reklama

Začne výstavba parku za 10,3 mil. eur

technolog-park1Mesto Trnava vybralo na základe verej­nej súťaže dodávateľa realizácie Mest­ského priemyselného a technologic­kého parku.  Bude ním konzor­cium “Skupina DÚHA – Trnavská stavebná spoločnosť”.
Na projekt v celkovej hodnote asi 10,33 mil. eur získalo mesto Trnava začiatkom roka 2009 nenávratný grant od agentúry SARIO vo výške 9,58 mil. eur. Prvé stavebné práce majú odštartovať už v priebehu novembra tohto roku.

Mesto Trnava na základe Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku uzatvorenej 25.februára 2009 implementuje projekt Mestský priemyselný a technologický park Trnava, vďaka ktorému v priebehu dvoch rokov vyrastú na území mesta špičkové nebytové priestory s kvalitným zázemím. “Snahou mesta je tieto priestory obsadiť predovšetkým domácimi a zahraničnými investormi v oblasti výskumno-vývojových činností, konštrukčných a projekčných riešení a firiem, ktoré svojou sofistikovanou výrobou a významným inovačným potenciálom vytvoria vysokokvalifikované pracovné miesta,,” uvádza mesto v tlačovej správe.
Realizácia projektu bude prebiehať v areáli bývalých Technických služieb na Priemyslenej ulici s výmerou 28-tisíc m2, v rámci ktorého bude postavených a zrekonštruovaných niekoľko objektov. Predmetom novej výstavby sú pavilóny sofistikovanej výroby, výrobných buniek, výrobno-technologický pavilón, skladový pavilón a nové parkovacie miesta.
“Mesto Trnava uskutočnilo verejné obstarávanie podľa zákona č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní na zhotoviteľa stavebných prác pre spomínanú zákazku. Na základe výsledkov vyhodnotenia celej súťaže bol vybraný víťaz na dodávateľa predmetného diela, ktorým sa stala skupina dodávateľov – Skupina DÚHA – Trnavská stavebná spoločnosť,” informuje samospráva.
V závislosti na podpísanej Zmluve o dielo začne skupina dodávateľov v novembri tohto roku s búracími prácami a s výstavbou nových priestorov pre podnikateľov.

Foto: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2009 15:18. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.