reklama

Do zelene investuje mesto viac ako milión eur

vodarenAj v roku 2009 by mal pokračovať nastúpený trend z ostatných rokov a hranica investovaných prostriedkov z mestskej pokladnice do zelene v Trnave by mala prekročiť čiastku 1,15 milióna eur (34,9 mil. korún). Pre porovnanie vlani vynaložilo mesto Trnava na výsadbu, údržbu a renováciu zelene 1,12 mil. eur (33,7 mil. Sk), v roku 2007 to bolo 0,97 mil. eur (29,14 mil. korún).
Blížiaca sa jar predznamenáva aj začiatok prác spojených zo zelenými plochami na území mesta Trnava.
Magistrát plánuje v roku 2009 vynaložiť na základnú správu zelene 1,095 mil. eur (33 mil. korún). Z tejto sumy jeden milión eur vystačí na náklady spojené s realizáciou základnej údržby vo všetkých obvodoch zelene, ktorá zahŕňa nasledovné pracovné operácie: kosenie, jarné vyhrabávanie trávnikov, jesenné hrabanie lístia, rez stromov, krov a ruží, zálievku rastlín, okopávanie a odburiňovanie záhonov kvetín, ruží, krov a solitérnych stromov, zber papierov a nečistôt. V položke sú zahrnuté aj predpokladané náklady na odvoz a uloženie triedeného biologického odpadu na skládku komunálneho odpadu na Zavarskej ceste, intenzívnu zálievku vzrastlých stromov vysadených v rokoch 2004 – 2008, nákup letničiek, dvojročiek a cibuľovín pre všetky obvody zelene a údržbu zelene vysadenej v rámci investičných akcií v roku 2008.
Približne 25,8 – tis. eur (790 tis. Sk) si vyžiada starostlivosť o pozemky vo vlastníctve mesta pri automobilke PSA, výdavky spojené s realizáciou intenzívnej údržby sadových úprav nových investičných akcií mesta Trnava ukončených v roku 2009 budú stáť mestskú pokladnicu 10 – tisíc eur (300-tis. Sk). Za sanácie, asanácie a havarijné stavy drevín zaplatí mesto v roku 2009 zo svojho rozpočtu asi 46 – tisíc eur (1,4 mil. Sk).
Počas tohto roku sa plánuje s výsadbou asi 80 nových stromov vo všetkých častiach mesta, náklady s tým spojené dosiahnu čiastku asi 16-tisíc eur (500-tis. Sk).
Výdavky na nákup a výsadbu kríkov, živých plotov, kvetinových záhonov a trávnikov podľa požiadaviek obyvateľov a výborov mestských častí sú pre tento rok predpokladané vo výške bezmála 40 – tisíc eur (1,2 mil. Sk).

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2009 20:13. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.