reklama

Jedinečný projekt 200 km cyklotrás v trnavskom regióne podporuje aj mesto

Občianske združenie (OZ) Trnavská náučná cyklotrasa (TNC) usilovne pracuje na prípravách projektu cyklotrás vedúcich naprieč trnavským regiónom, ktorý nemá na Slovensku ani v okolitých krajinách obdobu.
OZ TNC plánuje v rokoch 2009 až 2014 vybudovať celkovo až 200 kilometrov cyklotrás v investičnom náklade približne 400 miliónov korún (13,28 mil. eur). Finančné prostriedky na realizáciu projektu chce TNC získať zo zdrojov európskych fondov v spolupráci s obcami a mestami trnavského regiónu.
Pôjde o úplne nové cesty, ktoré budú situované čo možno najďalej od jestvujúcich komunikácií pre motorové vozidlá. Predseda združenia Jozef Kozoň odhaduje, že len asi 8 percent zo všetkých navrhovaných chodníkov pre cyklistov povedie v dotyku súčasných ciest.
„V minulých dňoch sme obdržali pozitívne stanovisko od trnavského primátora Štefana Bošnáka. V odpovedi, ktorú sme obdržali na náš list v súvislosti s plánovanými cyklotrasami pán primátor uvádza, že navrhované cesty pre cyklistov majú z pohľadu mesta Trnava svoje opodstatnenie a sú zahrnuté v pripravovanom Generálnom  dopravnom pláne Trnavy. Pán primátor nás zároveň oboznámil s plánmi mesta Trnava realizovať v najbližších rokoch cyklochodníky do automobilky PSA, v lokalite Tichá v Modranke, na ulici T. Vansovej, formou cyklochodníka by mal byť prepojený Park J. Kráľa s Bernolákovým sadom,“ predstavil aktuálne informácie z kuchyne OZ TNC J. Kozoň. „Mesto Trnava chce hľadať možnosti grantového financovania cyklotrás a slovami pána Bošnáka nás ubezpečilo, že v prípade úspešnosti získania grantových prostriedkov vytvorí podmienky pre ich realizáciu v nadväznosti na naše aktivity,“ doplnil predseda združenia.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2008 0:48. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.