reklama

K výmene nehnuteľností v centre nedôjde, prípad dokonca prešetrí prokuratúra

Plánovaná výmena objektu bývalej materskej školy a priľahlých pozemkov na Coburgovej ulice za dva historické domy v centre Trnavy medzi súkromnými podnikateľmi a mestom Trnava sa neuskutoční. Mestská rada na rokovaní rozhodla, že na októbrové rokovanie mestského zastupiteľstva predložia materiál, ktorým poslanci uznesenie o plánovanej výmene zrušia. Vyšlo totiž najavo, že k budove a pozemkom na Coburgovej ulici sa hlásia viacerí vlastníci.

Jeden z domov, ktoré mesto chcelo vymeniť, stojí na Štefánikovej ulici

Okrem dvojice trnavských podnikateľov F. Soboslaya a J. Krivdu deklaruje vlastnícky vzťah k nehnuteľnostiam aj správca konkurznej podstaty bývalých Trnavských automobilových závodov Pavol Korytár. Ten sa dokonca opiera o rozhodnutie Okresného súdu v Trnave z 31. mája 2010. Spor podľa všetkého definitívne rozlúskne až súd.

Prípadom sa bude zaoberať aj prokurátor. Podnet na prešetrenie celej kauzy podal v stredu 6. októbra na trnavskej okresnej prokurátore zástupca primátora Jozef Pobiecký.
“Získal som informácie, na základe ktorých som nadobudol pocit, že orgány mesta boli uvedené do omylu. Vyvinul som preto inciatívu v súvislosti s preverením skutočného stavu veci a podal som podnet na protest prokurátora. Chcem sa ako občan dopátrať pravdy,” poznamenal Pobiecký, ktorý podaním na ďalšie prešetrenie celej veci chce ísť nad rámec problému.
„A zároveň verím, že takýmto razantným zásahom ukážem cestu, akou by sa mesto malo v prípade akýchkoľvek aj náznakov pokusov o nečisté praktiky aj v budúcnosti uberať,“ dodal.

Členovia mestskej rady aj poslanci mali k dispozícii list vlastníctva, podľa ktorého nehnuteľnosti patria obom podnikateľom, ktorí chceli realizovať výmenu.  “Na liste vlastníctva nebola uvedená žiadna ťarcha. Nemali sme dôvod tomuto oficiálnemu dokumentu neveriť,” skonštatoval viceprimátor Vladimír Butko. Na základe spoznania nových skutočností Butko navrhol mestskej rade odsúhlasiť zrušenie uznesenia o výmene na najbližšom rokovaní zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2010 13:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

58 komentárov pre “K výmene nehnuteľností v centre nedôjde, prípad dokonca prešetrí prokuratúra”

 1. 1
  kiko says:

  ak tomu rozumiem spravne, tak ti pani co to vymienaju maju platne LVcko aj napriek tomu, ze sud povedal ze nie su vlastnici?!
  to je aky bordel uz?!!

 2. 2
  marek says:

  maju ciste LVcko lebo aj ten od koho to kupovali mal ciste LVcko a predavajuci aj kupujuci sa tvaria ze o nicom nevedeli…by ma zaujimalo akym podvodom sa im podarilo ziskat ciste LVcko, ci uz im alebo Tym co im to predavali. To budu zase nejaky pocestni podnikatelia, ktory kupia matersku skolku na zaprdenej Coburgovaj a vzapati ju vehementne ponukaju na vymenu za mestianske domy na namesti…haha

 3. 3
  paloma says:

  Jožko Majský nám zasiahol do predvolebnej kampane…

 4. 4
  nist says:

  Nie Majsky, ale svadobny dar zasiahol do predvolebnej kampane…………

 5. 5
  koloki says:

  Celý problém nie je v “pofidérnej” výmene ale … Kto zaplatil 25 miliónov a kto má čierneho petra v rukách???? Pýtam sa, nie je problém náhodou medzi p. Pohovejom a p. Korytárom, ktorí sa stále nevedia dohodnúť kto je správcom a kto nie, čo komu patrí a čo už nie? Teraz by nedbal p. Korytár vyhrať súd, odobrať škôlku podnikateľom ( lebo veď je “JEHO”) a vymeniť ju s mestom za dva domy. Naozaj štedrý svadobný dar, možno tak pre p. Korytára a p. Pobjeckého. Kamoši ….

