reklama

Začala sa revitalizácia priestoru za daňovým úradom

Výmenou elektrických káblov a inštalovaním nového osvetlenia sa v minulých dňoch začala postupná revitalizácia štvorhektárového verejného priestranstva v obytnom súbore Hlboká medzi daňovým úradom a zimným štadiónom.
Práce budú pokračovať rekonštrukciou pôvodných chodníkov, ku ktorým pribudnú aj nové, situované v prirodzených vyšliapaných trasách.
park-za-danovymUkončenie tejto etapy sa predpokladá v októbri, na ňu bude v novembri nadväzovať vysadenie niekoľkých desiatok stromov. Podľa slov Ing. Jarmily Garaiovej z úseku urbanisticko-architektonickej koncepcie mestského úradu to budú listnáče, ktoré sú zaujímavé jarným kvitnutím, okrasnými plodmi alebo jesenným vyfarbovaním listov, textúrou, prípadne habitusom a ich kompozícia rozčlení územie obytného súboru na viacero funkčných zón.
“Mesto predpokladá, že do konca roka vyčerpá na tieto rekon­štrukčné práce a výsadbu približne 265 551 eur (8 mi­liónov slovenských korún). V ďalšej etape prác, ktorá sa, ak to umožní krízou ovplyvnený rozpočet mesta, začne na jar budúceho roku, dostane každá z týchto zón vlastnú charakteristiku v súvislosti s účelom, na ktorý má slúžiť. Vzniknú tu oddychové zóny s názvami Pod korunami stromov, Zelené terasy, Sad, Park a dve hracie zóny – jedna v hornej časti územia, druhá pri kopci Agátka. Počíta sa aj s výsadbou trvalkových záhonov,” informoval tlačový odbor trnavskej radnice.
Medzi obytnými domami na Hlbokej a základnou školou na Spartakovskej ulici by mal vzniknúť parkovo upravený priestor s prírodným charakterom, kde sa budú striedať otvorené, svetlé trávnaté a lúčne plochy so zátišiami pod korunami stromov.
“Mestská samospráva má ambíciu prispieť týmto spôsobom k zlepšeniu životných podmienok na sídlisku, poskytnúť obyvateľom priestor na regeneráciu a vytvárať prírodný genius loci tejto lokality,” dodáva mesto Trnava prostredníctvom tlačovej správy.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2009 21:25. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.