reklama

Podnikové byty bývalých TAZ patria nájomníkom

Spor o 390 bytov bývalej TAZ – ky sa definitívne skončil. Nájomníci si budú môcť po viac ako desaťročie trvajúcich ťahaniciach byty za zákonom stanovenú čiastku odkúpiť do osobného vlastníctva. Rozhodnutím Krajského súdu v Trnave, ktorý potvrdil verdikt nižšieho súdu z druhej polovice marca 2008, tak v mnohých trnavských rodinách skončilo enormné psychické napätie vyvolané obavami o budúcnosť.

Krajský súd v Trnave potvrdil rozhodnutie okresného súdu z marca tohto roku a s definitívnou platnosťou uzavrel kauzu bytov bývalých Trnavských automobilových závodov (TAZ).
Súd rozhodol, že byty zamestnancov TAZ neboli súčasťou privatizačného projektu, a preto ani nemohli byť sprivatizované. Stanovisko súdu je konečné a nemožno sa voči nemu odvolať.
Teraz sa otvára obyvateľom 390 bytov vo viacerých častiach Trnavy k odkúpeniu bytov. Priemerná cena za odkúpenie dosiahne podľa zákona v priemere asi 20 – tisíc korún.
„Už nebudeme musieť doma po večeroch rozmýšľať, čo s nami bude. Ani si neviete predstaviť, ako nám odľahlo. Toľké roky sme žili v neistote, chvíľami nás to s manželkou doslova zožieralo. Chvalabohu, je to za nami,“ povedal jeden z nájomníkov bývalých „tazáckych“ bytov 59 – ročný pán Ivan. Ako pripomína, pozitívnu energiu im v čase čakania na konečný verdikt súdu dodávalo minuloročné rozhodnutie súdu v prípade bytov z Bánoviec nad Bebravou, kde v obdobnom prípade rovnako vyhrali nájomníci sprivatizovaného podniku Tatra.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2008 0:19. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.