 6. 6
  paloma says:

  25 miliónov nezaplatil nikto, ani ich nikto zaplatiť nemal. Malo ísť o výmenu dva kusy v centre za jeden kus na Coburgovej.

 7. 7
  julinka says:

  Jožko, už to aj tak nezachrániš, však si o tom celom vedel….

 8. 8
  Majský says:

  Nyšt neni vaše, šecko je to moje…

 9. 9
  koloki says:

  PALOMA nikto nezaplatil 25 milionov za skolku???? A co sa niekto narodil s listom vlastnictva v ruke? Skolka patrila pod TAZ, a.s., predali ju Saganovi a Sagan Krivdovi so Soboslayom. Takze kto zaplatil komu? A co maju teraz ti dvaja podnikatelia? Ocividne nemaju uz ani 25 milionov a ani skolku. Vsetci su mudri a nic o tom nevedia…

 10. 10
  paloma says:

  KOLOKI – a to odkiaľ vieš, že niekto zaplatil 25 miliónov za škôlku? Na 25 miliónov je urobený znalecký posudok, ale to ešte neznamená, že ju niekto predal resp. kúpil za túto cenu. Píšeš, že škôlka parila pod TAZ. a.s. – no práve tam je ten problém, že asi nepatrila. V privatizačnom projekte neboli zahrnuté napr byty (právoplatne rozhodol súd), rovnako aj ďalšie budovy, napr. škôlka na Coburgovej (rozhodol okresný súd, zatiaľ nie je verdikt právoplatný). Ak súd potvrdí, že škôlka nemala byť privatizovaná, tak všetky ďalšie prevody sú neplatné.
  Mimochodom, podľa mojich informácií škôlka bola naposledy predaná za cca 7 mil Sk.

 11. 11
  nist says:

  nejde mi do hlavy, ak ako pise Paloma, byty aj skolka mali rovnaky rezim, Radnica o rezime pre byty vedela, ohladne skolky klamala aj poslancov……… Podla mna sa len zachranoval majetok pred prehratym sudom, preto o tom rodiny prislusnici nevedeli. Na zdravie novomanzelom!

 12. 12
  paloma says:

  Ak radnica o probléme vedela, potom by to bol problém ako Brno, ktorý by zákonite musel znamenať koniec KDH v TT. Ale toto zatiaľ nie je jasné, či o tom vedela.
  Otázne je, či by sa touto výmenou ,,očistil” sporný majetok, keďže po potvrdení verdiktu okresného súdu krajským súdom by aj tak boli všetky prevody škôlky nulitné, to znamená, že by sa všetko vrátilo na začiatok a svat by z toho aj tak nič nemal…

 13. 13
  gabčo says:

  Zbytočné úvahy. O tom, že škôlka nie je právne čistá, vedelo mesto i Krivda so Soboslayom. Niekomu však veľmi vyhovovalo, aby sa to neprevalilo, veď jeden dom Čechovičovi, druhý Krivdovi, nebolo by to úžasné? To nie je spor medzi Korytárom a Pohovejom, ako bolo o byty TAZ-ky. Na druhej strane, Pohovej je sponzor KDH, ktorá sa cez bratislavské ústredie stále snažila o nevyriešenie sporu. Za škôlku mali Krivda so Soboslayom zaplatiť Saganovi a spol. cca 7 miliónov Sk pred dvomi rokmi. Zrazu stála o dva roky 25 miliónov korún. Kua, nič s ňou neurobili, nezveľadili, ani cena nehnuteľností v Trnave takto rýchlo za posledné roky nerástla. Už to je riadny podvod, nemyslíte. Podľa mňa o tom vedeli aj Butko, Pobiecký aj Bošnák, teraz sa tvária ako tri opice – slepá, nemá a hluchá. Hasia to, až keď to prasklo, len aby boli pred obyvateľmi mesta všetci svätí.

  • 13.1
   nist says:

   ktora je opica svatko?

