reklama

Na Trojičné námestie umiestnia pamätnú dosku k Novembru´89

trojicne-namestie2008Udalosti z Novembra 1989 bude priamo na mieste konania demonštrácií počas Nežnej revolúcie – na Trojičnom námestí v Trnave pripomínať liatinová pamätná doska s reliéfnym nápisom. Osadia ju priamo medzi dlažobné kocky Trojičného námestia. Na utorňaj­šom zasadnutí o tom rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva. Uznesenie zboru trnavských poslancov zároveň ukladá Správe kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava pripraviť umiestnenie a výrobu pamätnej dosky.
V prvý marcový deň odovzdajú na slávnostnom zasadnutí zastupiteľstva ocenenia významným osobnostiam mesta Trnava. Ich menoslov rovnako schválili trnavskí zastupitelia na tohtotýždňovej schôdzi.  Za obetavú službu pri duchovnej obnove Slovenska a presadzovanie základných európskych hodnôt bude ocenený titlom Čestný občan mesta Trnava arcibiskup Stanislav Zvolenský, rovnaká pocta sa ujde Vladimírovi Oktavcovi za hrdinstvo preukázané v dňoch nežnej revolúcie v roku 1989 v Trnave. Čestným občanom in memoriam sa stane básnik Andrej Žarnov za celoživotné literárne dielo a osobnú statočnosť, cenu mesta Trnava udelia Danielovi Bellušovi za vynikajúce výsledky v oblasti chémie a Silvestrovi Korcovi za celoživotnú prácu v oblasti urbanizmu.  Uznanie za zásluhy, rozvoj a reprezentáciu mesta udelia Pavlovi Bohunickému za rozvoj trnavskej hádzanej a in memoriam Mariánovi Hirnerovi za vynikajúcu reprezentáciu hádzanej v našom meste.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2009 12:57. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.