reklama

Mesto získalo 3 milióny eur na projekt výroby paliva z komunálneho odpadu

Mesto Trnava dostane zo zdrojov európskych fondov 3,1 milióna eur (93 mil. Sk) na 2. etapu výstavby zariadenia na zhodnocovanie odpadov, ktoré bude umiestnené v priestoroch skládky na Zavarskej ceste. Približne 161-tisíc eur (5 mil. Sk) na realizáciu projektu vynaloží mesto z vlastných rozpočtových zdrojov.
“Technológia je určená na úpravu vyseparovaných zložiek komunálneho odpadu s kapacitou 40 – tisíc ton ročne. Po technologickej úprave vyrobíme z odpadov tuhé alternatívne palivo,” vysvetlil zástupca primátora Eduard Čechovič.

skladka-asa-trnavaVďaka novej technológii, na ktorú mesto Trnava získalo nenávratný príspevok vo výške asi 95% celkových nákladov,  tak poputuje do skládky menšie množstvo odpadu a podstatne sa zvýši podiel zhodnocovaného odpadu.
“Technologická linka bude mať výrobnú kapacitu 23 ton za hodinu. Projekt umožní realizáciu výroby tuhých alternatívnych palív so zaujímavým energetickým prínosom. Na počiatku predpokladáme vznik štyroch nových pracovných miest s perspektívou rastu ďalších,” poznamenal E. Čechovič.

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2009 23:08. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.