  • 13.2
   vladimír butko says:

   Z horeuvedených riadkov som sa dozvedel, že som “slepá opica”. Nie som opica a zatiaľ ani slepý!
   Ja nepotrebujem nič hasiť! Navrhol som na mestskej rade, aby mestské zastupiteľsvo zrušilo uznesenie, ktorým súhlasilo so zmluvou o budúcej zámennej zmluve. Okolnosti výmeny boli medializované, ak treba, zopakujem na najblizsom mestskom zastupiteľstve, ktoré toto uznesenie zruší. Ak treba, podrobne zopakujem, prečo a ako som dospel k záveru, že toto uznesenie treba zrušiť.
   Ja nemôžem za to, ako pracuje Kataster, súdy, správcovia, likvidátori, privatizéri a zákonodarcovia, ktorí vytvorili právne podmienky vytvárajúce chaos okolo privatizácie TAZ- ky a pod. A ešte – nič neprasklo! Ale mám pocit, že niečo malo poriadne prasknúť! Zabránila tomu len náhoda.Dozvedel som sa niečo skôr, ako mal niekto pripravený scenár. To niečo boli indície, ktoré ma viedli k poznaniu, že tá škôlka nie je právne čistá, aj keď LV bol a je (!) čistý. Ak by som toto vedel predtým, tak by sa majetková komisia nebavila o tejto výmene cca 1 rok a bola by to vybavila odmietnutím čo i len komunikácie na túto tému.

 14. 14
  fero says:

  p. Butko,

  “slepa opica” je velmi vystizne hlavne na Vas, pretoze slepy ste bol, ked ste nevidel, aky “Zlaty Padak” si dava Edo Cechovic na konci volebneho obdobia a skacete jak opica, tak ako povie edo a primator, ziadny vlastny nazor!!! – ako chcete byt primator, ked mate klapky na ociach a neviete ze Krivda a Cechovic budu za tyzden rodina!!!

  PS: tie komunikacne skolenia co absolvujete, Vam ale vobec nepomozu /tvrdi to Vas pedagog/, lebo byt vodca – to musite mat v krvi, ale vy tam mate iba to, ze musite byt vedeny!!!

  • 14.1
   vladimír butko says:

   Mýliť sa alebo byť zlomyseľný sú dve rôzne veci.Vo Vašom prípade sa kumulujú,pán fero.A teda sa mi nečudujte,že ďalej považujem diskusiu s Vami za zbytočnú.Dobrú noc.

 15. 15
  gabčo says:

  Pán Butko, s tými opicami som to myslel obrazne. Ale ak naozaj nie ste slepý a predvídali a mali indície, ako píšete, že niečo nie je v poriadku, dúfam, že upracete p. Čechoviča niekam do skladiska a že nebude za KDH kandidovať. Viac vašej strane škodí, než pomáha. Veľa Trnavčanov ho má v zuboch už niekoľko rokov. Zatiaľ sa snažím uveriť, že je jediným skorumpovaným komunálnym politikom na radnici.

 16. 16
  nist says:

  prokuratura, vase upratovacie sluzby !

 17. 17
  cemmec says:

  Pán Butko, máte moju podporu!
  Nielen vy, ale aj pán Čechovič, ste dvaja čestní, inteligentní, šikovní ľudia, ktorí pre toto mesto urobili viac ako dosť, veľa krát na úkor Vašich rodín a osobného voľna. Právom si zaslúžite byť následníkom p. Bošnáka.
  Pevne verím, že ľudia v Trnave sú dosť rozumní na to, aby si zvážili, či voliť p. Bracaja, p. Stanka – ktorí o politike nič nevedia, postačí im funkcia. Tým pádom p. Pobjecký vs, vy je´výsledok jasný.

  Držím palce vo voľbách!

  Vaša volička

  • 17.1
   katarina l. says:

   Ale pani volicka, poznate toho pana Cechovica az tak dobre, aky je obetavy, v kolkych dozornych radach firiem, v ktorych ma mesto podiely, musi chudatko za peniaze vysedavat a este ku tomu ta jeho arogancia..? Namiesto pokory..? Uz davno zabudol, ze aj on mal na male… A pan Butko, pri vsetkej ucte nema predpoklady byt primatorom.
   Rozdavat ruze dochodcom na namesti za peniaze vsetkych, to uz je len riadenie mesta…
   Ja som tolerantny clovek, kazdy sme nejaky,ale mna tiez nevezmu niekam do prace, ked nesplnam vsetky
   predpoklady, hoci mozem byt odbornicka, ale jednoducho su aj lepsi.. A verte, mam dost rokov na to, aby som vedela, o com je zivot. Dajme sancu mladym. Ten Barcaj nabral odvahu ist kandidovat proti trom kozakom a to ma u mna cenu.

