reklama

Zničené cesty na Chovateľskej konečne opravia

Začiatkom decembra sa uskutoční na Mestskom úrade v Trnave verejné prerokovanie pripravovaného projektu rekonštrukcie komunikácií na Chovateľskej ulici.
Mesto Trnava plánuje postaviť v tejto severnej časti mesta novú cestu a chodníky. Časť komunikácie je v absolútne nevyhovujúcom stave, na čo už istý čas poukazujú podnikatelia a návštevníci tejto časti mesta. Samotný projekt je v súčasnosti na začiatku územného konania.

chovatelska

“Jestvujúca komunikácia je spevnená sčasti s asfaltovým povrchom a vo zvyšku konštrukciou z drveného kameniva. Svojím priestorovým usporiadaním a konštrukčným zložením už nevyhovuje súčasným dopravným pomerom. Mesto Trnava preto začalo s prípravami jej celkovej rekonštrukcie,” uvádza sa v textovej časti projektu pre územné konanie. Komunikácia je navrhnutá ako dvojpruhová obojsmerná so šírkou jazdného pruhu tri metre. Povrchovú úpravu novej cesty bude tvoriť asfaltový betón. Chodník pre chodcov v šírke dva mestre má byť umiestnený pozdĺž celej cesty, striedavo na ľavej a pravej strane. Povrchovú úpravu chodníkov bude tvoriť betónová dlažba.

“V rámci verejného osvetlenia navrhujeme inštaláciu štrnástich stožiarov, projekt v ďalšom stupni doplníme o návrh riešenia sadových úprav,” uvádza mesto v projekte rekonštrukcie miestnych komunikácií Chovateľskej ulice.  Do samotnej realizácie sa mesto v prípade priaznivej ekonomickej situácie pustí pravdepodobne najskôr v roku 2010.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2009 20:47. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zničené cesty na Chovateľskej konečne opravia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.