reklama

Mesto udelí čestné občianstvo nadšenému propagátorovi športu Vítovi Mrvovi

Mesto Trnava udelí začiatkom marca ocenenia významným rodákom a obyvateľom. Návrh na udelenie ocenení za rok 2011 budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na utorňajšom zasadnutí.

Čestné občianstvo mesta Trnava in memoriam bude udelené Vítovi Mrvovi. Zaslúžil sa o vybudovanie športového areálu Slávia, súčasnej Mestskej športovej haly a telocvične Slávie. V roku 2000 bola v telocvični Slávia umiestnená pamätná tabuľa s  textom: „O výstavbu tohto objektu sa pričinil Vít Mrva“. Podarilo sa mu zapojiť mládež z Kopánky a okolia do športovania, založil futbalový klub Slávia, ktorý dodnes vychováva futbalistov hlavne v žiackych a mládežníckych vekových kategóriách. Bol dlhoročným poslancom Mestského zastupiteľstva mesta Trnava. Zomrel 16. 9. 1989.

Cenu mesta Trnava získajú Jaroslav Čambalík, Mária Sadloňová a Ivan Stredánsky.

MUDr. Jaroslav Čambalík ako krajský odborník pre fyzioterapiu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu sa celoživotne ako lekár venuje problematike rehabilitácie a športu, vybudoval a podieľal sa na vybudovaní sietí rehabilitačných zariadení. Vychoval niekoľko generácií fyzioterapeutických a rehabilitačných pracovníkov, 34 rokov pôsobí ako externý pedagóg denného i nadstavbového štúdia na Strednej zdravotníckej škole v Trnave. Bol organizátorom a doteraz je neúnavným propagátorom a návštevníkom športových a kultúrnych podujatí v meste Trnava.

Mária Sadloňová pracuje ako učiteľka od roku 1957. Učila svojich žiakov vážiť si krásu slovenského jazyka, pripravovala recitačné pásma, objavovala recitačné a tanečné talenty. Je neoddeliteľnou súčasťou občianskych obradov v našom meste, ľúbozvučnou slovenčinou víta deti a rodičov pri uvítaniach do života a sobášoch, pôsobí ako obradníčka pri občianskych pohreboch. Je moderátorkou a recitátorkou na spomienkových zhromaždeniach, ktoré organizuje mesta Trnava.

MUDr. Ivan Stredánsky bol dlhoročným primárom novorodeneckého oddelenia trnavskej nemocnice, po jeho nástupe do funkcie primára získalo novorodenecké oddelenie pod jeho vedením popredné miesto na Slovensku. Pripravoval pôdu pre vybudovanie jednotky intenzívnej starostlivosti pre novorodencov, ktorá na oddelení chýbala. Ako prvá v západoslovenskom kraji začala v trnavskej nemocnici fungovať ambulancia pre rizikových novorodencov, ktorú MUDr. Stredánsky aj dlhodobo viedol.

Ocenenia vo forme Uznania za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Trnava sú navrhnuté pre dlhoročnú úspešnú reprezentanku v ženskom futbale Annu Belkovú, hudobníka, spisovateľa a pedagóga Mariána Mrvu za reprezentáciu mesta v oblasti kultúry a bývalého reprezentačného trénera a slovenského reprezentanta v džude Jozefa Sváteka, ktorý sa stal v roku 2011 majstrom sveta v kategórii veteránov.

Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Trnava in memoriam udelia Eve Kostolányiovej. Speváčka, tanečnica, herečka, od polovice 60. rokov 20. storočia patrila k popredným reprezentantom slovenskej populárnej hudby. Zomrela 3. 10. 1975 v Bratislave.

VIDEO: Eva Kostolányiová

Mesto Trnava udeľuje ocenenia každoročne na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v priestoroch Divadla Jána Palárika.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2012 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.