   • 17.1.1
    cemmec says:

    Pani nevolicka “Butka”

    mali ste nabrať odvahu aj vy, určite by to bola rovnaká šanca nezvoliteľnosti ako je u p. Barcaja :DDD

    Kto pozná jeho, čo je on, vie čo je komunálna politika?

    • 17.1.1.1
     cemmec says:

     A ešte jedna vec….

     Aká arogancia? Aká pokora?

     A mal na mále? Považujte to za zázrak, že dnes po x rokoch je ZDRAVÝ človek s ZDRAVÝM rozumom…

     Ako sa niekto môže ohánať v takýchto súvislostiach s ľudským životom????

     Čo ste vy za človeka?

   • 17.1.2
    dano says:

    netvrdim ze pan Butko nema zdravy rozum. ale tvrdim, ze toto mesto potrebuje manazera a Butko a spol nie su manazeri pre tuto dobu. kdhci boli mozno dobri pred 10-15 rokmi ale dnes uz na riadenie moderneho mesta skratka nemaju.

    • 17.1.2.1
     katarina l. says:

     Ano, prave preto, ze je veriaci, tak mal by byt pokornejsi, ked mu dal Pan Boh druhu sancu a ja mu zelam len dobre a vela zdravia, ale on je naozaj arogantny..Ani pozdravit nevie.. A vies co, neznamy pisatel(ka) cemmec? Ani podpisat sa krstnym menom nevies- ako vsetci farizeji…
     Just budem volit Barcaja alebo Pobieckeho. Inak, ja Barcajovych rodinu poznam osobne, Majo je slusny a sikovny mlady chalan a jeho otec spravil vela pre Jednotu a aj samotne mesto.

   • 17.1.3
    julinka says:

    mne sa zda, ze snivam.nejak nerozumiem, o com tu pisete. ako moze niekto okrikovat ineho, ze si sem nedal krstne meno, ked uz ani on/ona nema tolko guraze, aby si sem napisal cele meno. o com?
    a ked uz hovorite,ze poznate osobne barcaja,to je fajn, ja poznam butka, stanka, pobieckeho a aj toho vami milovaneho cechovica. viem, ze ten strasny butko je vsetko, len vobec nie je arogantny, inak by uz tolke roky nemal podporu u volicov.a vie odzdravit :)viete, kto ma na starosti ekonomiku a vdaka komu je trnava jednym z najlepsie hospodariacich miest na slovenku?BUTKO!!! viete , ktory zastupca primatora ma na starosti kulturu, a teraz hovori o skapatom psovi v meste?? POBIECKY!!! preco sa o to nestaral doteraz??? sami hovorite, ze tu ide o manazera…ti kdhci nebudu taki strasni, ked sem ti investori stale prichadzaju. tak neviem, co sa vam tu nezda… a mat hlavny dovod volby barcaja, ze sa postavil proti trom kozakom..no neviem…ja pojdem skor podla vysledkov.dokonca nepotrebujem ani policajta za primatora. neviem, ako vy…

    • 17.1.3.1
     nist says:

     hehehe, tak Butko by bez tych co prispievaju – danovych poplatnikov mohol iba snivat o nejakom najlepsie hospadariacom meste, Pobieckeho som nepocul o skapatom meste, za to Stanka ano.

