reklama

K výmene nehnuteľností v centre nedôjde, prípad dokonca prešetrí prokuratúra

Plánovaná výmena objektu bývalej materskej školy a priľahlých pozemkov na Coburgovej ulice za dva historické domy v centre Trnavy medzi súkromnými podnikateľmi a mestom Trnava sa neuskutoční. Mestská rada na rokovaní rozhodla, že na októbrové rokovanie mestského zastupiteľstva predložia materiál, ktorým poslanci uznesenie o plánovanej výmene zrušia. Vyšlo totiž najavo, že k budove a pozemkom na Coburgovej ulici sa hlásia viacerí vlastníci.

Jeden z domov, ktoré mesto chcelo vymeniť, stojí na Štefánikovej ulici

Okrem dvojice trnavských podnikateľov F. Soboslaya a J. Krivdu deklaruje vlastnícky vzťah k nehnuteľnostiam aj správca konkurznej podstaty bývalých Trnavských automobilových závodov Pavol Korytár. Ten sa dokonca opiera o rozhodnutie Okresného súdu v Trnave z 31. mája 2010. Spor podľa všetkého definitívne rozlúskne až súd.

Prípadom sa bude zaoberať aj prokurátor. Podnet na prešetrenie celej kauzy podal v stredu 6. októbra na trnavskej okresnej prokurátore zástupca primátora Jozef Pobiecký.
„Získal som informácie, na základe ktorých som nadobudol pocit, že orgány mesta boli uvedené do omylu. Vyvinul som preto inciatívu v súvislosti s preverením skutočného stavu veci a podal som podnet na protest prokurátora. Chcem sa ako občan dopátrať pravdy,“ poznamenal Pobiecký, ktorý podaním na ďalšie prešetrenie celej veci chce ísť nad rámec problému.
„A zároveň verím, že takýmto razantným zásahom ukážem cestu, akou by sa mesto malo v prípade akýchkoľvek aj náznakov pokusov o nečisté praktiky aj v budúcnosti uberať,“ dodal.

Členovia mestskej rady aj poslanci mali k dispozícii list vlastníctva, podľa ktorého nehnuteľnosti patria obom podnikateľom, ktorí chceli realizovať výmenu.  „Na liste vlastníctva nebola uvedená žiadna ťarcha. Nemali sme dôvod tomuto oficiálnemu dokumentu neveriť,“ skonštatoval viceprimátor Vladimír Butko. Na základe spoznania nových skutočností Butko navrhol mestskej rade odsúhlasiť zrušenie uznesenia o výmene na najbližšom rokovaní zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2010 13:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “K výmene nehnuteľností v centre nedôjde, prípad dokonca prešetrí prokuratúra”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.