reklama

Výmena aj predaj nehnuteľností v centre sú pre mesto výhodné, myslia si predstavitelia radnice

Výmenu nehnuteľností v majetku mesta na Štefánikovej ulici a Trojičnom námestí za budovu a areál bývalej materskej školy na Coburgovej ulici medzi mestom Trnava a vlastníkmi objektu odsúhlasili mestskí poslanci s podmienkami.
Mesto pripraví Zmluvu o budúcej zámennej zmluve a vyvolá rokovania s vlastníkom pozemkov, cez ktoré chce postaviť prístupovú komunikáciu.
Zároveň si samospráva nechá vypracovať štúdiu možného využitia priestorov bývalej škôlky napríklad pre účely domova pre seniorov. „Zámenu zrealizujeme až vtedy, ak štúdia ukáže, že priestor je pre žiadaný zámer vyhovujúci a rokovania o prístupovej komunikácii z Bratislavskej ulice dopadnú pozitívne. Pokiaľ sa ukáže, že zámena nehnuteľností nebude pre mesto výhodná, stále máme možnosť k dohode nepristúpiť,“ vysvetlil primátor mesta Štefan Bošnák.
Podľa jeho slov projekt je pre mesto zaujímavý najmä z pohľadu umiestnenia seniorov. V areáli sa nachádza aj veľká záhrada.

„Domy v centre, ktoré mesto ponúka na predaj, sú v havarijnom stave a vyžadujú veľké investície,“ tvrdia predstavitelia radnice

Znalcom odhadnutá cena nehnuteľnosti na Coburgovej ulici je o približne 20-tisíc eur vyššia ako v prípade dvoch domov v centre mesta. Podmienkou transakcie zo strany mesta je realizovať výmenu bez doplatku. Vlastník bývalej škôlky s týmto návrhom mesta súhlasí.
„Mesto už dnes nedokáže reagovať na všetky žiadosti o umiestnenie seniorov na území mesta. Zároveň si uvedomujeme, že v budúcnosti bude tento problém ešte vypuklejší ako je dnes. Spoločne so zástupcom primátora pánom Pobieckým sme priestory navštívili a usúdili sme, že ide o lokalitu, ktorá je aj vďaka vyše hektárovému pozemku vhodná práve na účely umiestnenia seniorov,“ skonštatoval viceprimátor Vladimír Butko.
Ako ďalej pripomenul, mesto plánuje vypracovať projekt rekonštrukcie a dostavby objektu bývalej materskej školy, ktorý bude mať snahu uchádzať sa o európske peniaze.

„Už od roku 2012 majú platiť pre samosprávy tvrdé nariadenia o povinnosti umiestňovať seniorov v zariadeniach mesta do 30 dní od podania žiadosti. Chceme byť pripravení, preto už dnes myslíme do budúcnosti a snažíme sa zariadiť tak, aby nás situácia o pár rokov nezaskočila,“ pripomenul trnavský primátor.

V otázke predaja historických budov, ktoré sú často vyhlásené za Národné kultúrne pamiatky, má mesto jasno: „Ak tie domy bude vlastniť niekto iný ako mesto a zrekonštruuje ich, stále zostanú tu v Trnave. Nikto ich neodnesie. V súčasnosti vlastníme tridsať objektov v havarijnom stave a patria medzi ne aj domy na Štefánikovej a Trojičnom námestí. Dodnes sme nepredali ani jeden z nich. Sú to mŕtve budovy. Mesto jednoducho nemá prostriedky na finančne náročné rekonštrukcie.  Z nášho pohľadu je lepšie nájsť vlastníka, ktorý historické domy zrenovuje a nájde pre ne zmysluplné využitie, ako ich nechať schátrať úplne,“ odprezentovali postoj radnice spoločne primátor Bošnák a viceprimátor Butko.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2010 3:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výmena aj predaj nehnuteľností v centre sú pre mesto výhodné, myslia si predstavitelia radnice”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.