    • 17.1.3.2
     katarina l. says:

     O tom odzdravovani som mala na mysli pana Cechovica. A este ku tej ekonomike- ked si kupite nove auto a po troch rokoch ho vratite nepouzivane do predajne, ze chcete nazad celu kupnu cenu, tak vas vysmeju. A ked niekto po troch rokoch bez akychkolvek sankcii dovoli
     vratit plnu kupnu cenu niekolko milionov Sk za pozemok, ktory predtym nachytro predal svojim blizkym, pricom vtedy ho mohol predat aj drahsie a ten pozemok je stale predmetom diskusii, to je aka ekonomika?
     Za tie peniaze mohli urobit zivot krajsi vo viacerych oblastiach vsetkym Trnavcanom a nielen svojim kamosom.. A teraz tie budovy v centre mesta- vymenene za skolku…Julinka, nic v zlom, ale kolko vam dali, ze ich tu takto vychvalujete?.. Ved normalny smrtelnik by uz bol na ich mieste trestne stihany!
     A mozno tusim ozaj na nich treba len toho policajta!

    • 17.1.3.3
     julinka says:

     a jak je mozne, ze v takych kosiciah, ci banskej bystrici su tiez ti danovi poplatnici…a tieto mesta maju len dlhy??? nemoze to byt zasluha toho butka?? pobiecky to nastastie hovori, aspon ukazuje svoju neschopnst.

    • 17.1.3.4
     eddy says:

     jéééjdanenky!
     čo to tu čítam za bláboly!
     na jednej strane považujete butka za svätého génia ktoremu by sme v trnave asi mali už teraz postaviť tri sochy za to, že každý rok prerozdelil z cudzích peňazí na parkoviská nejaké cesty chodníky a kosenie trávy 300 milionov.
     na druhej strane tu urážate jeho kolegu z radnice Pobieckeho zato čo povedal Stanko na plnu hubu. okrem toho ludi na kulturu dosadzuju KDH-ci, tak ako aj všetkých ostatných ludí na úrade (bolo by určite zaujímavé zverejnit rodostrom zamestnancov mestkeho uradu, to by bolo čítanie!).

     nehovorím o čiernej diere zvanej TT-IT, s.r.o., vedenej fuehrerom-mladym krestanskym pohlavarom Mgr. Mrazom. nechapem dodneska ze sa toho media este nechytili, ved to je cista pracka KDH… ze vam neni hanba dprdele…robite sa svati a pritom ste grazli a farizeji.

    • 17.1.3.5
     julinka says:

     tusim som udrela prilis presne, ked si musite vymyslat taketo kydy. je mi luto vam povedat, ze som nedostala vobec nic. ludia, co maju svedomie, robia take veci zadarmo. zverejnia dokazy, vy tu nic take nerobite. zato sa naozaj pozrite, ako ta ekonomika naozaj funguje v inych mestach a potom sa znovu ozvite.inak s vami naozaj neni o com. ja hodnotim podla vysledkov, a nie nejakych bludov, ci klebiet.
     a katarina I…ospravedlnujem sa, potom som si to znovu precitala, ale myslim si, ze aj cechovic vie odzdravit :)

 18. 18
  koloki says:

  To az tolko primitivnych ludi je v TT?
  Precitajte si jeden clanok a mudrujte, urazajte.
  Ze Vam nie je hanba.

 19. 19
  nist says:

  nie len clanok ale i svadobne oznamenie ;)

  nemusim o politike nic vediet ani nemusim mat funkciu, vsak cemmec………..

 20. 20
  Andrej says:

  preboha len to nie,,,butko – primatorom, to tam moze rovno ostat pišta,,, sa spamätajte toto mesto potrebuje zmenu a nie novy kostol na prengu LOL:::

 21. 21
  koloki says:

  Volíme BUTKA !!!!!

 22. 22
  katarina l. says:

  Dlhy su len ekonomicky pojem. Zalezi od ich miery. Nikto nehovori- podme rozhadzovat, ale zvysovat hodnotu a vzhlad nesta, v uctovnictve to ma aj svoj vyraz- technicke zhodnotenie..Zial, tento svet je uz raz tak koncipovany- kym nasetris na to, co chces, tak za ten cas, za ktory si na to nasetris, ta vec zdrazie niekolkonasobne, takze si na to vlastne ani nenasetris…
  Na to su hypoteky, dlhodobe uvery, jednoducho mesta bez uverov nevybuduju nic!
  A tie mesta, ktore to spravili roky dozadu, tak uz aj inak vyzeraju. Ved tie namestia, upravy, zelen- to si nikto neodnesie.. to uz ostava v majetku mesta.. Takze tak..

