reklama

Cintorín na Kamennej ceste rozšíria, pribudne asi dvetisíc hrobových miest

cintorin3Nedostatok hrobových miest trápi takmer každé menšie či väčšie mesto na Slovensku. S výstavbou nového cintorína za milióny eur uvažuje Bratislava, problémy hlásia napríklad aj v Prešove, Zvolene, ale aj v Trnave.
Takmer 15 – tisíc hrobových miest čoskoro pre potreby mesta stačiť nebude, mesto preto začne onedlho s rozširovaním cintorína na Kamennej ceste.
Súčasná kapacita cintorína na Kamen­nej ceste v Trnave postačuje približne na dva roky. Napriek tomu sa mesto rozhodlo už s predstihom realizovať priestory nové hrobové miesta.
“Pripravujeme rozšírenie areálu cintorína, ktorý v súčasnosti poskytuje len niekoľko stoviek hrobových miest. Tie postačujú na pochovávanie pre najbližšie dva roky,” informoval vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb  MsÚ v Trnave Jozef Jakubec.
Nové cintorínske priestory budú nadväzovať na najnovšiu pravú časť areálu v smere na Kamenný mlyn.
“Rozšírený areál bude mať zväč­še­nú kapacitu o približne 2000 no­vých hrobových miest, ktorécintorin2 budú postačovať na ďalších sedem rokov,” upresnil J. Jaku­bec.
Projekt rozšírenia areálu cintorína je zahrnutý vo výdavkovej polož­ke  rozpočtu mes­ta Trnava na rok 2009. Podľa vedúceho odboru komunálnych slu­žieb v súčasnosti je v realizácii stavebné konanie, samotné práce by sa mali uskutočniť ešte v tomto roku.
Predpokladané náklady na rozšírenie areálu sú približne 50-tisíc eur. Na území mesta Trnava vrátane Modranky je v súčasnosti približne 15-tisíc hrobových miest. S menšími investíciami sa v blízkej dobe počíta aj v Modranke. Tam by v budúcnosti rovnako malo prísť k rozšíreniu cintorína.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2009 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cintorín na Kamennej ceste rozšíria, pribudne asi dvetisíc hrobových miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.