reklama

Mesto vyrúbe 350 stromov v zelenom páse pri sídlisku Družba

Približne 350 stromov vytne mesto Trnava v zelenom páse na okraji mesta pri Bučianskej ceste.

Dvanásťročná výsadba podľa informácií pracovníkov mestského úradu prebujnela, je príliš hustá a navzájom sa dreviny deformujú. “Výrub drevín je nevyhnutný z dôvodu prehustenia pôvodnej vý­sadby v zelenom páse za sídliskom Hlboká, ktorá je v súčasnosti neprimeraná pre optimálny rast a vývoj stromov. Výsadba stromov bola realizovaná v roku 1996 s cieľom dosiahnutia kompaktného – zapojeného charakteru porastu v čo najkratšom čase.

V súčasnosti táto hustota – približne jeden krát jeden meter –  spôsobuje deformáciu kvalitných stromov. Ide o nevyhnutný pestovateľský zásah, bez ktorého by došlo k znehodnoteniu kva­lity celej výsadby,”

vysvetľujú potrebu výrubu stromov pracovníci odboru stavebného a životného prostredia Mestského úradu v Trnave. Priemerný obvod kmeňov stromov určených na výrub je od 20 do 45 centimetrov.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2008 3:01. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.