  • 22.1
   danTT says:

   V tomto že dlhy sú ekonomický pojem máš pravdu…ak sa zobere úver v pravý čas a podstatnú vec tak vznik v účtovníctve dlh, no na druhej strane sa vytvorí nejaká vec, hodnota ktorá posunie veci do predu a ktoré môžu akcelerovať ďalší rozvoj a väčšie príjmy…. príklad A :
   Mesto A si zoberie úver na napr. rekonštrukciu centra ktoré je nič moc…centrum sa opraví teraz v danom čase : zvýši estetiku a príťažlivosť, šanca na mesívnejší turistický ruch, konkurencia centra ako takého nákupným centrám, rozvoj obchodu a podnikov v centre -lepší výber daní… proste ludia využívajú dielo v danom čase a spláca sa počas užívania.
   Príklad B (Trnava): Mesto neopravuje centrum lebo nemá peniaze, centrum upadá, lepšie obchody sa sťahujú do nákupných centier lebo proste do mesta chodi malo ludi…kaviarní je tak isto pomenej lebo do ošuntelého prostredia sa luďom na kávičku moc nechce…aj ten turista si povie Ok, odfotili sme mestskú vežu, hrubý kostol: “no podme už, šak tu nič iné neni”, čiže ani ten neminie peniaze…takto to ide istý čas, z centra sa odstahovalo zase pár lepších obchodov…no radnica už má plán ako oživiť centrum, schválil sa plán opravy centra (pešej zony napr. ) po etapách – 3 roky (z ktorých sú na koniec 4 -5 lebo zas neboli peniaze ) a pri každoročnej opätovnej rekonštrukcií po kúsku s skapinanie biznnisu zrušila velká reštika prevádzku s peknou terasou….a nastahoval sa tam čínsky obchod….(mesto medzitým vyštvalo reštiku s terasou z námestia a prenajalo prízemie na námestí mobilnému operátorovi, zarobilo pár chechtákov viac na nájme, no ten zavrie o18:00 a priestor je “mrtvy”, okrem toho nevie prenajať 1 poschodie ktoré reštika tiež využívala, tiež sa tvári že akože nemože prenajať svoje ďalšie zrekonštruaované budovy priamo na námestí (pracháreň) a ked sa nájde záujemca o prevádzaku reštaurácie vystrnadia ho, veď prázny , nevyužívaný, “nadbytočný” objekt sa lepšie odpredá, najlepšie luďom z vlastnej stajne…)

   ak spomenieme že po niekolkých rokoch stúpli ceny a kúskové rekonštrukcie boli de fakto ovela drahšie ako sa plánovalo…mesto B je na tom ovela horšie ako mesto A, no môže sa pochváliť že nemá dlh no x problémov, mesto A má v účte dlh , no medzitým sa rozvijá a v centre sa v konkurencií nákupných centier aspon udržal živat a cestovný ruch tiež pookrial.

   Mesto B – fikcia, podobnosť s Trnavou čisto náhodná.( Čiastková rekonštrukcia pešej zóny je víziou, myšlienkou konkrétne p. Butka.)

   Forza Trnava.

   Pekný deň.

 23. 23
  Andrej says:

  Hm, kazde rano ked prechadzam namestim a pešou zónou, tak sa schuti nadychnem a poviem si : ,, Aké krásne nezadlžené je to naše historické centrum ” ….. Julinka, zrejme si nikdy nebola v Košiciach alebo Banskej Bystrici, že?!…to takéto kydy nemôže písať normálny uvedomelý volič / možno to píše rovno radnica…DEFENESTROVAŤ!!!!

