reklama

Zničené cesty na Chovateľskej konečne opravia

Začiatkom decembra sa uskutoční na Mestskom úrade v Trnave verejné prerokovanie pripravovaného projektu rekonštrukcie komunikácií na Chovateľskej ulici.
Mesto Trnava plánuje postaviť v tejto severnej časti mesta novú cestu a chodníky. Časť komunikácie je v absolútne nevyhovujúcom stave, na čo už istý čas poukazujú podnikatelia a návštevníci tejto časti mesta. Samotný projekt je v súčasnosti na začiatku územného konania.

chovatelska

“Jestvujúca komunikácia je spevnená sčasti s asfaltovým povrchom a vo zvyšku konštrukciou z drveného kameniva. Svojím priestorovým usporiadaním a konštrukčným zložením už nevyhovuje súčasným dopravným pomerom. Mesto Trnava preto začalo s prípravami jej celkovej rekonštrukcie,” uvádza sa v textovej časti projektu pre územné konanie. Komunikácia je navrhnutá ako dvojpruhová obojsmerná so šírkou jazdného pruhu tri metre. Povrchovú úpravu novej cesty bude tvoriť asfaltový betón. Chodník pre chodcov v šírke dva mestre má byť umiestnený pozdĺž celej cesty, striedavo na ľavej a pravej strane. Povrchovú úpravu chodníkov bude tvoriť betónová dlažba.

“V rámci verejného osvetlenia navrhujeme inštaláciu štrnástich stožiarov, projekt v ďalšom stupni doplníme o návrh riešenia sadových úprav,” uvádza mesto v projekte rekonštrukcie miestnych komunikácií Chovateľskej ulice.  Do samotnej realizácie sa mesto v prípade priaznivej ekonomickej situácie pustí pravdepodobne najskôr v roku 2010.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2009 20:47. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zničené cesty na Chovateľskej konečne opravia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.