reklama

Zámenu nehnuteľností poslanci zrušili, záujem mesta o škôlku pretrváva

Poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 19. októbra zrušili uznesenie z augustovej schôdze o výmene dvoch mestských domov v centre za objekty a hektárový pozemok bývalej škôlky na Coburgovej ulici.

Súhlasili tak s návrhom viceprimátora Vladimíra Butka, ktorý návrh na zrušenie spornej zámeny predostrel na septembrovom zasadnutí mestskej rady.

Jeden z mestských domov sa nachádza na Trojičnom námestí

Okrem dvojice trnavských podnikateľov F. Soboslaya a J. Krivdu deklaruje vlastnícky vzťah k nehnuteľnostiam aj správca konkurznej podstaty bývalých Trnavských automobilových závodov Pavol Korytár. Ten sa opiera o rozhodnutie Okresného súdu v Trnave z 31. mája 2010.
Pavol Korytár upozornil, že ani po podpísaní zmluvy s domnelými vlastníkmi sa mesto Trnava nestane majiteľom pozemkov a objektu bývalej škôlky. Tie podľa jeho tvrdení patria do majetku správcu konkurznej podstaty bývalých TAZ, š.p.

Mesto Trnava sa bráni, že o výmene rozhodovalo na základe platných listov vlastníctva, ktorými sa preukazujú podnikatelia Soboslay a Krivda. O ďalšom osude bývalej školky na Coburgovej bude pravdepodobne rozhodovať súd.

Primátor Štefan Bošnák na tlačovej besede deklaroval pretrvávajúci záujem o nehnuteľnosti zo strany radnice.
„Lokalita je ako stvorená pre umiestnenie domova pre seniorov. Nachádza sa tu veľký hektárový pozemok plný zelene, je tu možné riešiť dostavbu budovy tak, aby objekt spĺňal všetky požadované parametre. Záujem mesta o tieto nehnuteľnosti stále trvá. V prípade, že príde k jednoznačnému doriešeniu právnych sporov, je možné opätovne pristúpiť k ďalším rokovaniam,“ vyhlásil.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2010 15:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.