  • 23.1
   julinka says:

   drahy andrej…ja ked kazde rano idem po tej nasej trnave, s usmevom na tvari pozeram, co vsetko sa tu vybudovalo, ze to tu funguje ako aj tie krasne vyzerajuce jesenne stromy na sidliskach. mne sa tu paci. mam kam ist do kina/divadla/korculovat sa/plavat/hrat tenis/ist na koncerty/dikoteky/nakupovat. najdem tu aj pekne cukrarne ci restauracie, v centre!! tak neviem,co sa tu komu nepaci. ludia na radnici su tu pre nas, a ja neviem, co by som ako obyvatelka tt mala este od nich chciet. som stastna, ze v takomto meste mozem zit.
   prekvapujuce :D, bola som aj v ke aj v bb,nie je tomu ani tak davno, ano, maju pekne centrum, to ale nic nemeni na tom, ze radsej zijem v meste, ktore to funguje, ako tam,kde maju LEN pekne centrum.
   PS: ta pripomienka k radnici, lichotite mi s tym ,ale musim vas sklamat, nic s nimi nemam. zato dufam, ze aspon niekto od nich cita tuto diskusiu a vidi, ze v tt sa ludom byva naozaj dobre.
   prajem prijemny vecer.

   • 23.1.1
    Andrej says:

    no neviem teda ci zijeme v rovnakom meste))) co sa tu vybudovalo? menuj…jesenne stromy na sidliskach? co s tymto ma preboha radnica,,sa chod pozriet aky osraty park je na kapitulskej, ako vyzera promeda,,,mestsky policajti vedia iba zastrcit listok za stierac, kde su ked nase parky su v takom stave…btw patrik tu robil fotoreport parku tak mozes obdivovat – tie ,, jesenne stromy na sidliskach ” vies ked prekrocis svoj tien a odosobnis sa zisitis, ze mesto aby bolo plnohodnotne ma poskytovat viac, nie len tvoje – kino, ktore radnica nevybudovala / hviezda uz je 100 rokov za opicami, diskoteky / proti ktorym mesto tak zbrojilo, korculovanie – neviem kde okrem slavie korculujes, plavanie??? nezartuj,,,o nakupovani asi nebudem ani pisat, kedze vidim ze asi naozaj byvas niekde blizsie k Dunaju ako aj))) no od ludi na radnici hlavne nic nechci, ved oni su tam za trest, oni tam ani vobec nechceli ist, tak co uz s nimi…povedz mi co tu funguje preboha?co? mas zrejme velmi nizke naroky, tak ako väčšina, čiže je to klasicky pomer 90/10 … Uz minule volby bolo neskoro pre KDH toboz nie tieto… FARIZEJI

   • 23.1.2
    miro says:

    julinka, ja by som chcel byt tvoj zamestnavatel, mat taku nenarocnu babu, no super!!! Predpokladam, ze za 200 evri mesacne sa budes usmievat na svojho sefa a budes s radostou chodit do roboty. Inak si neviem vysvetlit to co pises, alebo asi fakt hovoris o inej “vysnivanej” TRNAVE.

    • 23.1.2.1
     julinka says:

     mili chlapci, kvitujem, ze si tu navzajom nenadavame :)som rodena trnavcanka, byvam tu uz naozaj dlhych par rockov, a teda viem, ako sa to tu zveladuje. staci, aby ste neboli slepi ci hluchi a zbadate to tiez. povedzme si uprimne, ozaj sa vam tu tak zle zije? ale pravdu. vyzerate, ze vas najvacsi problem je centrum. ozaj vas nic ine netrapi? a viete, preco? radnica je tu od toho, aby sa starala o zivot, nas, trnavcanov, aby sme mali kde byvat, parkovat,davat odpadky, chodit do prace,vdaka kruhovkam ci mostu na trstinskej sa tam aj rychlejsie dostaneme, s detmi na ihrisko, chcete-nechcete aj vdaka mestskemu amfiku mame kam chodit na koncerty. mesto tvori a realizuje.
     PS:nie som nenarocna, by ste sa asi cudovali, len som vsimava, a cenim si, ked niekto vie, nieco dobre spravit. a preto neodopieram pochvalu.

    • 23.1.2.2
     danTT says:

     Julinka, ty si podla mna sam Butko :]. {aj odpadky nam vynasaju, aj mame kde byvat…cc taku paradnu radnicu tu mame }

 24. 24
  teo says:

  Ako to tu sledujem je tu veeeelka spuuuuuuusta odbornikov :-DDD. Preco sa teda neuchadzate o poslanecke mandaty aby ste do procesu realne zasiahli ??? Pic*vat na vsetky strany vieme asi vstci ale pervzat zodpovednost a ist s kozou na trh vie len hrstka ludi. A je uuuplne jedno ci su SMER, KDH, SDKU alebo HZDS…

  • 24.1
   danTT says:

   teo ale no, budme troška realisti….´ja by som čas a peniaze na kampaň jednoducho nemal, bez toho ťa nikto ako nezávislého nezvolí, (stranícky kandidáti sú o inom, aj známostiach a iných veciach) takže trocha reality !!!….schodnejšia cesta je asi vplývať na verejnú mienku a názor ludí, ktorý môžu veci ovplyvniť….
   Toto je diskusia, nič viac nič menej….vyslovenie názoru na vec….

