reklama

Možno ešte do konca roku pribudne v Trnave nová kruhovka

spacinskaMesto plánuje zrealizovať ďalšiu okružnú križovatku. Mala by vzniknúť na križovatke ulíc Kukučínova – Špačinská – Na hlinách pri Obchodnej akadémii.
“Z našej strany je príprava projektu v záverečnej fáze. Čakáme na vyjadrenia a stanoviská zainteresovaných inštitúcií, zároveň doťahujeme niektoré technické detaily,” informoval nás vedúci úseku inžinierskeho urbanizmu a územno-technických informácií MsÚ v Trnave Ing. Ján Kánik.
Nová “kruhovka” si nebude vyžadovať žiadne podstatné stavebné zásahy. Bude realizovaná pomocou farebných plastových obrubníkov vysokých asi 25 centimetrov, ktoré jednoducho nainštalujú na vozov­ku. Vznikne tak stredový ovál aj vodiace ostrovčeky. “Ide o technicky, časovo aj finančne najvýhodnejšie riešenie. Predpokladáme, že realizácia križovatky potrvá nanajvýš 10 až 14 dní a nebude stáť mesto viac ako 65 – tisíc eur,” ozrejmil J. Kánik.
Návrh mesta takýmto jednoduchým a pomerne lacným spôsobom zvýšiť bezpečnosť na nehodovom úseku, sa pozdáva správcovi cesty, ktorým je VÚC, aj dopravnej polícii. Mesto verí, že na projekte bude participovať aj samosprávny kraj.
“Ak všetko dobre pôjde, novú križovatku by sme chceli zrealizovať ešte do konca roku 2009. Bude závisieť od získania potrebných povolení a fi­nančných možností mesta,” dodal Ján Kánik.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2009 0:24. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.