reklama

Cintorín na Kamennej ceste rozšíria, pribudne asi dvetisíc hrobových miest

cintorin3Nedostatok hrobových miest trápi takmer každé menšie či väčšie mesto na Slovensku. S výstavbou nového cintorína za milióny eur uvažuje Bratislava, problémy hlásia napríklad aj v Prešove, Zvolene, ale aj v Trnave.
Takmer 15 – tisíc hrobových miest čoskoro pre potreby mesta stačiť nebude, mesto preto začne onedlho s rozširovaním cintorína na Kamennej ceste.
Súčasná kapacita cintorína na Kamen­nej ceste v Trnave postačuje približne na dva roky. Napriek tomu sa mesto rozhodlo už s predstihom realizovať priestory nové hrobové miesta.
“Pripravujeme rozšírenie areálu cintorína, ktorý v súčasnosti poskytuje len niekoľko stoviek hrobových miest. Tie postačujú na pochovávanie pre najbližšie dva roky,” informoval vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb  MsÚ v Trnave Jozef Jakubec.
Nové cintorínske priestory budú nadväzovať na najnovšiu pravú časť areálu v smere na Kamenný mlyn.
“Rozšírený areál bude mať zväč­še­nú kapacitu o približne 2000 no­vých hrobových miest, ktorécintorin2 budú postačovať na ďalších sedem rokov,” upresnil J. Jaku­bec.
Projekt rozšírenia areálu cintorína je zahrnutý vo výdavkovej polož­ke  rozpočtu mes­ta Trnava na rok 2009. Podľa vedúceho odboru komunálnych slu­žieb v súčasnosti je v realizácii stavebné konanie, samotné práce by sa mali uskutočniť ešte v tomto roku.
Predpokladané náklady na rozšírenie areálu sú približne 50-tisíc eur. Na území mesta Trnava vrátane Modranky je v súčasnosti približne 15-tisíc hrobových miest. S menšími investíciami sa v blízkej dobe počíta aj v Modranke. Tam by v budúcnosti rovnako malo prísť k rozšíreniu cintorína.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2009 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cintorín na Kamennej ceste rozšíria, pribudne asi dvetisíc hrobových miest”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.