reklama

V piatok otvorili v areáli Slávie outdoorové lanové centrum, jedno z najlepších u nás

V piatok 24. októbra otvorili v areáli Slávie v Trnave lanové outdoorové centrum. Na investícii vo výške sedem miliónov korún (232 357 eur) sa podieľali najmä európske fondy, na realizáciu atraktívnej zábavy pre mladých prispelo aj ministerstvo výstavby a mesto Trnava.
„Zmluvu o výstavbe sme podpísali v polovici augusta. Lanové centrum vzniklo za rekordných 45 dní. V priestoroch športového areálu Slávie tak pribudla nová možnosť športového a adrenalínového vyžitia,“ skonštatoval predseda združenia Miesta pre mladých (Places for young) Mgr. Rastislav Mráz.
Kompletné zariadenie lanového centra dodala skúsená česká firma. Projektov podobného rozsahu a kvality je na Slovensku podľa Mráza len zopár. „Vieme o Trenčianskych Tepliciach, Oščadnici a Donovaloch. Trnavské centrum patrí medzi tie najkvalitnejšie,“ zdôrazňuje.
Lanové centrum sa rozprestiera na ploche  asi 2000 metrov štvorcových, najvyššie stĺpy sú vysoké až trinásť metrov, vrchné laná sú umiestnené osem metrov nad povrchom.
„Lanové centrum je určené prioritne mladým ľuďom, časť z dráhy je vyhradená aj pre deti od piatich rokov. V centre sa bude vyberať vstupné na pokrytie prevádzkových nákladov, no otvárací víkend je pre návštevníkov zadarmo,“ prízvukuje R. Mráz.
Návštevníci „telocvične v prírode“ budú mať počas prechádzky v oblakoch k dispozícii skúsených inštruktorov, dráhu môže v jednej chvíli využiť až 25 ľudí. Plná prevádzka lanového centra začne na jar budúceho roku.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2008 21:33. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.