 25. 25
  tinco says:

  julinka Reply:
  Október 13th, 2010 at 21:22

  a jak je mozne, ze v takych kosiciah, ci banskej bystrici su tiez ti danovi poplatnici…a tieto mesta maju len dlhy??? nemoze to byt zasluha toho butka??

  dlhy maj mozno prave preto, ze pre mesto aj nieco spravili (napr. centralnu zonu…)
  ked nic neminies, nic nebudes mat (okrem tych neminutych penazi – a aj tie sa niekde stratia)
  a ked nemas ziadne peniaze (nepozicias si) nic nespravis!

  to vie spravit kazdi

  • 25.1
   tinco says:

   + tiez sa my nepaci, ze zo SMM spravili akciovku TT-KOMFORT a teraz na nej niekto rizuje – na mestskom majetku! (rakusak a spol.

   • 25.1.1
    nist says:

    TT – komfort s r.o., Františkánska 16, Trnava 917 32
    Dozorná rada: Eduard Čechovič, Štefana Fidlíka 3, Trnava 917 01
    Ing. Manfred Blöch MBA,Abelegasse 28/5, Wien 1160, Rakúska republika
    Dr. Martina Jochmann, Pokornygasse 6, Wien 1190, Rakúska republika
    JUDr. Jana Tomašovičová, Jána Hajdóczyho 108, Trnava 917 01

    • 25.1.1.1
     tritom says:

     A ???
     Ahaaa, akože strašné prachy berú za to, že sú v dozorných radách?
     Od výmeny sme sa až kam dostali.

     Dúfam, že ste si všetci prečítali článok v nasledujúcom TH alebo ste sa včera zúčastnili MZ.

    • 25.1.1.2
     nist says:

     Tinco sa pytal na hospodarenie TT-komfort. Poslal som mena ludi v dozornej rade, vsetko data verejne dostupne. Ak za svoju pracu beru odmenu nie je problem. Robia vsak svoju pracu?

     Citat nasledujuci TH neviem, ani na MZ som nebol. Je nejaky podstatny vystup?

    • 25.1.1.3
     nist says:

     tritom, tinco pise o SMM, resp TT komfort. Nechapem podrazdenu reakciu, iba ze by nick schovaval trafenu hus.

 26. 26
  tritom says:

  Vieme o čo sa bavíme v tejto diskusii áno?
  O výmene nehnuteľností a o okydávaní niektorých ľudí “podvodníkov”
  Tak čítajte a zistíte, že podvodníkom je akurát tak Pobjecký s Korytárom !
  Si robia kšeftíky na Františkánskej v tichosti…

  • 26.1
   nist says:

   Vieme o tom, ze sa odhalil pokus o ksftik, pod nazvom svadobny dar. Kto vydaval dceru a za koho si precita kazdy v spolocenskej rubrike.

 27. 27
  Magna says:

  Predaj polovice tepelného hospodárstva v TT je podvod aký si malo kto z vás vie predstaviť.Treba si pozrieť kto kúpil a za koľko.Aký bol výber kupujúceho.Pýtam sa po dvoch rokoch.Čo priniesol predaj pre občana- Trnavčana.Máme lacnejšie teplo?Nemáme.Máme kvalitnejšiu správu bytov?Nemáme.Máme majetok mesta menší o cca jednu miliardu? Máme.Je zisk z predaja tepla o polovicu menší pre mesto?Áno je.Vie mi niekto odpovedať?Nie nevie.Alebo nechce.

 28. 28
  koloki says:

  NIST ty si ozaj pekne velke nist…a podla reakcii je tiez zrejme, kto vlastne si…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.