendy bude nielen skvelým predajným artiklom pre televízne spoločnosti a zadávateľov reklamy, ale aj čerešničkou na torte pre každého priaznivca cyklistiky a športu.
FOTO: latimes.com

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2008 21:16. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.